Syn Królowej Śniegu

• angličtina The Son of Snow Queen

kamigava13

Michalina opět v roli ledové královny! Kouknul jsem se na to jen kvůli ní. Trochu mě teď štvě, že jsem k tomu neměl aspoň anglické titulky, ale možná proto mi konec celkem vyrazil dech. Polština je na první dojem dost podobná češtině, to základní jsem pochytil, ale některé detaily mi vrtaj hlavou. Třeba co a jak se stalo otci toho malého kluka. Nejdřív jsem myslel, že jeho otec je ten Kamil, kterého Anna odkopla jako by to byl jen úlet, nemiluje ho a zplozený syn bylo akorát "nutné zlo". S tím co uvidíte na konci na vás může přijt deprese a beznaděj. Pak si uvědomíte, co asi znamenaly všechny ty klukovy chvíle, které trávil se starým spisovatelem na zahradě. Do světa básní unikal před krutou realitou a to že jeho matka o něj moc nejeví zájem. Ach jo. Aspoň fiktivní realita je míň bolestivá než ta skutečná. A tenhle film je víceméně taky fikce ale bezbolestná bohužel ne. Ostatně co jiného se dá čekat od sociálního dramatu. Jinak tam hraje na pozadí pěkné melancholické piano. A v závěrečných titulkách se ještě dovíte jednu nehezkou statistiku. ()

mira007

Nízkorozpočtový polský film o matce s dítětem, která si nabrnkne frajera a to děcko ji tak nějak překáží v rozletu z její sociálně tíživé situace, odkud ten malej utíká do světa pohádek. Celkem smutný depresivní film, který jsem potkal jen kvůli Michalině Olszańské, ale ve výsledku slabota. Dvě hvězdy. ikdyž ta druhá je zase za prsa Michaliny. ()