Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor

Recenze (5 759)

Mank (2020)

Davidu Fincherovi se podařilo natočit skvělý retro snímek s vymazleným obrazem a zvukem ála 30./40. léta včetně slušného hereckého obsazení. Tedy... Málem se mu to podařilo. Při vytváření té dobové dokonalosti se totiž zřejmě lehce pozapomnělo na děj, který tak byl při této stopáži poněkud nezáživný. Film sice nebyl nezajímavý, ale dost se táhnul.

Hrob světlušek (1988)

V žádném případě nepatřím mezi velké fanoušky anime, tento film mi byl prostě dodán bez mého přičinění, a když už mám něco doma, přece se na to nevykašlu. Zážitek to byl zajímavý a myslím, že by si ho měl dopřát i pan Marhoul, možná by mu došlo, že je možné zprostředkovat divákovi setkání s hrůzami války i bez vydloubaných očí, láhví i k sexu marně nucených kozlů. Dalším zajímavým aspektem byl fakt, že se tu Japonci nestylizovali do role chudáčků drcených nesrovnatelně silnějším nepřítelem; kdo se dívá pozorně, ten tady ty projevy slepé víry ve vítězství císařství najde.

Honeydew (2020)

Americká verze pohádky o Jeníčkovi a Mařence, kteří vyrazili na americký venkov, aby spatřili a zažili i to, co by nechtěli, mě věru nebavila. Příběh se vlekl jako slimák obalený v medu, kterého ještě trochu namrazíte, aby nebyl tak zběsile rychlý, o hororovou atmosféru se tu snažil jen zvukař, za nímž jde ta jediná hvězdička, napětí mě jaksi míjelo, zato jsem se několikrát zasmál, a k tomu by u hororu docházet nemělo. Za mě ztráta času, navíc jsem z toho všeho ještě dostal hlad.

plakát

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

České zpracování literární předlohy anglického "zvrhlíka", jehož dílo mi bylo vždycky mnohem bližší než všechno to, co zveršoval William S. Celá záležitost zjevně nestála majlant, a přesto jsem se u ní po celou dobu skvěle bavil. Mám hodně rád tyto konverzační záležitosti, u kterých (pokud jsou opravdu kvalitní) mi vůbec nechybí akce, úplně si vystačím s vymazlenými dialogy.

plakát

The Expanse - Season 5 (2020) (série)

Mé výsledné hodnocení se v páté sezóně po zhodnocení deseti epitzod sice dostalo na čtyři hvězdičky, kdybych ale hodnotil jen podle svých aktuálních pocitů, byly by z toho maximálně dva kousky. Takhle zklamaný jsem z Expanze zatím ještě nebyl. První polovina řady byla přitom velmi slušná, po páté epizodě to šlo ale hodně z kopce. A aby toho nebylo málo, skončila v seriálu jedna z těch sympatičtějších postav jen proto, že se nám naplno vrací inkviziční praktiky a denunciační hnutí mají zelenou. 4*-

plakát

The Expanse - Nemesis Games (2021) (epizoda)

Tři hvězdy jsem finální epizodě páté sezóny přidělil hlavně za to, že konečně došlo alespoň na nějakou akci, ale i tak se mi z neustálých útoků na diváky doposud nepříliš otřískané realitou (a tedy emocionálně přístupnější) dělalo poněkud nevolno. To zas byla citová ždímačka. No, nezbývá než doufat, že se najde pár sexuálně nevhodně napadených mužů, aby po mrtvici zmizela i brzda Naomi.

plakát

The Expanse - Winnipesaukee (2021) (epizoda)

Hmmm, tak to je poprvé, kdy mám u sledování Expanze radost, že příštím dílem sezóna končí. Už to totiž není ten seriál, který mě (i přes občasné nedostatky) bavil; teď mám dost často pocit, že se v tom všem tvůrci poněkud ztratili, dynamiku nahradila nudná vata a rozhození členů posádky do jednotlivých dějových linií nebylo šťastnou volbou.

plakát

The Expanse - Hard Vacuum (2021) (epizoda)

Osmá epizoda se sice naštěstí nenesla v telenovelovém duchu, ale příliš důvodů k pochvale jsem přesto nenašel. Děj se totiž povětšinou věnoval utrpení zoufalé Naomi, a už po asi desátém zasténání a pětadvacátém zopakování vysílání jsem toho měl po krk. Pátá sezóna ve druhé polovině jaksi usnula.

plakát

The Expanse - Oyedeng (2021) (epizoda)

Kdybych neměl k Expanzi vybudovaný tak pěkný vztah, třetí hvězdičku bych sedmé epizodě rozhodně nepřihodil. Snaha o hru na city emocionálně slabších diváků byla nepřehlédnutélná a téměř všudypřítomná, takže jsem si místy připadal, jako bych sledoval sci- fi telenovelu. Už chyběl jen nějaký inteligencí méně obdařený jedinec popřípadě slepec, aby to bylo komplet. No, nebavilo mě to, ale odnesl jsem si dva poznatky: 1) Naomi vypadá jako Filipův taťka                  2) V té injekci musel být sakra matroš! 3*-

plakát

The Expanse - Tribes (2021) (epizoda)

Šestá epizoda mi sice zrovna nezpůsobila bujaré návaly štěstí a radosti, taky mě ale nedonutila k zoufalému bědování nad ztrátou času. Pravda, Amosova dějová linie se vlekla stejně jako jeho putování do Baltimoru, většina dílu ale ubíhala ve svěžím tempu, tvůrci se zase jednou odhodlali k nějaké té beztížné akci, takže ve výsledku jsem byl vlastně spokojen.