Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Pohádka
  • Krimi

Farářův konec (1968)

Zlatá šedesátá léta! Skvostný film, není třeba slov. Je třeba jej vidět a přemýšlet, i se bavit. Celkem dost vtipných momentů. "Lidi se mají mít rádi." "Taková budoucnost bez citu, to by ani nebyla budoucnost." "Ty prasata nám tu ohrožují bezpečnost lidí." (Jak nadčasové a platné v každé době!) "Já hřeším jen jednou od rána do večera." 😉😄

plakát

Příliš osobní známost (2020)

Mě to bavilo. Přirozený, svěží, osobitý film, trefné hlášky, scény jak vyšité ze života, kvalitní scénář, žádné kopírky a to já dokážu ocenit. Jo a pěkní neokoukaní herci/chlapi, celkově moc pěkné, milé obsazení a hezká hudba. Líbil se mi i nenásilně a chytře zakomponovaný product placement. Ženského rukopisu ve filmu a především v tom středoevropském je třeba jako sůl!!! "ŽIVOT JE KRÁTKEJ, ABYS HO PROŽILA JAKO NĚČÍ OBĚŤ!"

Velká čínská zeď (2016)

Těžko hodnotit, protože tohle je asi první čínský film, co vidím. Ale moc se mi líbí výpravnost, kulisy, barevnost; kultura a kostýmy jsou minimálně velmi zajímavé.

plakát

Coco Chanel & Igor Stravinsky (2009)

Vizuálně skvost, elegance, pěkné sexuální scény, občas zajímavá kamera, ake jinak jako příběh mě to nudilo.

plakát

Anatomie života - Na první dojem (2021) (epizoda)

Moc pěkný díl. Zuzanu Vejvodovou, tuto sympatickou, šikovnou a přirozenou herečku jsem neviděla roky. Vůbec se mi líbí obsazení seriálu, celkem neokoukané tváře akorát Jiří Štrébl vypadá sešle a zanedbaně.

plakát

O ševci Matějovi (1973) (TV film)

Hvězdné přímo snové obsazení, krásná pohádka; "Hej hostinský, stát přišel." "Nemůžete mít všechno. Já ano, jsem krásná a princezna! Nikdo nemůže mít všechno." Jsem ani netušila, kolik zlidovělých hlášek je z této pohádky: Ševče, drž se svého kopyta. "Všim si si? Esi si si všim."