Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

plakát

Loki - Season 1 (2021) (série)

Season 1 : Na lokiho jsem byl zvědavý, už proto že v MCU je to takový divný mix antizáporáka antihrdiny že jsem byl přesvědčený o tom že nemá v seriálu moc co nabídnout. 1 díl nás uvedl do děje a představil nám TVA a taky začal měnit Lokiho na klidnější verzi s tím že už se nemusí předvádět a přetvařovat protože mu to nikdo nežere - 4* // 2 díl nám představil "pravidla" hry a ukázal že TVA je větší a důležitější organizace, předložil zápletku a začlenil Lokiho do děje - 3* // 3 díl nám naservíroval povahu a rozdíly u jednotlivých variantů a zároveň ukázal že meti nimi moc velký rozdíl zase nebude. Takový výplňový díl aby se představil další člověk který bude zasahovat do děje - 3* // 4 díl byl zpět v TVA a začal nabourávat představy o organizaci. Loki a Sylvie se snaží poukázat na cosi shnilého - 4* // 5 díl byl hodně divný a v podstatě tam nebylo zase moc co vyprávět. Konec času, nicota, prázdé místo v univerzu, skládka variantů ...... a kouřový mrak který je má vymazat doopravdy - 3* // 6 díl byl totální zklamání. Sice mi v seriálech nijak nevadí rozhovory ve kterých se vysvětluje a uvádí argumenty, tady to ale bylo podané tak že jsem se nudil. Záporák v podstatě záporák není, je předložena nabídka, kterou je potřeba odmítnout a celé to bůsobilo nějak lenivě. Jako by už nevěděly jak dál a tak to 6 dílem raději uzavřely .... éééé .... teda neuzavřely. Dostaly jsme sice pár odpovědí ale neuspokojivé zakončení to pohřbilo na onu "skládku" ve které se to odehrává - 2* //-// To co by šlo v pohodě naroubovat na dvouhodinový film je tady roztaháno na 6 dílů a ještě to ani nemá konec. Toho jsem se bál, protože jak byla oznámena druhá season (ještě snad nějak navázána na další filmy nebo možná i seriály) tak jsem tušil že to bude mít otevřený konec. No a tak mě to zase zvedlo ze židle. Čily za celkévé 3 hvězdy to asi stojí ale zasloužilo by si to tak 1 z milosti protože co na seriálech nesnáším - a proč jsem asi před x lety přestal všechny ty seriály sledovat - je neukončení a otevřenost bez jasné linky. Teď si můžou vymyslet dalších 76 serií, protože si můžou skákat časem a alternativníma místama jak se jim zachce (závěr s Mobiem) Druhou serii asi vynechám, ne že by mě nezajímalo kam to chtějí posunout, ale prostě nemám náladu čekat 5 serií na to až si řeknou DOST. Já říkám DOST už teď. Jediné co mě snad ještě bude zajímat tak další filmy a jak ten bordel bez pravidel chtějí ovládat aby to dávalo smysl.

Black Widow (2021)

Asi nejslabší z MCU. Scarlet se pořád tvářila že se rozbrečí a vůbec na mě ani v těch dalších filmech nepůsobí jako silná ženská postava (prostě působí fakt divně nezajímavě) Harbour mi byl nesympatický už od začátku, Weisz na mě taky neudělala ten dojem jaký jsem čekal a její účast bylo spíše zklamání a jediná světlá vyjímka je Pugh, která tomu dodávala alespoň trochu té zábavy (a vypadá hezky). Příběh byl hloupý a nepůsobil uvěřitelně ani logicky. Za mě tak 2 hvězdy s tím že pokračování (prý už se o něm uvažuje) bych nedoporučoval. Netuším proč zvolily zrovna tak nezáživný a nesmyslný origin, kde ještě navíc nejde ani tak o origin jako spíše epizodu ze seriálu. Vůbec jsem třeba nepochopil proč si všichni hrají na rodinu když rodina nebyly a navíc se ještě navzájem ani pořádně neznaly. Po cca hodině mi bylo úplně jedno co se tam odehrává a jak to skončí. Celá závěrečná scéna v létacím "Red room" byl takový chaos a nepřehledný bordel, že snad i Bayových trasformerech takový nebyl. Potitulkovku pochopí jen ti co sledovaly seriál (což bych řekl je taky docela mínus, protože třeba já jsem Agenty vzdal si po 3 sériích takže jsem si tu bábu a okolnosti toho proč a co, a jak a o čem, musel vyloženě vygooglit - a to je chyba scénáře a lidí kteří předpokládají že o MCU víte všechno a sledujete i všechny seriály, twíty, fejsbůky, instagramy ....... )

