poster

Proč to řešíme? (TV pořad)

 • Česko

  Zvědátoři

Publicistický

Česko, 2017

 • lakiboy
  ****

  Dvaja youtuberi, ktorým nie je nič sväté, okrem faktov, sa dokážu 15 minút baviť na hocakú tému. Teda, niekedy mám pocit, že sa tam rozpráva hlavne Martin s Rotom, ale to nevadí :D. Je to nahrávané formou dialógu, a dali si za cieľ epizódy nestrihať. Čo môže byť trošku problém pre ľudí, ktorí to iba počúvajú, keďže niekedy až spätne zistia, že pleskli blbosť a "opravujú" to komentom, vloženom vo videu. Ale vychádzajú od pondelka do piatku. A to sa počíta! :)(6.3.2019)

 • AloeB
  ***

  Toto je jeden z pořadů, který si na Českém YouTubu rád zapnu, nikdy však nedokoukám. Pánové vybírají velmi zajímavá témata, ne vždy se ale reálně něco dozvím a velké množství zaberou spíš mnohdy zbytečné rozhovory, které se ve většině případů nikam nedostanou a spíš odbočují a odbočují, až se namísto o sousedovic koze mluví o vnadách sousedky Aničky. Co se ale musí nechat, pánové jsou sympatičtí, zvlášť teda Patrik, který ačkoliv někdy působí jen jako kamarád toho řvouna v baretu, co jej sledují děti, tak sám za sebe vydá mnoho inteligentního a kvalitního obsahu nejen ve Zvědátorech a za to toho kluka chválím.(12.1.2019)

 • Pentapus
  ****

  Zvědátory sleduji již něco přes 150 dílů, takže myslím, že už si můžu dovolit kluky posoudit komentářem. Zajímavá témata, doplňující se moderátory a skutečnost, že si rozhovor dopředu nepřipravují ( zní díky tomu příjemně autenticky), hodnotím velmi pozitivně. Bohužel celkové hodnocení sráží Martinova arogance, která sice obvykle působí jako příjemný komický prvek a příjemně se doplňuje s Kořenářovou pokorou a vyrovnaností, ale někdy ji Rota stupňuje až do té míry, kdy mám na toho člověka vyloženě vztek. Například včera vyšel díl, kdy Zvědátoři hostili Ing. Zemánka a místo toho, aby se před ním choval pokorně, mluvil Martin, jako by byl chytřejší než on a akorát se tím svými chybami ztrapňoval. Přesto považuji Zvědátory za jeden z nejkvalitnějších pořadů vznikajících na území bývalé ČSR a všem doporučuji je sledovat ( už jen kvůli šlechetné činosti šíření vědomostí v naší tupé společnosti). Kdyby se jen Martin občas krotil :( 75%(18.6.2019)

 • ESNYR
  ***

  Buď jsem chytil nějaké slabší díly nebo tomu nerozumím tak jako ostatní. Těch pár dílů mi nepřišlo nijak dobrých a vysvětlení mnoha zajímavých témat jsem už někde slyšel popřípadě mi to jejich vysvětlení moc problém neobjasnilo. Uznávám že podobných pořadů by se mělo vysílat víc (a ne jen na YT) ale zase na druhou stranu si musím tak nějak upřímně přiznat že věcem kterým nerozumím asi nebudu rozumět ani po složitém vysvětlování. No nebudu to házet do kopru jen proto že něčemu nerozumím, takže za 3 a možná zkusím ještě nějaké náhodné díly. Třeba se to zlepší. Možná jsem opravdu narazil na témata které mi moc neříkají.(3.1.2018)

 • Wiikii
  *****

  Začal jsem se dívat v době kdy bylo cca. 15 dílů, od té doby kvalita vzrostla jakož i uvolněnost, která častokrát přebírá nadvládu nad řešenou věcí a tím se stává, že se Patrik i Martin dostávají mimo téma. .. Dokonalá přesnost informací občas více či méně vybočuje z kolejí, ale Zvědátoři nejsou videa pro akademickou tvorbu, ale spíše pro lidi co se zajímají o vědu apod. a chtějí se u něčeho jednoduchého nasnídat či uvolnit. .. Cca. 15min. videa vycházejí pondělí až pátek + v pátek bývá ještě zvědátorský stream pro zvědavé teens :D ... HODNOCENÍ: 90% (5*)(10.4.2019)