Barování (divadelní záznam)

Hudební

Česko, 2015, 90 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (1)

Na Barování jsem byl dvakrát osobně v Malostranské besedě, a pokaždé to byl výjimečný zážitek, na který se nezapomíná (už jen proto, jak je těžké sehnat lístky, haha). Kéž by se dalo totéž říct i o televizním přenosu Barování z Nové scény ND - ta tam je intimní zakouřená báječná atmosféra Malostranské besedy i "afterparty" na baru, kde se vždy pokračuje minimálně do tří do rána (samotné Barování v Besedě vždy běžně končí kolem půlnoci - tento přímý přenos ale končil před desátou večer, což je výsměch). Při sledování toho defilé dosti rozporuplných hudebních čísel (standardně výborní Ondra Ruml + Bára Poláková + Lucka Šoralová, naopak Míša Doubravová + Gipsy Spirit + Štěpán Klouček a další mi dost trhali uši) jsem se prostě nemohl ubránit dojmu, že je to celé takové sterilní a neživotné, všichni jsou nervózní z přítomnosti kamer a toho, že vystupují na velkých neosobních prostorách Nové scény (namísto komorních prostor Malostranské besedy), a to, co běžně funguje v jiném kontextu, působí v telce prostě trapně (v podstatě většina vtipů Filipa Rajmonta, který má vyloženě ostentativní potřebu se navážet do Miloše Zemana a Andreje Babiše, což se sem vážně nehodilo; nemluvě o tom, že vynechal i svůj obligátní striptýz, který si jinak v Besedě nikdy neodpustí - holt svět televize prostě zdaleka nesnese tolik, co živé divadelní jeviště). A ani Sandra Nováková nezazpívala, což mi bylo osobně strašně líto, protože mě její zpěv strašně baví a je vždy skvělým zpestřením každého Barování v Besedě. Nemůžu si pomoct, ale za sebe nemám problém napsat, že tenhle přenos byl nudná a sterilní zbytečnost, která mě akorát otrávila. Je to prostě zvláštní, ale co naživo funguje skvěle, může v telce působit dojmem totálního fiaska - alespoň takový dojem jsem si z toho odnesl.(30.6.2015)