Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Rodinný
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (2 181)

plakát

Stopy Járy Cimrmana - Muzea a památníky (2023) (epizoda) 

Kromě vtipných připomínek Cimrmana, ať už jde o jeho stopy, vynálezy či muzea, zde potkáváme Marka Šimona (to je ten mladej od Cimrmanů, který, jak zjišťujeme, až tak mladej dávno není, ale mluví úplně stejně jako podruh Bárta v Záskoku) a Josefa Čepelku, jenž umí věci podat stejně humorným způsobem jako jeho otec Miloň.

plakát

Captivity (2017) (amatérský film) 

Režisér a scénárista Tobiáš Konkol je jedním z těch tří dětí účinkujících v tomto hororu. Je velká škoda nulových hereckých výkonů obou dívčích protagonistek, protože jinak všechna čest. Dokonale rychlé a efektní uvedení do situace, fungující lekačky i stavba příběhu, kdy jsem byl fakt zvědavý, jak to bude pokračovat. Rád bych se kouknul i na Tobiášovo další dva filmy, protože bylo fakt vidět, že ví,co dělá.

plakát

Drsný Harry (1971) 

Přes 50 let stará kriminálka, která dokáže vtáhnout do děje a udržet pozornost. Tedy, do určité míry, protože někdy po polovině filmu se ukáže, že pachatel je vlastně celkem nedůstojný ubožák. Film, který vytvořil prototyp suše hláškujícího testosteronového policajta, který ještě není tak neprůstřelný jako jeho následovníci v 80. letech, ale určitě těmto typům vyšlapal cestu.

plakát

Nízke Tatry - srdce Slovenska (2010) 

Bohužel mě dokument moc nezaujal. Ztemnělé a zamlžené záběry, kterých byla většina mají zřejmě navodit jinou poetiku, než kterou jsem očekával. A ani patetické komentáře horalů ve mně moc dojmů nezanechaly. Jistě to bylo natočeno srdcem, ale mě to bohužel minulo.

plakát

Stopy Járy Cimrmana - Cimrmanovo Pojizeří (2023) (epizoda) 

Od toho cestopisu jsem nečekal víc než jen poslední zoufalé podojení Cimrmana, aby ani nejposlednější kapka nepřišla nazmar. Mýlil jsem se? Zřejmě ne, ale faktem je, že cesta po Pojizeří pro mě byla jako pro diváka velmi příjemná. A to píšu jako někdo, kdo poslední dobou nemůže přijít Zdeňkovi Svěrákovi na jméno a kdo rozhodně není nekritický k některým z cimrmanovských her. Kamera zachytila krásné scenérie (ale dost mi vadil ten rozostřený obraz, který se vždy zaostřil až po sekundě), trochu se zavzpomínalo a došlo i na nějaké vynálezy a monology, které by v případě, že by žil Ladislav Smoljak, zřejmě našly uplatnění v nejnovějším cimrmanovském semináři, na který už nedojde.

plakát

Trabantem tam a zase zpátky (2019) odpad!

Viděl jsem na youtube spoustu videí. Tu se někam vydali babeťáci, tu cyklisté, tu vyrazila parta v dodávce. Všechno to bylo zajímavější než tato veřejnoprávní nuda.

plakát

WTF: Welmi Trapné Ftipy (2023) (pořad) odpad!

Prima annoncuje dávku nekorektního humoru. O humor jsem v pořadu nezavadil a čekat něco nekorektního od jedinců, kteří kvičí pokaždé, když si někdo dovolí veřejně říci něco, co jen trošičku nekorektně vybočuje z vyžadované uvědomělosti, může jen někdo skutečně nesvéprávný. A tu dávku by zasloužili všichni zůčastnění. Dejte mi raději Soukupa předčítajícího třeba vÿkazy z chovu skotu v roce 1959.

plakát

Volha - MAESTRO (2023) (epizoda) odpad!

Děj (resp. aspoň jeho náznak) se nám někam definitivně vytratil, hlášky už se také zřejmě vyčerpaly v minulých dílech, postavy, které nevyvolávají nic než lhostejnost, už jsou okoukané a dobové rekvizity samy o sobě seriál neutáhnou.

plakát

Survivor Česko & Slovensko (2022) (pořad) 

Já jsem nikdy nepochopil komerční potenciál těchto soutěží, kdy televize zavře někam pár lidí, do kterých mi nic není, a zkoumá, co se bude dít. Není to spíše záležitost pro nějaké nadšené psychology a sociology, která patří někam na ČT2 ve dvě ráno?

Ovládací panel
6 bodů