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Obsadit Chrise Rocka byla chyba. Přestalo mě to v podstatě bavit hned na začátku kdy se zase ukázalo že kde je černoch v hlavní roli musí se mluvit sprostě, nadávat, tvářit se jak dement a co je nejhorší, nedokázal jsem tady tomu člověku věřit že je policajt. Záporáka jsem odhadl asi v půlce filmu (jako vážně jsem si řekl že to bude ten mladej) a co se týká Samuela, tak ten byl hodně špatnej. Celé to šaškování mi přišlo stašně umělé až v podstatě nereálné. Třeba jsem vůbec nepochopil mechanismus vosku (podle mě to nedávalo smysl) a nebo ten mechanismus se sklenicemi (netuším co to bylo za stroj a jak fungoval, k čemu byl určen ......) kde bylo hodně divné že ty sklenice lítaly na zeď, dveře, do prostoru ..... Ze série SAW jsem viděl první, druhý a část třetího + asi šestý, a už tam mi přišlo že to nedává moc smysl (možná proto že jsem to neviděl všechno ale to mi nějak žíly netrhá) Jelikož to bylo zakončeno tak jak asi každý očekával, můžeme se asi těšit na další a další a další a další ..... no nic. Za mě tak 2 hvězdy a to ještě jakž takž.

plakát

Úžasný svět čokolády (2019) (TV seriál)

Už u nějakého 3 dílu, jsem si říkal, o čem asi tak může být proboha dalších xy dílů ? Vždyť je to jenom čokoláda. No a po 13 dílech jsem dokonale ohromen informacemi o čokoládě. ČOKOLÁDĚ .... Kdo si myslí že ví o čokoládě první, poslední, bude hodně překvapený že o ní neví v podstatě nic. Co mě na dokumentu trochu vadilo, je to neustálé omýlání některých informací + v určitých částech až do očí bijící reklama, která s dokumentem o čokoládě moc společného ani nemá. Myslely jste si že je třeba jen 150 druhů čokolády ? Tak těch 150 je možná tak známých v ČR ale po celém světě je asi tak půl milionu všech možných i nemožných chutí a příměsí. Krevety ? Na 20 způsobů. Zelenina ? Vážně, kapusta je tady úplně normální příchuť. Chcete osmaženou čokoládu ? Není problém. ... Samostatným oddělením, jsou sochy z čokolády. Jestli jste někdy viděly nějaký díl úžasných dortů (nebo podobný pořad) tak se tady doslova vyvrátíte z toho co jde z čokolády udělat. 3 metrová socha boha, metr vysoké mládě bizona, motorka, budova, chlápek v obleku, květinový koš ..... a to všechno v takových detailech že je nemožné věřit že to je jen z čokolády. Každopádně na plných 5 to není. Pár věcí mi přece jen vadilo. Nejlepší jsou ti lidi co se tam vyskytují z řad lidí a komentují dějiny a výrobu, nebo chuť čokolád. Ty 2 starý babky jasně vedou :) Dodatek : v podstatě nevím ani proč tu "recenzi" píšu, když podle nového zkripleného systému ČSFD si to přečte asi jen 5 lidí.

plakát

Vychováni vlky (2020) (TV seriál)

No .... Po 4 dílu to vzdávám. Vůbec se neorientuju v tom o co tam jde a o čem to má být. Takže končím.

plakát

Kovy řeší dějiny (2020) (TV film)

Když dáte netáhlu co nic neumí moc nad masami, začne se cítit jako "superman". Netuším kdo dovolil člověku který nemá v takovém oboru žádné vzdělání, ztrapňovat učitele tím že neumí studentům vysvětlit historii. Být učitelem dějepisu, podám na něj žalobu za znevažování profese. Zase na druhou stranu, když se takový člověk dostane k těm správným lidem (v tomto případě dětem do 12 let) nasypou mu do kasičky další tisíce korunek a jak už víme z mnoha podobných videí po celém tom internetu, tak penízky nesmrdí. Potkat tohodle člověka v momentě kdy by se snažil těma plkama vychovávat moje dítě, čapnu ho pod krkem a vymetu s ním celou chodbu školy. Na druhou stranu chápu poselství tohoto - řekněme slušně - díla tak, že by bylo úpa nejvíc nejlepčí, kdyby školu úplně zrušily, protože učitelé jsou zbyteční, a děti učily jůtubeři a influenceři. Jsem rád že jsem vyrůstal v době kdy podobné lidi zavíraly za příživnictví. Souhlasím z větou uživatele "Pavlis.xxx" že generaci od roku 2000 můžeme jen litovat. PS : rozklikl jsem verbalův odkaz na tu kreaturu co kváká na YT a tohle (přesněji, tento neandrtálec) je výsledek dnešního trendu jůtubertství. Je mi toho kluka vlastně i docela líto, protože musí mít strašně smutný a prázdný život.

Tenet (2020)

Ani se nebudu snažit cokoliv o tom psát protože to nedávalo smysl a polovinu děje tvoří náhodně generované věty. Kdo je kdo a proč se co děje mi asi tak po 30 minutách bylo úplně ukradené a do konce filmu jsem se už nedokázal chytit. Hodnotit to asi nemá význam, protože tady by se měly hodnotit filmy a ne nějaké scénky s dost prapodivným dějem, který neměl začátek a ani konec (bez ohledu na to jestli čas plyne tam a nebo tam a nebo jinam) Takže bez hodnocení.

