Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor

Recenze (6 399)

plakát

Šílenci z Manhattanu - Muž s plánem (2013) (epizoda)

Hodnotil jsem čtyřmi kousky, protože epizoda vůbec nebyla špatná, ale na pátou hvězdičku u mě díl neměl, jelikož mě tyhle exkurze do Donova vlastního světa zase až tak neberou. Myslím, že bych s vyšším hodnocením neměl problém, pokud by se tvůrci raději více věnovali sloučení obou firem. Takhle sice nejsem zklamaný, ale nadšení se taky nedostavilo. / Poučení: Buď opatrný, aby sis nerozbil hračku.

plakát

Mythic Quest: Raven's Banquet - Season 1 (2020) (série)

Následující text je krajně subjektivním, jednostranným, nevyváženým a zaujatým názorem hráče onlajnovek jako i jiných PC a konzolových her. Já jsem spokojený. Což o to, našel jsem si v první sezóně několik slabších epizod; kdyby jich nebylo, už bych tu nadšeně pětkoval. První řada mě fakt bavila, protože míchala dohromady záležitosti, které mám rád: hry, komedii, drama a absurdno. Já si sice uvědomuju, kolik toho bylo v této fázi seriálu špatně, ale rozhodl jsem se to ignorovat a radši jsem se nechal bavit. Z toho, co jsem napsal je jasné, že už se těším na pokračování. / Poučení: Pokud máš nepolitickou a nenáboženskou vizi, jdi si za ní.

plakát

Mythic Quest: Raven's Banquet - Everlight (2021) (epizoda)

Za sebe tedy můžu s radostí prohlásit, že jsem na závěr první sezóny dostal luxusně vymazlenou epizodu pro nás hráče (a tedy nerdy). Bavil jsem se už od počátku skvěle, tahounem dílu se pro mě překvapivě stala Jo, která se fantasticky vžila do své postavy, což sice vzhledem k její povaze nebyl velký problém, ale na druhou stranu je faktem, že entuziasmus je třeba ocenit. / Poučení: Za všech okolností si dávej pozor na..... : "Fireball!!!!".

Půlnoční vlak (2008)

Clive Barker patří dlouhou dobu mezi mé oblíbené autory hororů a tvůrci tohoto filmu vcelku zdařile zpracovali jednu z jeho povídek. Pravda, na to, aby mohl z povídky vzejít tento snímek, bylo nutno scénář přikrmit nějakou tou omáčkou navíc, ale i tak jsem byl s výsledkem spokojen. Mohlo být hůř. Mnohem hůř. Clive Barker si nikdy s krví hlavu nelámal (přestože umí vytvořit hrůzu i jinými způsoby) a tvůrci filmu to respektovali, vykašlali se na akci v temnotě hustší, než je mlha kolem rybníku Brčálníku, a přišli se syrovou brutalitou, při níž jedno oko nezůstalo v důlku a do níž se britský Terminátor skvěle hodil. Zajímalo by mě, jestli se po americké premiéře snížil počet cestujících v nočních vlacích newyorkského metra. / Poučení: Kdo se bojí, nesmí do metra.

plakát

Láska všemi deseti (2012)

Abych mohl po letech přidat hvězdičku brutálně přeromantizované francouzské komedii, v níž se milostné vyznání vrací ozvěnou v několika světových jazycích, musí se pro to najít setsakra dobré důvody. No, a já jsem je našel. Pravda, místy to bylo sladké tak, až jsem podvědomě skřípal zuby, ale nešť. Francouze jako národ nemám příliš v lásce, přesto mi nedělá problém, přiznat jejich filmovým tvůrcům za tento snímek kladné body. To že byl příběh jednoduchý a předvídatelný, nehrálo roli, šlo přece o romantickou komedii. Mě ale zaujala zde použitá forma humoru, která mi fakt seděla, Rosein trénink, s nímž se dá srovnat jen Rockyho individuální příprava na zápas s Ivanem Dragem, i samotné sportovní výkony, které mě donutily hledat na všech dostupných sportovních kanálech nejbližší mistrovství světa v této strhující disciplíně. Nebudu nic předstírat a přiznám, že jsem měl, za rachotu klávesnic a pachu doutnajícího papíru, nervy napjaté jako šle prostorově velmi náročného člověka. Nebyla to tedy jen unylá romanťárna, byl to zároveň strhující sportovní napínavec, u něhož jsem se výborně bavil. A nesmím zapomenout na parádní autopark. / Poučení: Teprve když dosáhneš významného životního úspěchu, zjistíš, jak mnoho máš přátel.

