poster

Proč to řešíme? (TV pořad)

 • Česko

  Zvědátoři

Publicistický

Česko, 2017

 • ESNYR
  ***

  Buď jsem chytil nějaké slabší díly nebo tomu nerozumím tak jako ostatní. Těch pár dílů mi nepřišlo nijak dobrých a vysvětlení mnoha zajímavých témat jsem už někde slyšel popřípadě mi to jejich vysvětlení moc problém neobjasnilo. Uznávám že podobných pořadů by se mělo vysílat víc (a ne jen na YT) ale zase na druhou stranu si musím tak nějak upřímně přiznat že věcem kterým nerozumím asi nebudu rozumět ani po složitém vysvětlování. No nebudu to házet do kopru jen proto že něčemu nerozumím, takže za 3 a možná zkusím ještě nějaké náhodné díly. Třeba se to zlepší. Možná jsem opravdu narazil na témata které mi moc neříkají.(3.1.2018)

 • lakiboy
  ****

  Dvaja youtuberi, ktorým nie je nič sväté, okrem faktov, sa dokážu 15 minút baviť na hocakú tému. Teda, niekedy mám pocit, že sa tam rozpráva hlavne Martin s Rotom, ale to nevadí :D. Je to nahrávané formou dialógu, a dali si za cieľ epizódy nestrihať. Čo môže byť trošku problém pre ľudí, ktorí to iba počúvajú, keďže niekedy až spätne zistia, že pleskli blbosť a "opravujú" to komentom, vloženom vo videu. Ale vychádzajú od pondelka do piatku. A to sa počíta! :)(6.3.2019)

 • Wiikii
  *****

  Začal jsem se dívat v době kdy bylo cca. 15 dílů, od té doby kvalita vzrostla jakož i uvolněnost, která častokrát přebírá nadvládu nad řešenou věcí a tím se stává, že se Patrik i Martin dostávají mimo téma. .. Dokonalá přesnost informací občas více či méně vybočuje z kolejí, ale Zvědátoři nejsou videa pro akademickou tvorbu, ale spíše pro lidi co se zajímají o vědu apod. a chtějí se u něčeho jednoduchého nasnídat či uvolnit. .. Cca. 15min. videa vycházejí pondělí až pátek + v pátek bývá ještě zvědátorský stream pro zvědavé teens :D ... HODNOCENÍ: 90% (5*)(10.4.2019)

 • dan4815
  ***

  Rota má tu nevýhodu, že je velmi egoistický - kdyby alespoň jednu minutu nevmetl divákům něco, za co bychom se mu měli podle něj klanět, myslel bych si, že se mu gangréna nohy dostala už do mozku. Kořenář je daleko více vyrovnaný a klidný, zatímco Rota je nejenom fyzický, ale i duševní mrzák. Ať si říká co chce, třeba to, že svou namyšlenost používá proto, že tím zaujme více lidí, ale do takového pořadu to vůbec nepatří. Nebo... chtějí snad přilákat malé produkty incestů, kteří mají touhu Rotu sesadit za ty jeho provokativní kecy? Ne, Martin prostě neovládá tu svou touhu po nějakém čase začít o sobě mluvit. Všimněte si, snad v každém videu vždy přijde s tím, že tomu rozumí, že o tom četl už v prenatálním věku a plodová voda jeho matky byl mozkomíšní mok, protože on celý je jeden veliký mozek. Když jsem u toho, Rota se daleko více plete jak Kořenář. Přítelkyně, která studuje bioinformatiku, mě často nutí, ať toho kokota vypnu, protože když mluví třeba o genetice nebo biologii, tak většinou vůbec netuší o čem mluví. Z mých vědeckých okruhů zase vnímám já, že se také dost plete. Někdy je přesný, ale často se dost mýlí a plácá k sobě věci, které spolu nijak nesouvisí. Proto si myslím, že diváci musí znát už nějaké základy, aby rozeznali, kdy mluví nesmysly a kdy je to v pohodě. I přes to se na Zvědátory rád koukám, jsou témata, ve kterých nemohou nic posrat. Myslím si však, že by se měli držet formátu Patrikova pořadu - Fakta Vítězí, kdy si téma připravuje dlouze dopředu. Na druhou stranu, konverzační podoba pořadu je super, i když Rota v tom někdy dost pokulhává.(13.12.2018)

 • oje
  ****

  Příjemné a zajímavé podcasty převážně z pole vědy od sympatické dvojky ostřílených bojovníků za pravdu, kteří vědí, jak pracovat s informacemi a zdroji. Přátelské dialogy s nadhledem vytváří uvolněnou atmosféru, nadsázka o občasné odbočování podtrhují přirozený charakter rozhovorů. Právě autenticita, zajímavá témata a inteligentní zmoderátoři jsou hlavními rysy, díky kterým můžeme mít pořad rádi a který jej také odlišuje od jiných. Kluci zaslouží uznání už za koncept boje proti dezinformacím a oblbování národa, stejně jako za úctyhodný objem a frekvenci tvorby, jen tak dál!(16.3.2019)