Projekt Power (2020)

Nudná a rýmovačkama osazená splácanina, která má v obsazení nejošklivější lidskou bytost na světě (a sesazuje tím z prvního místa nejošklivějších "entit" i Jessicu Chastain) Po 5 minutách jsem měl chuť té entitě (holce ? těžko se to určuje) rozkopat hubu aby přestala ztrapňovat jak sebe tak tak i celý film. Hudba je otřesná po celý film takže pokud nejste černej jak uhlí a nemácháte rukama jak postižený nebo nechodíte jak vyhulenec s IQ25, moc ji neoceníte. Herci jsou asi v pohodě, Foxx a Gordon-Livit mají kvality a určitě to není zrovna jimi proč ten film jednoduše nemá čím zaujmout. Hořící týpek, neviditelný týpek, neprůstřelný týpek .... vlastnosti "poweru" můžou zaujmout ale to by ten film nesměl působit jako pilot k seriálu. Nevím jestli je moje vnímání ovlivněno současnou "černou" kauzou která obepíná svět jako mor, ale všiml jsem si že ve filmu je až nezdravě moc tmavo a tím nemyslím noční sekvence. U některých triků a scének taky bylo dost poznat že film asi neměl zrovna vysoký rozpočet, což je u takové zajímavé x-menovské látky škoda. Kdyby to byl pilot k seriálu, možná bych přihmouřil skleněné oko a zkusil bych si další díly ale tohle není pilot k seriálu takže oko nechám otevřené a uděluji 2 hvězdy za několik povedených situací.

plakát

Nikdo není dokonalý (1998) (TV pořad)

Krampol je pan koktal (ééé ... ééé ... teda ... ééé ... ééé ... on byl ... ééé ... ééé ...) a jak začne něco vyprávět, je jasné že je to na 5 minut během kterých zapomenete na to co vlastně začal vyprávět. Nejhorší jsou hosté kteří si myslí že jsou vtipní a ještě se smějou svým vlastním kecům u kterých netušíte co je na nich vtipného. Co se týká otázek a odpovědí, snaží se pořad čím dál častěji klást otázky na které nejde odpovědět "správně" protože je třeba odpovědí více a oni si vyberou jednu která se jim hodí. Vadí mi umělý smích a tlačení na odpověď i když je jasné že dotyčný odpovědět nechce (protože je mu jasné že ho nutí dělat ze sebe ještě většího debila než jakým už je) + výběr těch největších debilů na které se jim podařilo narazit. Hudební čísla jsou peklo v každém pořadu (a je strašně poznat plejbek) a závěrečné otázky "ve foajé byly tužtičky a papírky" jsou dalším hřebíčke do rakve, u kterých se ukazuje jak moc "nevtipní" jsou jak lidi v publiku tak i hosté a moderátor. Samostatnou kapitolou je jakýkoliv dvojsmysl, u kterého se celý sál může smíchy potrhat a vy jen sedíte a říkáte si jak moc trapně to celé vypadá.

Dolittle (2020)

Pokud nemáte děti ve věku tak kolem 5 - 8 let ani na to nemá cenu chodit. CGI prostě nejde přehlédnout - i když jsem si několikrát říkal že ta scéna vypadá hezky, mozek mi okamžitě dal jasně najevo že je to celé CGI - zvířátka mají někdy podivnou chůzi, humor tu nebyl skoro žádný a Downey to sám nemá šanci zachránit. Hlavně v několika momentech mi Downey připomínal Sherlocka (možná je to tím, že jsem v poslední době asi 8x narazil na informaci že třetí Sherlock je za dveřmima) Po asi tak hodině filmu jsem se začal dost nervozně dívat na hodinky, protože se to zdálo být mnohem delší. Je tu spousta míst kde by se oplatilo stříhat a spousta míst kde není co vyprávět a jen se díváte na interakce CGI zvířátek s CGI zvířátkama. Pokud bych měl tipovat, tak minimálně 90% filmu je prostě podivně vyprávěný příběh který moc děje nepobral a nemá se o čem rozvyprávět. Předpokládám že ani jedna scéna není točená mimo studio, protože pochybuju že by se trmácely přes půl planety aby natočily pár stromů nebo loď na moři. Těžké zklamání - i když už podle traileru to nevypadalo na hit, pořád jsem tak nějak čekal že by to mohlo být alespoň zábavné. O něco starší Dolittle s Ediem Murphym měl alespoň tu snahu že tam byly živé zvířata. Tady je to CGI prostě pořád strašně poznat. Příště budu simulovat nemoc já aby si takové "zážitky" s dětmi užila i manželka. 2 hvězdy. A i ty jsou možná trochu přehnané (snaha byla a malé děti to může i bavit) ale za ten zajímavě se rozbíhající začátek si to přece jen ty 2 zaslouží.