Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Rodinný
  • Dokumentární

Recenze (1 997)

plakát

Zoo - Duet (2022) (epizoda) odpad!

Tak se po několika dílech k tomuto guilty pleasure zase vyjádřím. Největší sexbombou v seriálu, o kterou se perou nápadníci, je Lucie Polišenská, ošetřovatel hadů málem úmyslně a vědomě zabije ženskou z ministerstva, že je celá modrá, zelená a vystrašená, ale ta mu tam přijde druhý den machrovat. Škrobený sucharský soudce plánuje svatbu, ale je současně takový borec, že jde po Burešové. Navzdory své škrobenosti však nikoli po té relativně normální, byť poněkud uštěpačné, nýbrž po její domnělé sestře s růžovými vlasy a kroužkem v nose. Ta se asi bude k jeho image šéfa soudu bude hodit lépe. Tajemná Lady X najednou strašně touží, aby si s ní host zazpíval duet. Syn ředitelky ZOO má s matkou pořád problém, přestože už s ní vlastně žádný problém nemá. A finanční náměstek ze zoologické zahrady snadno rozhodne, kterého pedagoga vyhoděj z univerzity nebo ke komu půjde hygiena a finanční úřad (a to v podstatě hned druhý den). A nezapomene se o tom zmínit před asistentkou, která už ho jednou podrazila. Hlavní hrdinka nadále do všeho strká nos, zejména do haďáka, který se k ní celou dobu chová hnusně (s výjimkou asi 5 sekund někdy v předminulém díle). Nakonec na mě nejcivilněji a nejnormálněji působí poněkud paničkářská snoubenka pana soudce, protože její představitelka docela umí i komickou polohu.

Pyšná princezna (1952)

Trocha vtipu, trocha akce, trocha nadšení do práce a máme tady hodně zdařilou pohádku, u které je vidět, že si tvůrci dávali pořádně záležet, aby to i filmařsky stálo za to. Král přinášející chůvě do vězení pilník je výborný. Jen ta princezna se přestala štítit práce nějak moc brzy, s tam se mohli s její převýchovou ještě trochu víc vyřádit.

Loď lásky (2011)

Mě ten film asi zastihl dost nepřipraveného, ale když se během půl hodiny neobjevil jediný úsměvný moment a jediné, co mi utkvělo v paměti, bylo afektorané neherectví, oproti kterému je Kameňák přehlídkou úsporné herecké školy, musím dát hvězdičku tak akorát za tu docela pěknou loď.

Bohemian Rhapsody (2018)

Já jsem velký fanoušek hudebních filmů, hodnocení mnohých z nich (Still Crazy, Rockeři, Spinal Tap, Rocker, Rock Of Ages) je z mé strany až nekritické. Jenže když srovnám Bohemian Rhapsody s filmem The Dirt, který vznikl ve stejné době, tak nejenže prohrává na celé čáře, ale dostává přímo drtivé KO. Proč tomu tak je?  Nedokázal vytvořit vztah mezi divákem a hlavním hrdinou. Přestože Mötley Crue, o kterých pojednává The Dirt, jsou bandou idiotů, které bych nechtěl v životě moc potkávat, prožíval jsem s nimi jejich úspěchy, jejich pády, jejich osobní průšvihy. Oproti tomu Fredie, který v tomto filmu vypadal spíše jako Martin Severa, co v 90. letech uváděl zprávy na Nově, mi byl po celý film ukradený, ne-li kvůli své afektovanosti přímo nesympatický.

plakát

Jubilejní koncert Karla Gotta (1984) (koncert)

Tento koncert zdobí zdařilý výběr písní. Karel pěvecky ve vrcholné formě a kapele Ladislava Šteidla to rovněž hraje. Všechny aranže respektují původní nahrávky písní, takže posluchače nepřekvapí pokusy o vnášení něčeho, co v písních původně nebylo a o co ani nikdo nestojí. Což byl kámen úrazu Gottových koncertů z posledních let. Sympatické je uvádění písní a uvádění jejich autorů.

plakát

Ceny Anděl Coca-Cola 2021 (2022) (pořad) odpad!

Údajně prestižní ceny se udílejí v prostoru takového většího obýváku, moderátor, jestli jsem dobře pochopil, je nějaký týpek, co si točí videa na youtube. Přítomní umělci jsou samozřejmě samí z řad pokrokových a uvědomělých, kteří vždy dokážou zvednout varovný prst, objeví-li se ve veřejném prostoru nějaký narušovatel zavedených europořádků. No, a za celý večer nezazní snad ani jeden hudební motiv, který by byl obdařen nějakým zajímavým melodickým nápadem.

plakát

Ohnivý kuře - Zákopová válka (2018) (epizoda)

Uff, jestli jsem to dobře pochopil, tak jedna z těch ženštin vlastní blbostí přišla o hotel a ještě si otvírá hubu na tu, kterou žádá o pomoc?

plakát

Zoo - Náhradní otec (2022) (epizoda)

Ale jo, ta zkouška s falešným fotrem bylo příjemné zpestření té nudy, kterou si čas od času dopřeji jako večerní lobotomii.

plakát

Zoo - Past na Viky (2022) (epizoda)

Už jsem se nějak smířil s tím, že největší uměleckou atrakcí ve městě je karaoke bar s tajemnou mladou zpěvačkou zpívající ve škrabošce v příšerných aranžích hitovky z minulého století. Ale asi bych nechtěl, abych se někdy u soudu dostal před soudce, který ve zpěvačce nepozná svou au-pairku, zatímco jeho matce (rovněž soudkyni) na to stačí pár sekund.

plakát

Tažní ptáci (1983) (TV film)

V souvislosti s filmem Ikarův pád jsem Menšíkův herecký výkon nazval tím nejlepším, jaký jsem v životě viděl. V Tažných ptácích si pro sebe podobný titul uzmul Vlastimil Brodský, který ztvárnil roli alkoholika Fendrycha, který se místo snahy o léčení oddává snění o létání a přemýšlení o tom, zda se vlastně má pro koho léčit a pro koho se svými démony bojovat. A také v roli mefistotelovského našeptávače a přesto přítele v jednom. Společnost mu dělá Vladimír Menšík jako ten rozumný, který má i díky své schopnosti být nad věcí na povel celý pokoj č. 2, pedantický cholerik Josefa Somra, bezstarostný Pavel Zedníček a intelektuál v podání Eduarda Cupáka, který svůj úděl bere s pochopením pro své chyby i pro svou neschopnost je neopakovat. Pokládám si otázku, o kolik tato verze Přeletu nad kukaččím hnízdem předstihuje svého oscarového kolegu.

Ovládací panel