Dark - Season 2 (2019) (série)

Duchové (S02E03)

(epizoda)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2019, 56 min

V roce 1954 se vrací pohřešovaný Helge, ale je ochotný mluvit jenom s Noahem. V roce 1987 přinese Claudia stroj času Tannhausovi a Egon znova vyzpovídá Ulricha. (Netflix)

ALIENka_

Tenhle seriál odvádí fakt geniální práci, nepamatuju si, kdy jsem naposledy viděla takhle dobrej kousek o cestování časem. Všechno je tady propojený se vším, někdo už začíná tušit, že to co se děje asi nebude úplně normální. Když se jedna věc odhalí, druhá zase spadne do temnoty, takže nechává diváka pěkně napjatýho celou dobu. Joo, pěkně se na to kouká, pánové. :D Hodnocení: 9/10 ()

Sany33

Príbeh: Claudia započína svoj veľký plán aj napriek tomu, že už bola svedkom jeho výsledku a nie je pre ňu nijako slávny. Halge sa vracia k matke ale je ochotný hovoriť iba s Noahom. Egon v minulosti stráca ženu a 90. rokoch zas prichádza postupne na záhadu okolo pacienta v psychiatrickej liečebni a jeho strateného syna.  Prevedenie: Veľmi ťažko sa mi seriál komentuje nakoľko sa v ňom miesi toľko časových paradoxov, že obdivujem autorov, ktorý sa v tom guláši vyznajú. Ďalšia vec čo oceňujem je kasting. Ešte nikdy som nevidel niečo tak kvalitné a podoba predstaviteľov naprieč 33-33-33-33 rokmi je jednoducho dychberúca. 97% ()

Trevor

1954. Malý Helge sa po 7 mesiacoch vracia domov. Nerozpráva s nikým, okrem Noaha. Nik netuší, že dôvodom je to, že s Noahom strávil posledných 7 mesiacov (v roku 1986). Agnes sa stretne s Noahom (svojím bratom) a dúfa, že vďaka tomu, že prezradí kde objaví chýbajúce stránky pre Noaha sa opäť dostane do Sic Mundus. Klaudia (už ako cestovateľka) navštívi Egona, svojho otca, a ospravedlní sa mu za všetko, čo v budúcnosti spraví. 1986. Egon navštívi v psychiatrickej liečebni Ulricha a ukáže mu fotku Mikkela. Ten to nesie ťažko a Egona napadne, zdá sa však, že Egon je pravde čoraz bližšie. Egon navštívi Klaudiu a oznámi jej, že má rakovinu. Aj s vysvetlivkami, aj keď divákom, ktorých tento náročný seriál oslovil ich nepotrebujú a ostatným stačí Stranger Thing alebo Spiderman, tam netreba uvažovať nad bootstrap paradoxom. Tam vlastne netreba uvažovať nad ničím. ()

Anderton

Prvý diel , kde dokonale fungujú (už aj) emócie. Prestrihávanie medzi časovými rovinami v pravý čas a hľadanie paralel bolo tým kľúčom, vďaka ktorému sa tento impozantný výsledok dostavil. Záhady sa súčasne riešia aj komplikujú a proste sa to zdá byť celé lepšie, než trochu neistá (i keď výborná) prvá sezóna. Po tejto epizóde nemáte na výber a musíte ísť ihneď ďalej a to aj napriek tomu, že čas je len ilúzia a nakoniec je jedno, či si ďalšiu časť pozriete dnes, alebo až o 33 rokov. ()

Dr. Hawkeye

Jakkoliv by člověk čekal, že se tvůrci sami ve svém výtvoru ztratí, není tomu tak. Seriál skutečně působí jako něco, co si někdo od začátku do konce velmi dobře promyslel a připravil. Znám současnou televizním produkci z praxe, takže vím, že scénáře se neustále mění a přepisují. V přípravách dostanete scénář první epizody, ale než se dostanete za pár týdnů k realizaci, máte v ruce třeba sedmou verzi, která se od té první velmi diametrálně liší. Tady ale vše působí uceleným a precizním dojmem, až si divák musí labužnicky pomlaskávat... A ještě jsem neřekl, jak krásný je ten stroj času. Na něm si props oddělení dalo fakt záležet... ()

• Ke konci epizody můžeme slyšet píseň „Melody X“ od umělce Bonaparte. (Doomcourier)