Kapitán Verlay obdrží pohled se souřadnicemi. Když se s Florence vydají na místo, naleznou mrtvolu muže. Policie zjistí, že šlo o obchodníka s uměním. Kapitán Verlay je vyzván vrahem k podivné hře. Něco ve stylu partie dámy. Další hádanka vede kapitána přes muzeum obrazů až do soudní síně k vlastnímu otci. Ten ho přijímá naprosto chladně, nejeví o něj zájem. Verlay musí projít terapií, která ho zbaví bloku z umění. Je to asi historický první „disartik“. K Florence přichází tajemný muž, který ji varuje před Verlayem, prý jí lže a manipuluje jí. Verlay je z důvodu toho, že je pro něj případ i v osobní rovině, upozaděn, například se nesmí aktivně účastnit výslechů. Setkává se znovu s otcem, zřejmě s vrahem mluvil. Ten vyhotoví jeho podobiznu. Verlay přichází na místo, kde našel první mrtvolu, vrah tam skutečně sedí na lavičce, během honičky unese s pistolí v ruce dítě. Naštěstí se nikomu nic nestane. Verlay teď ví, jak vrah vypadá, netuší ale, že má v úmyslu navštívit jeho bývalou ženu a dvě děti. (TV Prima)