Duel Jaromíra Soukupa (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 45 min

• Peytl

Již drahnou dobu nepíši na tento server jakákoliv moudra, což je škoda převeliká(slyším váš pláč), ale momentální klima množících se psychopatických debilů na diskusích a jinde, mne zrátka tak znechutilo, že jsem si řekl, Homo, vyžer si to sám. Jenže...jenže Jaroušmír Soukup mě vykopl z brlohu, ve kterém se směji zdejšímu stavu bývalé filmové databáze a vykopl mě tak, že to až bolelo, kurva. To si nezasloužím. Že je Soukup kokot zřejmě tajemstvím není, ovšem nechápu, jak je možné, že tenhle imbecil(hovořící řečí kmene Kun-Da) je majitelem TV a přesto je tak dementní, že hned po otázce(po prudce intelektuální otázce) na jistého politika...koho byste chtěli za prezidenta, ehm...hmmmmmm...pustí na své TV reklamu, o tom, že nerozumí vlastní vagíně? Má tím na mysli svou prostoututku Káču Brožů, sebe, nebo je snad opravdu interleguán a podprahově nám podsouvá informaci, že máme volit jeho?Jardu Kundu? No, změnilo by se zřejmě hovno, tak jeď dál Jardo a třeba vyjde to NHL...(7.9.2017)

• Langustavson

Tento pořad je opravdovou raritou českého televizního prostředí. A to hned z mnoha důvodů. Vždy mě fascinuje, že diváci naživo tam musí stát venku za plotem. Ještě více mě pak fascinuje, když pan Soukup začne mluvit a spustí jako bonus svou robotickou reakci. Nemluvě o jeho trapné snaze být za každou cenu vtipný, což se mu opravdu nedaří. Popravdě se trochu divím, že ještě na Barrandově chce někdo pracovat, pokud tam někdo takový moderuje takovéto pořady. Navíc je Soukup strašně neobjektivní, což potvrdila vlastně i RRTV, že si tam nejvíc zve Babiše a lidi z ANO a následně Okamuru a jeho SPD. A pokud někdo má vážnou potřebu podporovat tyto dvě strany, pak to o té osobě taky vypovídá mnoho. Ještě když pan Soukup politice očividně nerozumí, ztrácí se v tom neustále a je to zkrátka totální dno. Ale na jednu stranu musím pochválit, že to pan Soukup má pěkně vymyšlené. Možná ho nikdo v jiné televizi zkrátka nechtěl přijmout, tak si založil vlastní televizní stanici a může si moderovat co chce a nezáleží na tom, že je to žumpa, jelikož ho přece nemůže nikdo vyhodit... A nejvtipnější na tom je, že voliči SPD tento pořad vychvalují, že je mnohem lepší než politické pořady na ČT, že je to mnohonásobně vyšší úroveň, apod., to taky o něčem vypovídá. Kolikrát se mi chce brečet, když vidím tohle vše v akci během jednoho dne.(13.10.2017)

Tohle vstoupí do dějin. Konečně někdo pozvedl prapor politické debaty - prapor dosud pošlapávaný a zneuctěný amatéry, nýmandy a Kalouskovskými agenty typu Moravec, Drtinová, Veselovský nebo Šíma, prapor, který nedokázaly zachránit ani poloprofesionálky jako Michaela Jílková Nebo Jana Bobošíková ... KONEČNĚ se takový člověk našel. Člověk, který formátu politické debaty vrátil úroveň a velikost. Vzdělaný, kosmopolitní, velkorysý, úspěšný, elegantní, s dokonalým vyjadřováním a aristokratickými gesty, perfektní novinářskou etikou a schopností skutečně neutrálního přístupu nedotčeného kavárenskou a západní propagandou, skutečný velikán české politické žurnalistiky. Tohle je pořad který musí vydržel alespoň sto let. P.S: jdu smotnout pohanku.(23.1.2018)

• Tom_Lachtan

Vážně bych hrozně rád zhodnotil tenhle pořad věcně, bez urážek a poukázal, co je tam všechno špatně (trapné zapojování publika za sklem, neschopnost mluvit atd.), ale to do háje nejde! Nejraději bych tu teď začal sypat tuny nadávek a invektiv a stejný pocit mám po pár minutách téhle odpornosti - nic nedokáže nasrat více, nežli fyzická trapnost Soukupovo pořadů na Barandově.(29.11.2017)

V první řadě je třeba ocenit, že se v tomto pořadu seznámíme i s názory politiků, jejichž přítomnost v mnoha jiných médiích by narušila klid na práci při budování eurosocialismu, v jehož hlásnou troubu se proměnily téměř všechny ostatní televizní stanice. Na druhou stranu nelze přehlédnout, že pan Soukup je jistě schopným podnikatelem, ale mezi vlohami, které mu byly dány, ty moderátorské a novinářské rozhodně chybí. Jeho užvaněnost pak má za následek, že otázka je asi tak desetkrát delší než odpověď, neboť než nám Jaromír Soukup vysvětlí, na co se ptá, proč se ptá, co si o tom myslí on a co očekává za odpověď, tak i dotazovaný zapomene otázku. Což takhle zachovat formát a objektivitu, ale moderování svěřit někomu schopnějšímu (aspoň v moderátorských schopnostech)? I přes tento nedostatek však hodnotím kladně.(31.8.2017)

• - Moderátor pořadu a majitel televisní stanice Barrandov, která jej vysílala, Jaromír Soukup pořad zrušil kvůli bezobsažnosti toho, co v něm politici říkali. (JoranProvenzano)