Duel Jaromíra Soukupa (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 45 min

• Daginka

Když právě aktivně běží Duel Jaromíra Soukupa, Týden podle Jaromíra Soukupa, Instinkty Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa i Aréna Jaromíra Soukupa... tak tady tvůrci článku navrhují další možné náměty na pořady od Tv Barrandov a jejího heroického ředitele a primetime moderátora v jedný osobě. Máte taky svý f/Favority? Za mě je to určitě: Výměna Jaromírů, Hledá se máma, táta a Jaromír Soukup, Jaromír Soukup sestřelen, 50 odstínů Jaromíra Soukupa, Stardance aneb když Jaromír tančí, Jak jsem poznal Jaromíra Soukupa a taky Tři v jednom (Jaromírovi). Pak mám ještě sama pár švestiček z vlastní zahrádky, tedy, například: Růžový Soukup, Ty, já a Jaromír Soukup, Ďábel nosí Soukupa, Díky za každého nového Soukupa, Míra a továrna na čokoládu, Jaromír, markýz andělů či Ještě větší Soukup, než jsme doufali....(27.3.2018)

• P1tr

Stejně jako u ostatních projektů tohoto moderátorského "génia" jde pouze o levný a neúspěšný pokus o televizní pořad, který má za úkol ušetřit peníze a rychle zaplácnout prázdná místa v televizním rozvrhu televizní stanice, jejímž generálním ředitelem je "shodou náhod" právě tato hlavní hvězda těchto bizarních výstupů.(6.3.2018)

• mikinhoo

"Pan Moderátor", který svým neobjektivním vystupováním nahráva extrémistům, senilním opilcům a STBákům ze Slovenska. Doufám, že Rada pro vysílání tento pořad zruší, potažmo celou TV Barrandov, protože tato stanice pravidelně narušuje pilíře, na kterých stojí demokracie. A hlavně ten o objektivnosti a vyváženosti poskytování informací.(22.12.2017)

V první řadě je třeba ocenit, že se v tomto pořadu seznámíme i s názory politiků, jejichž přítomnost v mnoha jiných médiích by narušila klid na práci při budování eurosocialismu, v jehož hlásnou troubu se proměnily téměř všechny ostatní televizní stanice. Na druhou stranu nelze přehlédnout, že pan Soukup je jistě schopným podnikatelem, ale mezi vlohami, které mu byly dány, ty moderátorské a novinářské rozhodně chybí. Jeho užvaněnost pak má za následek, že otázka je asi tak desetkrát delší než odpověď, neboť než nám Jaromír Soukup vysvětlí, na co se ptá, proč se ptá, co si o tom myslí on a co očekává za odpověď, tak i dotazovaný zapomene otázku. Což takhle zachovat formát a objektivitu, ale moderování svěřit někomu schopnějšímu (aspoň v moderátorských schopnostech)? I přes tento nedostatek však hodnotím kladně.(31.8.2017)

Tohle vstoupí do dějin. Konečně někdo pozvedl prapor politické debaty - prapor dosud pošlapávaný a zneuctěný amatéry, nýmandy a Kalouskovskými agenty typu Moravec, Drtinová, Veselovský nebo Šíma, prapor, který nedokázaly zachránit ani poloprofesionálky jako Michaela Jílková Nebo Jana Bobošíková ... KONEČNĚ se takový člověk našel. Člověk, který formátu politické debaty vrátil úroveň a velikost. Vzdělaný, kosmopolitní, velkorysý, úspěšný, elegantní, s dokonalým vyjadřováním a aristokratickými gesty, perfektní novinářskou etikou a schopností skutečně neutrálního přístupu nedotčeného kavárenskou a západní propagandou, skutečný velikán české politické žurnalistiky. Tohle je pořad který musí vydržel alespoň sto let. P.S: jdu smotnout pohanku.(23.1.2018)

• - Moderátor pořadu a majitel televisní stanice Barrandov, která jej vysílala, Jaromír Soukup pořad zrušil kvůli bezobsažnosti toho, co v něm politici říkali. (JoranProvenzano)