Chainsaw Man (2022) (seriál)

Tak jsem to přehypoval. Rozjezd to mělo fenomenální, ale pak se to obsahově sotva někam posunulo, postavy se chovají hloupě, zřejmě jsou nepoučitelné, podle všeho vůbec neuvažují a celé jako by to byly jen akční scény (jsou řemeslně dobře provedené, což o to, ale to dnes není moc velký nadstandard), mezi kterými je jakási vata interakcí postav, jež má předcházet podrobnějšímu rozkreslení jejich charakterů, ale k tomu pořádně nedojde. Na odreagování asi v pohodě, to zbožštění mi však přijde poněkud ulítlé. A k tomu ta 3d animace... Asi se to může někomu líbit, ale jestli tohle má být budoucnost průmyslu, tak zůstanu raději v minulosti... Shrnutí: Vlastně jen další průměrný shonen.

What Is a Woman? (2022)

Ano, Matt Walsh pochopitelně není zcela objektivní, avšak stav společnosti, na který poukazuje, dle mého problémem je. Začátek filmu působil absurdně, skoro až tragikomicky, velmi jsem se nasmál u nelogických výroků různých genderových expertů a když na otázku: "Co je žena?" odpovídali buď že "žena je žena", nebo se prostě jakoby zalagovali a nebyli tak jednoduchý dotaz schopni pobrat. Z této části filmu mě také velice zaujal i rozesmál postoj domorodých Masajů, kteří se Walshově povídání o woke kultuře jen smáli nebo nevěřícně kroutili hlavou, neboť něco takového vůbec nedokázali pochopit. Film pak ale postupně přeladí na vážnější tóninu a začnou se vynořovat temnější části LGBTQIAA+ (delší verzi zkratky neznám a upřímně ani znát nechci). Například počátky ideologie sahající ke Kinsleymu a Moneymu a jejich opravdu značně neetickým experimentům. Nebo nebezpečí jaké samotná tranzice představuje. Ale to vše je jen podporováno korporacemi, poněvadž za změnu pohlaví mohou farmaceutické společnosti vydělat 1,2 mil. dolarů na osobu. V závěru, kdy se ukazoval vliv ideologie na děti a jaký na ně samé může mít braní nebezpečných nevyzkoušených (a propagovaných) léků dopad, jsem seděl jako přikován, značně šokován explicitním zobrazením těch nepěkných věcí. Ač se dokument pokoušel Matt Walsh dovést k optimistickému konci, zanechal mě dosti znechuceného a ještě více opovrhujícího lidstvem, což je ale čas od času i trochu dobrá věc, ne? :) Pochopitelně se nejedná o bůhvíjaké mistrovské dílo, ale tak trochu osobní výplod jistého amerického konzervativce, který se toužil trochu seriózněji navézt do levičáků. Vnímám What is a woman? jako první vlaštovku něčeho, co snad přijde ve větším počtu a lépe zpracováno. Totiž filmů, jaké se nebudou bát vystoupit proti ideologii chráněných menšin podporované státem a celé téhle šílenosti. A jako takovou snímek pro jeho velikou potenciální vlivnost a způsob, jakým vyčnívá mezi ostatními zaobírajícími se daným tématem, nemohu hodnotit negativně.

Solo: Star Wars Story (2018)

Nemastné, neslané dílo, které potěší jen hezkým hudebním doprovodem a stále se částečně zachovávajícím duchem starých filmů série. Pokud jste fanoušky star wars, film neurazí, jinak ovšem není o co stát. 34%

LEGO® příběh 2 (2019)

Film se nese ve stejném duchu jako první díl, tentokrát ovšem překvapí muzikálové prvky. Animace se sice nikam nepohnula, i tak je stále na vysoké úrovni. Prozatím nejlepší animovaný film tohoto roku. 64%

Máj (2008)

Tento český film mě překvapil svým nízkým hodnocením zde na ČSfd. Jako experimentální film funguje poměrně dobře a standartní úroveň českého filmu výrazně převyšuje. I tak se ale nejedná o nic světoborného. 63%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Jednoznačně nejhorší film od MARVELu. Stejně jako většina filmů o superhrdinech nezaujme originálním příběhem, ale tento nepotěší ani vizuálem a herecké výkony nejsou rovněž na nikterak vysoké úrovni. 12%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Od snímku jsem neměl přílišné očekávání, ale ve výsledku musím konstatovat, že mě příjemně překvapil. Zejména audiovizuálem, který v kině obzvláště vynikl. Myslím, že neznalci předlohy mohou mít problém s pochopením některých pasáží, ale já si film jako celek velmi užil. 82%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Naprosto dokonalé. Plno typické Tarantinovské komedie a hláškování. Podle některých místních komentářů lze nabýt pocitu, že je film přetažený, ale mi to uteklo jako ani ne hodina. A co víc. Klidně bych si rád hodinku k tomu všemu přidal. Čekačka zábavná a ani na moment nenudila. Plno - a tím myslím PLNO - odkazů na zlatou éru, ke které mám vztah, ale až tak se nevyznám a desítky odkazů jsem jistě přešel, ale i já filmový neodborník jsem poznal tak 15-20. Tohle všechno byl ale jen slabý odvar oproti finále. I kdyby byl film sebehorší, tak by se těch 130 min. čekat na finále vyplatilo. Nebudu to tady ale rozpitvávat, protože o tom je lepší předem nic nevědět. SHRNUTÍ: Once Upon a Time in Hollywood je nostalgický počin, který určitě není pro každého, ale pokud máte rádi zlatou éru a klasický Hollywood, budete jej dost možná hltat tak jako já.