Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Krimi
  • Akční

Recenze (1 114)

plakát

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017) 

Celkem příjemná oddechovka, i pár vtípků se povedlo, ačkoli příběh se dal ještě propracovat. Měl jsem velké obavy, že mě tam bude hodně vadit Dwayne, kterého teď buhví proč cpou téměř všude, ale nakonec to v tomto ohledu bylo celkem v pohodě:-)

plakát

Ženich uvízl (1975) (TV film) 

Rozjezd je sice pozvolnější, ale postupně to nabírá grády. Příběh je celkem promyšlený, je tu řada slušných hlášek a kvalitní herecké obsazení, z něhož asi nejvíc pobavila Helená Růžičková. Takže velmi silné 3*.

plakát

Sebevražedný oddíl (2016) odpad!

Scénář je ještě dementnější, než je u tohoto typu filmů obvyklé. Smysl nedává celkový děj a často ani jednotlivé scény. Nejsou tu žádné pořádné hlášky a akční scény také nejsou žádný zázrak. Postav je tam sice jak na orloji, ale žádná nezaujme. Jared Leto jako Joker mi vůbec nesedl, nijak bohužel mě neoslnila ani Margot Robbie v roli Harley Quinn.

plakát

Jack Reacher: Nevracej se (2016) 

Na rozdíl od jedničky už to na čtyři hvězdičky nestačilo, ale pořád slušná zábava. Bohužel děj už je slabší, je tu méně  dobrých hlášek i humoru, zato více nelogičností.

plakát

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012) 

Podařená akční kriminálka s dobrým příběhem, dobrými dialogy, sympatickou Rosamundou a občas i povedenými humornými prvky. Nijak mimořádně oldschoolové mi to nepřipadalo, ale možná je to tím, že já sám ještě patřím do staré školy:-)

plakát

Případy detektiva Murdocha - Skvělá hra (2022) (epizoda) 

Nejsvětlejším prvkem tohoto dílu je výborný fórek inspektora Brackenreida se sandwichem. Naopak hodně otravná je linka s malým basketbalistou.

plakát

To zvládnem, amigo (1972) 

Přišlo mi to o něco slabší než pozdější Spencerova westernová sólovka Buddy míří na západ. Podařenou Coburnovu postavu bohužel kompenzuje otravná postava dítěte, i když za její otravností možná z velké části stál nepříliš zdařilý český dabing.

plakát

Pěkní ptáčci (1974) (TV film) 

Hlavní problém je slabý scénář, ani jedna povídka nemá žádnou zajímavější pointu nebo aspoň nějaký zajímavější nápad. Nejlepší mi přišla prostřední povídka, asi díky Menšíkovi a jeho vtípku o vojně a letadlech, který si možná do scénáře přidal sám:-)

plakát

Krotitelé duchů: Odkaz (2021) 

Nečekal jsem žádný velký zázrak, ale přesto to bylo docela zklamání. V podstatě jediné, co tu fungovalo, byla nostalgie, a to ještě zdaleka ne na 100 procent. Takže spíše slabší 3*.

plakát

Rozhněvaný muž (2021) 

Od Ritchieho bych teda čekal trochu víc. Nejlepší je asi začátek, kdy člověk ještě neví, kam se to vyvine, slušná je i první Stathamova akce. Bohužel se pak ukáže, že příběh není moc propracovaný. Dialogy taky nejsou žádný zázrak a závěr mi přišel vyloženě slabý.