Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Sci-Fi
  • Drama

plakát

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Kromě čtvrtého, alespoň trochu úsměvnému, dílu si to může zasloužit maximálně 2 hvězdy a to i v případě že jste malé děti. Animace je hodně odfláknutá a je k nepochopení proč, když jedna episodka má asi 3 minuty - protože přes minutu jednou titulky jak k velkofilmu - takže působí jak z 20 let starého pokusu ohromit CGI. V téhle stopáži to nabídne jen to co asi můžete čekat (v podstatě takové vystřižené scénky z filmu, nebo tak něco, prostě bonus) a jinak to nemá co víc říct protože na to není čas. Je to opravdu pro velmi malé děti a nebo někoho kdo má Groota hodně rád. Mohlo by to být na 3 ale za tu opravdu špatnou animaci dám jen 2. Tady je Groot spíše za hajzla než za trošku hloupějšího nemotoru, což je škoda.

The Gray Man (2022)

Tak před 20 - 30 lety, by to byl film roku a mohl by klidně zapadnou vedle Arnoldových, Slyových a VanDammovských věcí ale už nejsou zlatý "osumdesátky a devadesátky". Akce je občas nepřehledná, zmatená a není poznat co se děje a komu, tempo je taky zvláštní kdy máte pocit že se něco děje ale ve filmu to vyznívá jako oddechový večírek kluků s vodníma pistolkama, sem tam se podaří zahláškovat a sem tam to vykouzlí dobré scény ale v celku je to prapodivný mix akce, komedie, dobrodružství, špionské napínačky a moralizování. Chris Evans a jeho "porno" knírek to sice kapku vytahuje nahoru a psychopata si evidentně užívá ale jinak taky nemá zrovna svůj vrchol herectví jak uplatnit. Ryan Gosling se sem i docela hodí ale jeho nemsrtelný agent je pozůstatek starých akčních ikon kde se do něj netrefí ani profi jednotka z 10 metrů. Na začátku ve vězení jsem BíBího Thortna ani nepoznal, ale je to sakra sympaťák který dospěl svým vzhledem k týpkům kteří jsou prostě do těchto rolí jak dělaní (Conneryho Ramius v Honu na ponorku) Děj je těžko popsatelná matlanina asi 8 filmů a i když zrovna nenudí tak nenabízí zase nic moc nového. Asi 3 hvězdy ale zase na druhou stranu tohle pustit do svět a a dělat že je to akčňák roku mi tahá trochu ruku abych dal jen 2. Nechám 3, vyloženě špatné to nebylo a akce ušla.

plakát

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Trochu roztáhlý akční film, kde se problémy řeší více do detailu. Souhlasím s názorem že by to klidně mohlo mít o 2 díly méně. Chris Pratt je v pohodě a dá se mu ten voják s problémem věřit ale občas mi přišlo že by se tam asi více hodilo kdyby si s Taylorem Kitchem ty role prohodily.

Otec náš (2022)

