Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi
  • Drama
  • Akční

Recenze (1 148)

plakát

Zorro (1975) 

Delon do role Zorra pasuje naprosto skvěle, ale jinak tenhle film moc nefunguje ani jako dobrodružný příběh, ani jako komedie. Výrazným pozitivem je tady hudba bratrů de Angelis, alias Oliver Onion, i když nedosahuje kvalit jejich největších pecek jako Dune buggy (Jestli se rozlobíme, budeme zlí) On my way (Šimon a Matouš jedou na Riviéru) či Hombres Del Mar (Černý Korzár). O Sandokanovi nemluvě:-)

plakát

O princi, který měl o kolečko víc (1992) (TV film) 

Solidní herecké obsazení, ale scénář bohužel velká slabota. Děj působí i na pohádku hodně nevěrohodně, není tu žádný humor ani žádné zajímavé dialogy.

plakát

Trol (2022) 

Doufal jsem, že Norové předvedou víc, než že splácají dohromady všechna klišé z hollywoodských monstrfilmů. Navíc tady ty klišé ani moc nefungují, je to celé takové studené a neosobní.

plakát

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015) 

V podstatě jsem dostal přesně to, co jsem podle názvu očekával, ale bohužel nic navíc. Postrádal jsem třeba více skautských vychytávek a mouder v boji se zombíky. Každopádně jsem se nenudil, nicméně scéna, kdy hlavní hrdina visí z okna nad trampolínou, už mi přišla poněkud za hranicí dobrého vkusu. Ale třeba je to tím, že jsem nebyl ve skautu:-) Takže nakonec tři hvězdičky s odřenýma ušima a podruhé už to opravdu vidět nepotřebuju.

plakát

Bakaláři - Knedlíky (1981) (epizoda) 

Celý příběh v podstatě spočívá v tom, že Kopecký a Nárožný chtěli udělat švestkové knedlíky, ale Kopecký si při pokusu natrhat u souseda švestky zvrtl nohu, takže z toho sešlo. Tvůrci zjevně vycítili, že je to i na Bakaláře trochu málo, tak tam ze zoufalství vrazili zcela nesouvisející sázku o snědení otýpky sena, kterou Kopecký poněkud nesmyslně vyhrál, ačkoli nic nesnědl. Pobavilo pár Nárožného grimas.

plakát

Kouzelnice (1982) 

Zatímco Deathstalkera a Královnu barbarů jsem před časem celkem odzíval, tenhle kousek byl přesně to, co od céčkového sword and sorcery filmu z osmdesátých let očekávám. Zábavná taškařice, která se nebere vážně a ukázkově  pracuje s konceptem "tak blbé, až je to vtipné". Vypíchl bych v tomto směru třeba dokonalý převlek hlavních hrdinek za muže, impozantní souboj nebešťanů, či poněkud znepokojivou scénu s naolejovaným sloupem a přiostřeným kůlem.

plakát

Křižáček (2017) 

Filmy, které se člověka snaží přimět přemýšlet, mám rád. Křižáček mi k přemýšlení poskytl dostatek prostoru, bohužel se mu ale jaksi nepodařilo poskytnout mi téma, na které bych přemýšlel (teda krom toho, jestli by nevypadal líp v černobílém provedení:-). Ale je fakt, že chyba možná byla na mé straně, protože jsem se do sledování hloupě pustil celkem unavený. Takže mám v budoucnosti v plánu dát Křižáčkovi ještě jednu možnost a zatím mu dávám takové ty alibistické 3*.

plakát

Objížďka (1968) 

Taková poněkud bezradná satira s prvky grotesky. Naštěstí to není dlouhé, takže jsem se nestačil začít nudit, a párkrát jsem se i zasmál. Takže nakonec takové slabší 3*.