Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Sci-Fi
  • Drama

Recenze (556)

plakát

Já jsem Groot (2022) (seriál) 

Kromě čtvrtého, alespoň trochu úsměvnému, dílu si to může zasloužit maximálně 2 hvězdy a to i v případě že jste malé děti. Animace je hodně odfláknutá a je k nepochopení proč, když jedna episodka má asi 3 minuty - protože přes minutu jednou titulky jak k velkofilmu - takže působí jak z 20 let starého pokusu ohromit CGI. V téhle stopáži to nabídne jen to co asi můžete čekat (v podstatě takové vystřižené scénky z filmu, nebo tak něco, prostě bonus) a jinak to nemá co víc říct protože na to není čas. Je to opravdu pro velmi malé děti a nebo někoho kdo má Groota hodně rád. Mohlo by to být na 3 ale za tu opravdu špatnou animaci dám jen 2. Tady je Groot spíše za hajzla než za trošku hloupějšího nemotoru, což je škoda.

plakát

The Gray Man (2022) 

Tak před 20 - 30 lety, by to byl film roku a mohl by klidně zapadnou vedle Arnoldových, Slyových a VanDammovských věcí ale už nejsou zlatý "osumdesátky a devadesátky". Akce je občas nepřehledná, zmatená a není poznat co se děje a komu, tempo je taky zvláštní kdy máte pocit že se něco děje ale ve filmu to vyznívá jako oddechový večírek kluků s vodníma pistolkama, sem tam se podaří zahláškovat a sem tam to vykouzlí dobré scény ale v celku je to prapodivný mix akce, komedie, dobrodružství, špionské napínačky a moralizování. Chris Evans a jeho "porno" knírek to sice kapku vytahuje nahoru a psychopata si evidentně užívá ale jinak taky nemá zrovna svůj vrchol herectví jak uplatnit. Ryan Gosling se sem i docela hodí ale jeho nemsrtelný agent je pozůstatek starých akčních ikon kde se do něj netrefí ani profi jednotka z 10 metrů. Na začátku ve vězení jsem BíBího Thortna ani nepoznal, ale je to sakra sympaťák který dospěl svým vzhledem k týpkům kteří jsou prostě do těchto rolí jak dělaní (Conneryho Ramius v Honu na ponorku) Děj je těžko popsatelná matlanina asi 8 filmů a i když zrovna nenudí tak nenabízí zase nic moc nového. Asi 3 hvězdy ale zase na druhou stranu tohle pustit do svět a a dělat že je to akčňák roku mi tahá trochu ruku abych dal jen 2. Nechám 3, vyloženě špatné to nebylo a akce ušla.

plakát

Na seznamu smrti (2022) (seriál) 

Trochu roztáhlý akční film, kde se problémy řeší více do detailu. Souhlasím s názorem že by to klidně mohlo mít o 2 díly méně. Chris Pratt je v pohodě a dá se mu ten voják s problémem věřit ale občas mi přišlo že by se tam asi více hodilo kdyby si s Taylorem Kitchem ty role prohodily.

plakát

Otec náš (2022) 