Téma je to silné, to nebudu nijak popírat ale tento dokument je velmi zvláštně vyprávěn a prapodivně se dívá na ty oběti a jejich okolí. Nevím jestli to byl přímo záměr autorů ale už díky hudbě jsem cítíl deprese a celkově na mě padla taková blbá nálada. Rozumím tomu o čem to je - znám rodinu která má 3 děti, z toho jedno adoptované a 2 kvůli dárci - můžu i chápat že jsou z toho ti lidi dost v háji a mají vztek a cítí jakýsi hnus a zradu a nevím co ještě, na druhou stranu je velice zvláštní - což já nemůžu nikdy pochopit a nechci to zlehčovat - že mají ty deprese a vztek až poté co je jim tohle řečeno. Ta rodina se nijak nezměnila, dítě je pořád jejich, bez ohledu na to že to prostě bylo jinak, a je sice pravda že byly podvedeni ale pořád jsem z dokumentu nechápal tu stísněnost a deprese a jakoby najednou někdo řekl "a teď už nejste rodina a ty půjdeš do děcáku protože nejsi naše" Prostě to na mě působilo že z těch obětí / dětí / rodin chtějí prostě udělat kauzu za každou cenu a když už tady máme takové prase a hovado, tak to využijeme a v podstatě zničíme tisíce rodin. Strašně uměle naroubovaný smutek. Nevím jak bych se zachoval já ale nemyslím si že kdyby mi bylo třeba 20 + že bych se z takové informace totálně zhroutil a měl deprese a potřeboval bych pomalu psychologa atd. Nevím jak to hodnotit. Pokud jako téma, tak asi 3 za to že se snaží na tyhle věci poukazovat i jinak než v bulváru. Pokud jako dokument tak odpad protože takle by se to dělat nemělo. Přišlo mi to jednoduše až moc tlačené na sílu a občas jsem měl pocit že ti lidi to nacvičovaly třeba 30x aby v té dané scéně byla ta smutná tvář podaná v tom nejtemnějším světle. Když se přenesu přes tuhle snahu to podat co nejtemněji a nejdepresivněji, říkám si  "no, dobře, a co dál ?" Peníze jako odškodné z nej nevytáhnou, i kdyby dostal trest smrti a nebo doživotí, stejně se nic nevyřeší a zjistit kolik toho vůbec napáchal je v podstatě nemožné. Neříkám že takové dokumenty nemají smysl a nebo že to téma nemá sílu ale na rovinu si řekněme že i když se tyto věci budou řešit veřejně a pomocí dokumentů a článků, nebude to mít žádný velký dopad na nikoho jiného než na ty děti a rodiče. Je otázka jestli bych já jako syn, chtěl vědět jestli jsem původu neznámého, nebo výsledek nemocného pána. A komu to dávat za vinu ? Mamince že se nechala oplodnit ? Tatínkovi že nemá dostatečný "materiál" ? Pořád jsou to moji rodiče bez ohledu na to jaké byly okolnosti ne ? Nebo jako najednou řeknu "no tak to jste jako rodiče posraly a já teď jdu pryč protože nejste moji rodiče"  Tohle téma je velice citlivé. Dám 2 hvězdy. Zpracování  bylo otřesné a působilo tlačené na sílu (Netflix / tituky nebo možnost mít mluvený překlad)

Zlouni (2022)

Trefa do mého vkusu. Je to vtipné, je to hravé, má to myšlenku, má to dobrej příběh a sympatické postavičky od pavouka až po šéfku policajtů. Animace byla velmi dobrá, dialogy povedené, "vrtění" bylo sice v závěru v prázdném skladišti malinko na sílu ale fungovalo a celkově film se prostě povedl. Lipičské komedie mám rád a tahle parta byla sympatická. Nejvíc mě pobavil začátek v kavárně a oslava narozenin. Sarkastické hlášky, dobírání postav, kamarádství (piraňa je boží mameluk) tady fungovalo snad ještě lépe než v Dannyho parťácích. Pátou hvězdu ubrala ta hloupá vsuvka s morčatama. Jakoby tvůrci najednou uhnuly k úplně jinému filmu a pak se zase vrátily zpátky. Malinký plusový bod si zaslouží i dobře zvolené hlasy, kdy mě třeba nijak neštvala Akwawaflina, která mě v Chang-Chim neskutečně otrávila a nedalo se na ni ani dívat. 4 zasloužené hvězdy a doufám že bude druhý díl. Dodatek : jako padoucha jsem úplně na první dobrou tipnul lišku s tím že je to prostě liška (ano, předsudek) (Viděno na stránce s filmy / titulky)

Ztracené město (2022)