plakát

Šílenci z Manhattanu - K okamžitému zveřejnění (2013) (epizoda)

No vida, konečně se mezi méně výrazné epizody vetřel plnohodnotný díl, který se nesoustředil jen na vztahy mezi jednotlivými postavami a nebyl jen romanticky/ dramaticky melancholický. Tentokrát se řešily podstatné záležitosti, které přímo ovlivňovaly příběh hlavní dějové linie, a hned to mělo jiný náboj. A navíc se mi vždycky líbil Chevrolet Corvette C3. / Poučení: Jsou akce, které by se měly držet mimo rodinu.

plakát

Mythic Quest: Raven's Banquet - Karanténa (2020) (epizoda)

No, a pak že byla protipandemická opatření k ničemu. Prakticky každý v té době vysílaný komediální seriál přišel s vlastní home office epizodou, a z těch, které jsem viděl mě všechny bavily. A to už přece za krach stovek firem přece stálo, ne? Desátý díl mě bavil velice velmi a obsáhl všechny mé oblíbené postavy včetně Sue a Carol. P.S. Sylvanas Windrunner bych v MQ fakt nečekal. / Poučení: Osprchuj se dřív, než ti začne na kůži bujet flóra a fauna.

plakát

Mythic Quest: Raven's Banquet - Krvavý oceán (2020) (epizoda)

I když je název deváté epizody poněkud zavádějící, celkem dobře jsem se nad chaosem ve firmě bavil a Poppyino zoufalství bylo dokonalé. Díl hezky souzněl s mým dlouhodobým přesvědčením, že jsou lidé vždy největším problémem. Pokud vlastníte firmu, máte dva velké problémy- musíte zaměstnávat lidi a lidé si musí kupovat váš produkt. Pokud jste zaměstnancem této firmy, musíte pracovat pro lidi nad vámi, musíte spolupracovat s jinými lidmi a lidé si musí kupovat produkt firmy, pro níž pracujete. A tak to jde pořád dál. Jo, a krvavý oceán. Sice jsem tak úplně nepochopil jeho využití ve hře, ale na pohled pobavil. / Poučení: Dezinfikuj.

plakát

Šílenci z Manhattanu - Potopa (2013) (epizoda)

Z páté epizody mám poněkud rozporuplné pocity. Tvůrcům se opět podařilo dokonale využít významné dějinné události k tomu, aby nechali celý díl prosáknout jejím dopadem na život všech postav a z toho těžila i téměř hmatatelná atmosféra epizody. Na druhou stranu mě dost zklamalo, že se tvůrcům nepodařilo přijít s podobnou kvalitou i v případě děje, který byl tak trochu o ničem. Myslím tedy o ničem ve vztahu k hlavní dějové linii. / Poučení: Počkej si na významný okamžik, vem páčidlo a hurá do elektra.

Gambit (2012)

Za mě zklamání. Už před lety mě film nenaplnil nadšením a dnešní repríza mu vůbec nepomohla. Tady šlo o zjevně promarněný potenciál a plýtvání kvalitními herci. Colin Firth vystoupil v další své variaci na pana Darcyho, což z mé strany není kritika, protože on ty suchary sešněrované konvencemi dává parádně, a určitě by mě bavil, jen kdyby měl snímek silnější scénář. Alan Rickman taky neměl mnoho co hrát, ale jeho nezaměnitelné charisma bylo i tak znát. Stanley Tucci to odnesl nejhůř, protože jeho role byla napsaná opravdu mizerně. No, a ke Kachničce nemám co říct, ta mě prostě nebaví. Největším problémem pro mě bylo to, že příběh nestál za mnoho, a já jsem se vlastně neměl čemu smát, protože mě nemůže bavit, když má parádní herecká sestava (a Kachnička) křepčit při humorných replikách a situacích, jež bych čekal spíše v Prcičkách. / Poučení: Vlastníš originály světově známých malířů? Pro jistotu je zkus umýt.