Téma je to silné, to nebudu nijak popírat ale tento dokument je velmi zvláštně vyprávěn a prapodivně se dívá na ty oběti a jejich okolí. Nevím jestli to byl přímo záměr autorů ale už díky hudbě jsem cítíl deprese a celkově na mě padla taková blbá nálada. Rozumím tomu o čem to je - znám rodinu která má 3 děti, z toho jedno adoptované a 2 kvůli dárci - můžu i chápat že jsou z toho ti lidi dost v háji a mají vztek a cítí jakýsi hnus a zradu a nevím co ještě, na druhou stranu je velice zvláštní - což já nemůžu nikdy pochopit a nechci to zlehčovat - že mají ty deprese a vztek až poté co je jim tohle řečeno. Ta rodina se nijak nezměnila, dítě je pořád jejich, bez ohledu na to že to prostě bylo jinak, a je sice pravda že byly podvedeni ale pořád jsem z dokumentu nechápal tu stísněnost a deprese a jakoby najednou někdo řekl "a teď už nejste rodina a ty půjdeš do děcáku protože nejsi naše" Prostě to na mě působilo že z těch obětí / dětí / rodin chtějí prostě udělat kauzu za každou cenu a když už tady máme takové prase a hovado, tak to využijeme a v podstatě zničíme tisíce rodin. Strašně uměle naroubovaný smutek. Nevím jak bych se zachoval já ale nemyslím si že kdyby mi bylo třeba 20 + že bych se z takové informace totálně zhroutil a měl deprese a potřeboval bych pomalu psychologa atd. Nevím jak to hodnotit. Pokud jako téma, tak asi 3 za to že se snaží na tyhle věci poukazovat i jinak než v bulváru. Pokud jako dokument tak odpad protože takle by se to dělat nemělo. Přišlo mi to jednoduše až moc tlačené na sílu a občas jsem měl pocit že ti lidi to nacvičovaly třeba 30x aby v té dané scéně byla ta smutná tvář podaná v tom nejtemnějším světle. Když se přenesu přes tuhle snahu to podat co nejtemněji a nejdepresivněji, říkám si  "no, dobře, a co dál ?" Peníze jako odškodné z nej nevytáhnou, i kdyby dostal trest smrti a nebo doživotí, stejně se nic nevyřeší a zjistit kolik toho vůbec napáchal je v podstatě nemožné. Neříkám že takové dokumenty nemají smysl a nebo že to téma nemá sílu ale na rovinu si řekněme že i když se tyto věci budou řešit veřejně a pomocí dokumentů a článků, nebude to mít žádný velký dopad na nikoho jiného než na ty děti a rodiče. Je otázka jestli bych já jako syn, chtěl vědět jestli jsem původu neznámého, nebo výsledek nemocného pána. A komu to dávat za vinu ? Mamince že se nechala oplodnit ? Tatínkovi že nemá dostatečný "materiál" ? Pořád jsou to moji rodiče bez ohledu na to jaké byly okolnosti ne ? Nebo jako najednou řeknu "no tak to jste jako rodiče posraly a já teď jdu pryč protože nejste moji rodiče"  Tohle téma je velice citlivé. Dám 2 hvězdy. Zpracování  bylo otřesné a působilo tlačené na sílu (Netflix / tituky nebo možnost mít mluvený překlad)

plakát

Zlouni (2022) 

Trefa do mého vkusu. Je to vtipné, je to hravé, má to myšlenku, má to dobrej příběh a sympatické postavičky od pavouka až po šéfku policajtů. Animace byla velmi dobrá, dialogy povedené, "vrtění" bylo sice v závěru v prázdném skladišti malinko na sílu ale fungovalo a celkově film se prostě povedl. Lipičské komedie mám rád a tahle parta byla sympatická. Nejvíc mě pobavil začátek v kavárně a oslava narozenin. Sarkastické hlášky, dobírání postav, kamarádství (piraňa je boží mameluk) tady fungovalo snad ještě lépe než v Dannyho parťácích. Pátou hvězdu ubrala ta hloupá vsuvka s morčatama. Jakoby tvůrci najednou uhnuly k úplně jinému filmu a pak se zase vrátily zpátky. Malinký plusový bod si zaslouží i dobře zvolené hlasy, kdy mě třeba nijak neštvala Akwawaflina, která mě v Chang-Chim neskutečně otrávila a nedalo se na ni ani dívat. 4 zasloužené hvězdy a doufám že bude druhý díl. Dodatek : jako padoucha jsem úplně na první dobrou tipnul lišku s tím že je to prostě liška (ano, předsudek) (Viděno na stránce s filmy / titulky)

plakát

Ztracené město (2022) 