Expedice : Jungle, mi přišla daleko lepší a alespoň zábavně hloupá. Tohle mělo jen Breda Pitta a to jen asi na 5 minut. Chaning Tatum je katastrofa, Sandře Bullock bych sice ztěží věřil 40 ale ani ona to sexepílem nezachrání, Daniel Radcliff byl celkem v pohodě, jeho záporák mě i docela bavil a ta tmavá paní byla nepříjemná jak podrápaný záda. Nuzná příběhová linka, špatné pokusy o humor, půlku filmu jde cítit kulisy a studio a co se týká nějakého dobrodružství, měl jsem pocit že se tu nic neděje. Ještě že jsem na to nebyl v kině a počkal si. No a závěr samotný který ukáže že největší poklad je ....... namastit si kapsu od lidí, mě jen utvrdilo v tom že dneska už nikdo neumí natočit slušnou dobrodružnou komedii (Viděno na stránce s filmy / titulky)

Králíček Jojo (2019)

Na takový styl humoru asi nejsem dost mladý a nebo dost starý. Každopádně mi nevadí dělat si srandu třeba i z vážných věcí pokud ta sranda má nějaký smysl a účel. Tady se to nepovedlo a v polovině jsem to vzdal. A nesedl mi ani ten malej kluk a ani Waititi. Hodnotit to nebudu.

Le Mans '66 (2019)

To auto je sice hezký a určitě legenda ale může mi někdo vysvětlit kterej dement schválil tu úpravu dveří ? Pokaždé když do toho auta někdo nasedal a nebo z něj vystupoval, čekal jsem že si urve hlavu, nebo že si štrejche o krk. Dyť i ten jeho syn co měřil asi metr dvacet se tam soukal jak do díry. Jo a jinak jakože k filmu. 4 hvězdy.

Ježek Sonic 2 (2022)

Jednička se ještě držela v nějakých mezích kdy na to klidně mohly zajít i dospělí. Dvojka je už čistě pro děti. Pokud bude trojka (potitulkovka s nějakým tajným experimentem) bude to asi bolest. Jim Carrey se tady totálně utrhl z řetězu a jede naprosto šílený mód trapnohumoru. Pokud vám není kolem 8 let, vyhněte se tomu (Viděno na stránce s filmy, titulky)

plakát

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série)

