Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Horor

Recenze (7 740)

plakát

Boj o moc - Amerika rozhodne (2023) (epizoda) 

Starověké Řecko- země opředená mýty a pověstmi. Země časově tak vzdálená, že nedisponovala sociálními sítěmi, a jejíž existenci nelze doložit fotografiemi ani filmovými dokumenty. Existovala tedy vůbec? A pokud ano, můžeme tomu, co se o ní vypráví, věřit? No, babo raď. Jedinou jistotu mám v tom, že slovo demokracie, které někteří bláhovci starým Řekům přisuzují, pochází prokazatelně z americké angličtiny, a proto jsou Spojené státy kolébkou, vývozcem i ochráncem tohoto světonázoru. Osmá epizoda čtvrté řady seriálu o tom podala jednoznačný důkaz a já jsem si to převelice užíval. / Poučení: Vytvaruj si svou vlastní verzi demokracie.

plakát

Boj o moc - Večírek (2023) (epizoda) 

Ano, u předchozího dílu jsem hvězdičku horko těžko ušetřil, v případě sedmé epizody bych si to ale sám před sebou neobhájil. Všechny ty zákulisní tahy v pozadí velkého byznysu (a samozřejmě politiky) mě fakt baví sledovat, kdyby šlo ale jen o ně, čtyři kousky by postačovaly, osobní vztahy to pro mě ale posouvají o stupeň výš. Kdyby už pro nic jiného, přiklepl bych pátou pěticípou za "čištění vzduchu". To byla síla. Skvěle zahráno z obou stran. / Poučení: Únava mnohdy způsobuje pohromu.

plakát

Boj o moc - Living+ (2023) (epizoda) 

Sebekriticky jsem vyhodnotil, že byla má hodnocení jednotlivých epizod čtvrté série poněkud monotónní, proto jsem šestou epizodu pouze očtyřkoval, aby byla změna. No, nejen proto, taky tady chyběl nějaký ten moment, u něhož by si můj mozek tak trochu ublinknul. Ale vážně; žádný jiný podstatný důvod jsem pro sníženou známku neměl, předchozí epizody byly prostě o chlup lepší a já jsem to chtěl zviditelnit. Jinak šlo o další velmi vydařený díl. / Poučení: Moc je návyková.

plakát

Boj o moc - Seznam smrti (2023) (epizoda) 

Tak nám nedávno skončila další stávka scénáristů. Kdyby to bylo na mě, čekala by na nejednoho z nich úplně jiná práce (ano, myslím tím hlavně některé čmáraly pro Netflix, ale našli by se i další) a ušetřenými penězi bych způsobil široké americké úsměvy dvojici Brown / Cohen, což zároveň jasně dokazuje, že nejsem žádný rasista, a kdo to o mně tvrdí, ten je Rádžastánec! Pravda, v páté epizodě se už sourozenci tolik neutápěli ve smutku, ale tvůrci mi vynahradili hostinu pro supy návštěvou Norska s výživně- nechutnou exkurzí do tajů velkého byznysu. / Poučení: Každý opravdový Američan má na Evropu jasný ale mylný názor.

plakát

Boj o moc - Líbánkové státy (2023) (epizoda) 

V komentáři / recenzi k předchozímu dílu jsem vyjádřil obavy z toho, zda si tvůrci nenasadili laťku příliš vysoko, ale ukázalo se, že šlo o obavy zcela zbytečné. Čtvrtá epizoda přinesla děj, který mě dokonale odstřihl od vnějšího světa, protože jsem naprosto soustředěně sledoval, jak se supi slétají na čerstvou mrtvolu a nenechávají své zobáky zahálet. No, není nad to zpříjemnit si sobotní dopoledne úžasnou koupelí v bazénku naplněném směsí páchnoucího bahna a žíraviny. / Poučení: Tři už jsou příliš.

plakát

Letuška (2020) (seriál) 