Expedice : Jungle, mi přišla daleko lepší a alespoň zábavně hloupá. Tohle mělo jen Breda Pitta a to jen asi na 5 minut. Chaning Tatum je katastrofa, Sandře Bullock bych sice ztěží věřil 40 ale ani ona to sexepílem nezachrání, Daniel Radcliff byl celkem v pohodě, jeho záporák mě i docela bavil a ta tmavá paní byla nepříjemná jak podrápaný záda. Nuzná příběhová linka, špatné pokusy o humor, půlku filmu jde cítit kulisy a studio a co se týká nějakého dobrodružství, měl jsem pocit že se tu nic neděje. Ještě že jsem na to nebyl v kině a počkal si. No a závěr samotný který ukáže že největší poklad je ....... namastit si kapsu od lidí, mě jen utvrdilo v tom že dneska už nikdo neumí natočit slušnou dobrodružnou komedii (Viděno na stránce s filmy / titulky)

plakát

Králíček Jojo (2019) 

Na takový styl humoru asi nejsem dost mladý a nebo dost starý. Každopádně mi nevadí dělat si srandu třeba i z vážných věcí pokud ta sranda má nějaký smysl a účel. Tady se to nepovedlo a v polovině jsem to vzdal. A nesedl mi ani ten malej kluk a ani Waititi. Hodnotit to nebudu.

plakát

Le Mans '66 (2019) 

To auto je sice hezký a určitě legenda ale může mi někdo vysvětlit kterej dement schválil tu úpravu dveří ? Pokaždé když do toho auta někdo nasedal a nebo z něj vystupoval, čekal jsem že si urve hlavu, nebo že si štrejche o krk. Dyť i ten jeho syn co měřil asi metr dvacet se tam soukal jak do díry. Jo a jinak jakože k filmu. 4 hvězdy.

plakát

Ježek Sonic 2 (2022) 

Jednička se ještě držela v nějakých mezích kdy na to klidně mohly zajít i dospělí. Dvojka je už čistě pro děti. Pokud bude trojka (potitulkovka s nějakým tajným experimentem) bude to asi bolest. Jim Carrey se tady totálně utrhl z řetězu a jede naprosto šílený mód trapnohumoru. Pokud vám není kolem 8 let, vyhněte se tomu (Viděno na stránce s filmy, titulky)

plakát

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série) 