Roztahaný film Star Trek : První kontakt na 10 dílů kdy místo Borgů naši kuličku obývá parta nácků a fašistů. Místo "prví kontakt" dejte "první let" a hotovo šmitec. Tentokrát je zápletka ještě nuznější než v první serii kdy se do toho zase připleté KVÉ aby se opět v nic neříkajících dialozích snažil Picardovi vysvětlit smysl jsoucna. Oba u toho vypadají jak politik a jeho ovečka, kdy Q má 4 hodinový projev ve které netušíte co a proč sděluje ale říká to s takovým výrazem ve tváři že to musí něco znamenat a Picard mu to odkejvá jako slušná ovečka aby nebyl za hlupáka který tomu nerozumí. A ještě mě nasralo jak se zachovaly k Sedmé z Devíti - jako vážně, Lesbický vztah ? Z ničeho nic ? Jen tak ? V první serii o tom nepadlo ani půl slova. Tohle si Star Trek nezasloužil. Noonien (Brent Spiner) už je tak otravná postava napříč všema seriálama že začínám nenávidět kohokoliv kdo ho někam dosadí. V seriálech mi díly kde vystupuje Q dost lezly krkem ale tohle je už vážně přepal. Pokud tvůrci musí vykrádat už existující nápad a vylepší ho tím že jen lehce pozmnění scénář, měly by se na to rovnou vykašlat. Q je otravná hnida, Noonien je klišé, Picard je senilní dědek, Sedmá se změnila na lesbu, Agnes snad konečně chcípne (už v první serii to byla otravná postava a tady to ještě vylepší na novou úroveň) ...... Ty 2 hvězdy jsou za to že to alespoň vypadá dobře, má to jen 10 dílů  a je to uzavřená věc. Dodatek pod čarou : pokusím se nastínit děj abych popřípadě ušetřil mnoha lidem čas a nemusely se na to dívat. Hmmmm ....Takže, Q má roupy a proto zajde za jediným kamarádem v celém vesmíru (dost smutné) a aby to byla větší sranda, změní minulost a tím změní budoucnost, a přítomnost, jakože tím změní v monulosti i budoucnost a zároveň tedy i jakože přítomnost nebo současnost (ano odvěký problém když si někdo hraje s časovým kontinuem, nedává to moc smysl) Má k tomu zase milion kryptických keců ale tentokrát k Picardově cti tomu nerozumí ani Picard (ani divák) a tápe 9 dílů. Takže lusknutím prstu jsme v jiné alternativní přítomnosti a všude jsou fašouni. Posádka je sice roztahaná přes půl planety ale během asi 5 minut se všichni slezou na jednom místě a tak se velmi rychle přesunují do minulosti aby našli časovou změnu. K tomu jim dopomáhej Borgská královno. Po chvilce zmateného bloudění v minulosti konečně Picard doslova zakone o nápovědu a je jasné v čem vězí problém. Jeho pra pra pra pra předek, docela nestabilní a psychicky kapku mimo slečna, která má provést první let k měsíci Europa a má najít nějaký červíky - nebo co - na měsíci IO a tím má odstartovat úsvit lidstva a taky díky těm červíkům vyčistit světové oceány ..... atd. (přiznám se že jsem se v tom trochu ztratil, ale bylo řečeno že mise je letět k měsíci Europa ale nějaký známky života byly nalezeny na měsíci IO) Jenže tady do toho zasáhl pan Q alias pan psycholog který slečně trochu nabourává seběvědomí a tak se mise nekoná, je tím změněna budoucnost a nekoná se úsvit lidstva ale úpadek a změna na nacistické zmrdy kteří po vesmíru zabíjí a loví všechno co se hejbne (trochu to podkopává fakt že zabíjí úplně všechno, včetně Borgů ale Sedmá je presidentkou planety , což trochu nedává smysl když byla sama Borg - ale čert to vem, potřebujeme fašouny a trochu pomoci aby se do minulosti letělo rychleji a je lepší mít jako presidenta někoho kdo to ulehčí). Čily naše parta má za úkol slečnu zase nasměrovat na správnou cestu aby neměla červíky v hlavě ale našla ty červíky na nějakém tom měsíci a tím to celé spravit. Karty jsou rozdány v podobě : Q, Picard, posádka, borgská královna, migranti z mexika, pan FBI který jako malý viděl Vulkánce jak odebírají chaluhy v močálech, Gainan (ano, ta Gainan) Noonien, časová policejní hlídka, rozbitá kosmická loď a tohle celé je smíchané v kotlíku který má za úkol protlačit naše hrdiny deseti díly a úspěšně zakončit misi. Je potřeba říct taky to že linka se slečnou pra pra předkem se vyřeší asi během 5 a půl minuty ale sledujeme 3 díly přípravy a posloucháme plán jak se k tomu dopracovat. Zbytek děje je o tom že se chodí po městě, hledají se mcguffiny aby se mohly najít další mcguffiny a tím se vyřeší asi 54 problémů které na sebe tahle parta chozením po minulosti nabalila (jako třeba polomrtvého policistu, zatčení kapitána lodi, mrtvou borgskou královnu, zmatenou doktorku, vyhazov pan FBI z práce, ztrátu asi 8 komunikátorů atd.) Celé to pak završí zase až závěrečných asi 15 minut ve kterých se stane 36 věcí a voalááá mise splněna. A co že to měl pan Q za roupy ? Krizi středního věku a hledání smyslu života. Všichni si padnou kolem krku, budoucnost je zachráněna a  Picard zase může vinařit a čekat na další dobrodružství (protože .... serie 3) Jo a Borgové jsou dočasným spojencem federace a hlídají nějakou modrou díru do vesmíru která bude důležitá ve 3 serii.

Ovládací panel
4 body