Drama / Mysteriózní / Thriller / Komedie- ano, to všechno tady je, pokud si pod slovem mysteriózní představujete psychologické sondy do podvědomí hlavní postavy. Všechny ostatní žánry jsou sice přítomny, ale nejsou zde tak úplně plnotučné- jsou tak trochu odstředěné, takže jsem děj seriálu nemohl vnímat zcela seriózně, protože šlo spíše o nenáročnou, oddechovou záležitost, která dovolila mému mozku, aby delegoval část funkcí na nižší ganglia. Ale to není kritika. Já se čas od času rád podívám na záležitost, u níž se mohu uvést do téměř vegetativního stavu a nechat se bavit. Seriál tuto funkci splnil a já jsem ho tak mohl ocenit pěknými třemi kousky. / Poučení: Berte ohledy a neumírejte v blízkosti letušek.

plakát

Letuška - Série 2 (2022) (série) 

Po první sezóně jsem si od druhé řady mnoho nesliboval; očekával jsem spíše výrazné zhoršení, ale ve výsledku se ukázalo, že tvůrci v podstatě udrželi laťku na původní úrovni, a to pro mě bylo příjemným překvapením, které mi narušilo až nevyvedené finále. Jasně, byla tady i jiná chabá místa, ale vyrovnávaly to mnohé zábavné momenty, takže můžu konstatovat, že i napodruhé šlo o nenáročnou oddechovku, která mě i přes občasná škobrtnutí vcelku pobavila. Až na ten závěr... / Poučení: Přísně tajné státní záležitosti sdílej jen s nejbližšími přáteli a rodinou.

plakát

Letuška - Vzad a kupředu (2022) (epizoda) 

Tak tentokrát jsem byl jednoznačně zklamaný. Z mého pohledu se pojetí děje v závěrečné epizodě změnilo z dosud pitomoučce naivního v nepříjemně hloupé, a to mě fakt nebavilo. Já sice chápu, že tvůrci museli uzavřít všechny dějové linie, ale bylo jen jejich chybou, že si tam naroubovali jednu absolutně zbytečnou jen proto, aby si mohli hrát na parodii na Annie Wilkes. Ne, ne, finále se těžce nepovedlo, a přestože byla série jen nenáročnou oddechovkou, bylo tady všech těch nelogičností, očividných blbostí a všemožných klišé až příliš mnoho. / Poučení: Je-li tvůj dvojník viditelně menší a viditelně těžší, je to vůbec dvojník?

plakát

Letuška - Senzační jízda (2022) (epizoda) 

Sedmá epizoda se zařadila k těm vydařenějším, v nichž se tvůrcům podařilo slušně mě pobavit, přičemž zároveň ukázali, že zřejmě dosáhli svého tvůrčího maxima, a já jsem tak pochopil, že už to lepší asi nebude. Od úvodního dílu první sezóny mi bylo jasné, že půjde o nenáročnou oddechovku, a tvůrci se toho drží, což mi sice neumožní hodnotit více jak třemi kousky, ale zároveň je mi velmi sympatické, že se nesnažili tlačit na pilu a nedostali se tak do zóny zoufalé trapnosti. Ta pitomoučká naivita je mi tady docela sympatická. / Poučení: Chytrý telefon je, bohužel, mnohdy chytřejší než jeho majitel.

plakát

Letuška - Bratři a sestry (2022) (epizoda) 

Po kratší, nucené pauze jsem se dnes mohl vrátit k seriálu a šestá epizoda druhé série na mě působila podobným dojmem jako předchozí díl, takže jsou z mého pohledu tři pěkné pěticípé na místě. Já se považuji za jedince, který má pro leccos pochopení; je mi jasné, že se člověk může ve vztahu z různých důvodů nudit- může ho nudit partnerka / partner, může se naopak nudit ve chvílích, kdy vedle sebe tuto osobu zrovna nemá, což si může začít kompenzovat například adrenalinovými sporty nebo bokovkou- to fakt dokážu pochopit. Špionáž pro KLDR už je za mě ale přece jen přes čáru. Takže jsem ve výsledku dostal očekávanou porci naivity a děje, který mi zrovna nepřetěžoval mozek, ale na druhou stranu to bylo celé vlastně docela zábavné. / Poučení: Alkoholik se dostává do vážných psychických potíží (které si uvědomuje) až ve chvíli, kdy se snaží s alkoholem skoncovat.