Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (1 025)

Ragnarok (2013)

Do tohoto filmu jsem šel v podstatě naslepo v domnění, že půjde hlavně o Vikingy a archeologii, což byl ovšem omyl. Zpočátku to vypadá jako takový průměrný rodinný film s nějakou tou archeologickou stafáží, ale pak se to zvrhne v bezduchý monstrhoror. Původně jsem chtěl napsat plný klišé, ale film je natolik dějové prázdný, že těch klišé vlastně není ani tak moc...

plakát

Případy detektiva Murdocha - Ďábel uvnitř (2017) (epizoda)

Z velké části střihový díl, tradiční to seriálové zlo. Navíc příběh je opět extrémně přitažený za vlasy. Ale užil jsem si trochu "napětí" při čekání, jestli vysvětlení posedlosti zadrženého chlapíka bude opravdu tak stupidní, jak předpokládám:-)

Lovci čarodějnic (1968)

No, horor to, alespoň z dnešního pohledu, rozhodně není, spíše dobrodružný film. I když je pravda, že to horory z té doby místy připomíná (koneckonců, stojí za tím hororové studio Tigon a hraje tam Vincent Price). Na nějakou historickou věrnost se tu zjevně nehraje, rozpočet asi také nebyl bůhvíco. Matthew Hopkins by si určitě zasloužil kvalitnější filmové zpracování, našemu Jindřichu Františku Bobligovi z Edelstadtu zatím může jen tiše závidět.

plakát

Star Trek: Nová generace - Etika (1992) (epizoda)

Klingonský přístup k invalidnímu důchodu asi nikoho příliš nepřekvapí. Trochu škoda, že se do diskuze o Worfově osudu nezapojil Data.

plakát

V parku na lavičce (1957) (TV film)

Tvůrci se zřejmě domnívali, že předvedením jakési emancipace naruby bez jakéhokoliv dalšího nápadu diváka pobaví. U mě teda příliš neuspěli.

plakát

Star Trek: Nová generace - Záhada (1992) (epizoda)

Uvítal jsem přítomnost Ro Laren, bohužel její zapojení do milostného trojúhelníku s Rykerem a Troi mi přišlo poněkud nešťastné.

plakát

Kaktus, bomba, letadlo (1969) (TV film)

Nejvíc asi pobavilo úvodní zasedání Marvanova "vládního kabinetu" a následná večeře. Pak už to šlo poněkud z kopce. Přišlo mi, že by bylo bývalo lepší udržet to v realističtější rovině, místy to totiž sklouzává k úplné nesmyslnosti, aniž by to generovalo nějaký humor.

Drsný Harry (1971)

Tak konečně jsem se dokopal k sérii Dirty Harry a byl jsem celkem spokojen, až na nějaké ty nelogičnosti v ději (kupříkladu hodně úsměvný předpoklad, že v části města, kde hlídkuje policie, nelze nikoho zabít). Nicméně jsem čekal, že celý film i samotná postava Harryho budou působit o dost kontroverzněji. Harry je v podstatě jasný klaďas, jediné, co by se mu dalo vyčíst, je to, že u některých zločinců preferuje likvidaci před zatčením. Což není ve filmovém světě nijak neobvyklé. Čtvrtá hvězda za dnes již klasický monolog o štěstí a punku:-)