Reklama

Reklama

Dračák

(amatérský film)
Fantasy / Krátkometrážní
Česko, 2015, 23 min

Družina hráčů se sejde, aby vzala své postavy na jejich první dobrodružství ve světě Dračího doupěte. (oficiální text distributora)

Recenze (13)

Ironfood 

všechny recenze uživatele

Tak je to sice stokrát amatérštější než americké Dračí doupě z roku 2000, které jsem nedávno počastoval odpadem, ale zároveň o dost zábavnější, což je to hlavní. Ze začátku mi to sice přišlo příliš křečovité, ale reakce zlodějky na oznámení výzbroje mě hodila do pohody:-) Navíc, na rozdíl od výše zmínění americké hovadiny, mi tahle milá česká blbůstka (v dobrém slova smyslu) dodala chuť si na stará kolena zase jednou zahrát... ()

Ombak▼Penari 

všechny recenze uživatele

Tyhle tři hvězdy jsou velmi specifické. Film samotný se prostě klasická amateřina a mohl bych mu tady vytýkat všechno horem dolem a dát mu odpad!. Ale spíš bych rád autory podpořil, protože je to prostě celé takové sympatické. Co mě nejde do hlavy je spíš proč si autoři nezkusí půjčit od nějakých šermířů pořádné těžké zbroje a vymakané kostýmy, přeci jen to, co mají, je takové "levné". Nějaká normální kvalitní šermířská skupina by mohla mít pro podobný projekt pochopení a nechtít za půjčení platit zlatem. Zrovna tak si myslím, že by nebylo špatné dát si větší práci s výběrem lokací, které jsou sice celkem pěkné, ale do fantasy to chce něco víc omračujícího, co se u nás v republice určitě najít dá - vodopády, skalní města, jeskyně, hradní zříceniny. Interiér herny, kde se vysedává nad dračákem, by se určitě dal vyzdobit částmi kostýmů a zbraní, které jinak hrdinové mají venku na sobě, taky by to tomu dodalo atmosféru, stejně jako vhodné tlumené světlo. A tak dál a tak podobně. Ale rozhodně držím autorům palce, aby se jim podařilo shromáždit peníze na ten další díl. Určitě mají spoustu nápadů co po prvotině vylepšit a já se na to rád zase podívám, Dračí doupě je moje srdcovka. P.S. Pokud by autoři sháněli nějakou praktickou pomoc, tak rád pomůžu jak můžu :) ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Fanouškovský film o hraní dračího doupěte, který je zároveň jakousi "reklamou" na hru samotnou? Kdo by to byl řekl, že to bude takhle dobře fungovat? Jasně, nalévám si čistého čaje a zřím, že herectví je bídné (ovšem u některých postav, jako slečna zlodějka, ehm, to působí spíš dojmem grotesky v tom nejlepším slova smyslu), příběh se dá vyjádřit jen citoslovcem ehm a technická zručnost taky není bůhví jaká, ale... Na mě to prostě fungovalo a těch dvacet minut jsem se fakt bavil a usmíval a ono zvládnou tohle u ryzí amatéřiny, co má dvacet minut, je velmi, velmi těžké, takže já tu čtvrtou hvězdičku nakonec milerád dám a začínám být nakloněn podpoře dalšího dílu na Startovači. ()

FILMOVKA 

všechny recenze uživatele

Nakonec ještě jednu hvězdu přihodím. Když to vezmu kolem a kolem, tak to z amatérského měřítka je zvládnuté v celku dobře. Přesto ale, aby to k něčemu vypadalo, tak se musí ještě hodně zapracovat na obrazové stránce tvorby a trochu krotit scénář. Kamera nebyla zlá, ale dalo by se z toho vymačkat s přehledem mnohem víc, když se podívám na některé záběry, ke kterým jste pravděpodobně museli mít o chlup lepší techniku. ()

Teron 

všechny recenze uživatele

Podle zdejších komentářů jsem čekal hrůzu, ale až na občasné skřípnutí dialogů a lehkou nucenost jsem velmi mile překvapen. Formát prolínání herního sezení a fantasy prostředí tomu hodně sedne a navíc je krásně vidět, jak to asi vypadá na začátku - tedy žádné epické bitvy, ale jednoduchá výprava do tábora v lese. Potěšila realističnost zlodějky, která na rozdíl od her nemizí v prostoru, ale fakt užívá tichý pohyb a tmavou kápi. Trochu jsem se děsil efektů kouzel, které v české produkci často působí hrozně násilně, ale tady to bylo naprosto v cajku. Stejně tak je fajn - a tady je to krásně demontrováno - že postavy ve "fantasy realitě" toho u sebe na rozdíl od her moc nemají - nějaká zbroj, pár věcí u pasu, přikrývka. Takže až na pár detailů jsem spokojen:-) ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama