Malé lásky (TV pořad)

Česko, 2017, 50 min

Radovan Síbrt

Jan Gebert, Bruno Hájek
  • huspenina33

Nerozumím tomu, proč si někdo taha na porod televizní štáb? Co bude příště? Budeme sledovat jak vylézá hovno z prdele v přímém přenose? Nebo jak někdo někoho zapíchnul a pak budeme sledovat jestli umře nebo to přežije?? Blížíme se k Running man https://www.csfd.cz/film/14061-bezici-muz(30.8.2017)

S tak ošemetným námětem si na Nově poradili skvěle. Možná to někomu přijde zbytečné, ale třeba zrovna teď jsem v šoku z emocí, které tam prýští. Jak se v mžiku změní nasraný a sprostý Slovák z ubytovny na šťastného chlapa, kterému tečou slzy... Asi nemám potřebu koukat na to i dál, ale líbí se mi to.(6.9.2017)

Ačkoliv bych sama na účast v takovém pořadu nikdy nepřistoupila (mám ráda svoje soukromí a čím míň rodinných příslušníků na porodním sále, tím pro mě lépe), přijde mi tento dokument docela přínosný. Především by si ho měly pečlivě nasledovat všechny hrdé (a dle mého názoru slabomyslné) zastánkyně "přirozených a krásných porodů v rodinném prostředí doma", aby si uvědomily, kolik komplikací a nečekaných zvratů může při porodu nastat. Moje prababička byla z 10 dětí, z toho 4 zemřely při porodu doma. Zemřely naprosto přirozeně a v láskyplném prostředí, za účasti zkušené porodní báby. Při posledním porodu zemřela s dítětem i praprababička a prababička nám pak v dospělosti, poté, co vychovala X mladších sourozenců, vždy zdůrazňovala, abychom si vážili toho, že žijeme v době, kdy se lze svěřit s porody do rukou odborníků vybavených lékařskou technikou......takže pokud má pořad působit nejen pro zvrhlou zábavu, ale též a především osvětově, proč ne.(11.10.2017)

Po prvnim dilu si rikam, ze na dane tema a zanr je to udelane dobre :) Tomu prvnimu dilu bych dala i 5 hvezdicek. Dalsim dilum uz mozna jen tri. Na muj vkus mozna a moc "reality show", ale jinak by to nepritahlo mainstream. Ctyri v tom byli asi vic seriozni, ale i tento zpusob neni spatny. jsem zvedava, jak se to bude vyvijet. Nejvic obdivuju, ze dokazali prenest emoce. Uz u prvniho dilu jsem slzela asi trikrat. Co mi vadi, je urcita prkenost dialogu. Trochu mi to pripada jako amatersti herci v Nebezpecnych vztazich nebo u Soudkyne Barbara a tak jsem dlouho neverila, ze je to opravdu reality show s realnymi lidmi. Pro druhem a tretim dile: zacina to byt hodne podobne, hlavne treti dil me uz prisel takovy, ze uz asi nepotrebuju koukat dal. Pro mladsi holky, co to ceka je to zajimave, ze trochu vic vi, do ceho jdou.(7.9.2017)

• Khalia

Odpad dávám porodnickým praktikám jdoucím úplně mimo doporučení WHO a často i mimo zákon. Odpad dávám tomu, že se takové praktiky poté jeví jako "normální". Odpad dávám tomu, že se z nejintimnější chvíle v životě stává reality show. Jedna hvězdička za to, že jsou na TV Nova i daleko horší výplody. Nelíbí se mi, že je to na pokračování, bohatě by stačil jeden díl jako "dojemná" ukázka toho, jak to u nás (bohužel) chodí.(22.9.2017)

• - Natáčení probíhalo nepřetržitě dva měsíce. Natáčelo se ve Fakultní nemocnici v Plzni na 35 kamer rozmístěných po celé nemocnici a celkem bylo pořízeno 2250 hodin materiálu. (M.B)

• - Nejdelší porod zaznamenaný v pořadu trval 24 hodin, nejkratší 45 minut. (M.B)