House with 100 Eyes

USA, 2013, 72 min

ricci.s

Keď som zbadal v komentári kolegu to slovo "samoúčelné", tak som sa do toho s radosťou pustil, lebo väčšinou keď niekto toto slovo spomenie, tak je to horor šitý presne pre mňa. A keď to malo byť ešte o snuffe, tak už duplom. No, splietol som sa. Takto: 45 minút sa nedeje nič, len ma záporáci iritujú svojou demenciou. Potom nasleduje jedna krátka mučiaca scénka. Asi to jediné, čo je vo filme dobré, lenže kvôli tomu sa to sťahovať neoplatí. Potom ide celá snuff téma do prdele a pokračuje to úsmevným vyvražďovákom. Aj napriek krátkej stopáži ten film viac otravuje ako baví. Vlastne sa to celé snaží hrať na znepokojivosť, ale na mňa to teda pri takomto lacnom spracovaní nezapôsobilo (akurát zvuky pri niektorých strihoch tu dokážu diváka vytrhnúť z driemot). A keď mám pocit, že niečo podobné by som dokázal nakrútiť aj ja, tak je to vážne bieda. Proste amatérske home video, ktoré je funkčné len v minimálnom rozsahu. ()

George Stobbart

Poloamatérsky found footage o zvrátených manželoch, ktorí si vyrábajú vlastný snuff film. Stereotypné, lacné a samoúčelné NIČ, ktoré je ťažko považovať za plnohodnotný film. A na pomery undergroundových bizárov sa mi to zase zdá príliš slabé; No Shock, No Thrill. ()