Roztahaný film Star Trek : První kontakt na 10 dílů kdy místo Borgů naši kuličku obývá parta nácků a fašistů. Místo "prví kontakt" dejte "první let" a hotovo šmitec. Tentokrát je zápletka ještě nuznější než v první serii kdy se do toho zase připleté KVÉ aby se opět v nic neříkajících dialozích snažil Picardovi vysvětlit smysl jsoucna. Oba u toho vypadají jak politik a jeho ovečka, kdy Q má 4 hodinový projev ve které netušíte co a proč sděluje ale říká to s takovým výrazem ve tváři že to musí něco znamenat a Picard mu to odkejvá jako slušná ovečka aby nebyl za hlupáka který tomu nerozumí. A ještě mě nasralo jak se zachovaly k Sedmé z Devíti - jako vážně, Lesbický vztah ? Z ničeho nic ? Jen tak ? V první serii o tom nepadlo ani půl slova. Tohle si Star Trek nezasloužil. Noonien (Brent Spiner) už je tak otravná postava napříč všema seriálama že začínám nenávidět kohokoliv kdo ho někam dosadí. V seriálech mi díly kde vystupuje Q dost lezly krkem ale tohle je už vážně přepal. Pokud tvůrci musí vykrádat už existující nápad a vylepší ho tím že jen lehce pozmnění scénář, měly by se na to rovnou vykašlat. Q je otravná hnida, Noonien je klišé, Picard je senilní dědek, Sedmá se změnila na lesbu, Agnes snad konečně chcípne (už v první serii to byla otravná postava a tady to ještě vylepší na novou úroveň) ...... Ty 2 hvězdy jsou za to že to alespoň vypadá dobře, má to jen 10 dílů  a je to uzavřená věc. Dodatek pod čarou : pokusím se nastínit děj abych popřípadě ušetřil mnoha lidem čas a nemusely se na to dívat. Hmmmm ....Takže, Q má roupy a proto zajde za jediným kamarádem v celém vesmíru (dost smutné) a aby to byla větší sranda, změní minulost a tím změní budoucnost, a přítomnost, jakože tím změní v monulosti i budoucnost a zároveň tedy i jakože přítomnost nebo současnost (ano odvěký problém když si někdo hraje s časovým kontinuem, nedává to moc smysl) Má k tomu zase milion kryptických keců ale tentokrát k Picardově cti tomu nerozumí ani Picard (ani divák) a tápe 9 dílů. Takže lusknutím prstu jsme v jiné alternativní přítomnosti a všude jsou fašouni. Posádka je sice roztahaná přes půl planety ale během asi 5 minut se všichni slezou na jednom místě a tak se velmi rychle přesunují do minulosti aby našli časovou změnu. K tomu jim dopomáhej Borgská královno. Po chvilce zmateného bloudění v minulosti konečně Picard doslova zakone o nápovědu a je jasné v čem vězí problém. Jeho pra pra pra pra předek, docela nestabilní a psychicky kapku mimo slečna, která má provést první let k měsíci Europa a má najít nějaký červíky - nebo co - na měsíci IO a tím má odstartovat úsvit lidstva a taky díky těm červíkům vyčistit světové oceány ..... atd. (přiznám se že jsem se v tom trochu ztratil, ale bylo řečeno že mise je letět k měsíci Europa ale nějaký známky života byly nalezeny na měsíci IO) Jenže tady do toho zasáhl pan Q alias pan psycholog který slečně trochu nabourává seběvědomí a tak se mise nekoná, je tím změněna budoucnost a nekoná se úsvit lidstva ale úpadek a změna na nacistické zmrdy kteří po vesmíru zabíjí a loví všechno co se hejbne (trochu to podkopává fakt že zabíjí úplně všechno, včetně Borgů ale Sedmá je presidentkou planety , což trochu nedává smysl když byla sama Borg - ale čert to vem, potřebujeme fašouny a trochu pomoci aby se do minulosti letělo rychleji a je lepší mít jako presidenta někoho kdo to ulehčí). Čily naše parta má za úkol slečnu zase nasměrovat na správnou cestu aby neměla červíky v hlavě ale našla ty červíky na nějakém tom měsíci a tím to celé spravit. Karty jsou rozdány v podobě : Q, Picard, posádka, borgská královna, migranti z mexika, pan FBI který jako malý viděl Vulkánce jak odebírají chaluhy v močálech, Gainan (ano, ta Gainan) Noonien, časová policejní hlídka, rozbitá kosmická loď a tohle celé je smíchané v kotlíku který má za úkol protlačit naše hrdiny deseti díly a úspěšně zakončit misi. Je potřeba říct taky to že linka se slečnou pra pra předkem se vyřeší asi během 5 a půl minuty ale sledujeme 3 díly přípravy a posloucháme plán jak se k tomu dopracovat. Zbytek děje je o tom že se chodí po městě, hledají se mcguffiny aby se mohly najít další mcguffiny a tím se vyřeší asi 54 problémů které na sebe tahle parta chozením po minulosti nabalila (jako třeba polomrtvého policistu, zatčení kapitána lodi, mrtvou borgskou královnu, zmatenou doktorku, vyhazov pan FBI z práce, ztrátu asi 8 komunikátorů atd.) Celé to pak završí zase až závěrečných asi 15 minut ve kterých se stane 36 věcí a voalááá mise splněna. A co že to měl pan Q za roupy ? Krizi středního věku a hledání smyslu života. Všichni si padnou kolem krku, budoucnost je zachráněna a  Picard zase může vinařit a čekat na další dobrodružství (protože .... serie 3) Jo a Borgové jsou dočasným spojencem federace a hlídají nějakou modrou díru do vesmíru která bude důležitá ve 3 serii.

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama