Podivná druhá světová válka (TV seriál)

• Česko

Záhady druhé světové války

• Singapur

Nazi World War Weird

Nazi Weird War Two

Dokumentární / Historický

Singapur, 2016, 6x45 min

Za první díl dávám 40%. O pověrčivosti a okultismu vedení SS vím a dost jsem se nudil. Stačilo by mi si o tomto případu přečíst nějaké encyklopedické heslo. O nadrogovaném Wehrmachtu jsem už také viděl nějaké dokumenty, ale zde byly samé nové informace. Díl pevnost s uměním zajímavý. Těším na 4.díl Krokodýlí masakr. O tom jsem ještě neslyšel.(11.6.2020)

• Arsenal83

Jeden z najhorších dokumentov pokrývajúci obdobie II. svetovej vojny, údesné animácie, hľadanie senzácii na základe konštruktov. Nájdu sa tu aj zaujímavé informácie, ale často ani nie sú nové, a celkovo to hranie sa na Muldera a Scullyovú je iritujúce.(14.9.2020)

• Volodimir2

Ďalší z mnohých dokumentov z roku 2017 v podaní Veľkej Británie. Všetko čo sa týka čím väčšej bizarnosti, tak to je pre dnešných tvorcov veľmi aktuálne. A čo tak sa zapojiť do tém historických ale predovšetkým reálnych. Neviem, či dnes niekoho zaujímajú tajomstva hradu Wewelsburg a k čomu tento hrad využíval Heinrich Himmler a hlavne zvláštny symbol "Čierne slnko". Osobne si myslím, že takmer nikoho. Alebo zaručene nezaručené správy o nadrogovaných nemeckých vojakov pri ich útoku na Belgickú pevnosť Eben Emael. Túto pevnosť 10.5.1940 vďaka chytrosti nemeckej jednotky klzákov vyčistili priestor v pevnosti pre nemecké pozemné sily. Nie je treba v tom hľadať nezmyselné zdôvodňovanie. takých operácii Nemci na klzákov urobili obrovské množstvo (viď únos Mussoliniho Ottom Skorzenyim). A tak ďalej všetko už dávno zverejnené a niekoľkokrát overované informácie.(6.5.2020)

• vegetol.mp

Tvl, každá bába v horní dolní ví, co je to pervitin, ale naši vědátoři na to musí teatrálně přijít. Tohle fakt ne. 40 %(3.9.2020)

Super(9.1.2021)