Reklama

Reklama

Spálit na prach

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Když se matka jeho syna dostane do konfliktu s pařížským podsvětím, motocyklový závodník s vášní pro adrenalin začne pracovat jako drogový kurýr, aby splatil její dluhy. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (26)

gulista 

všechny recenze uživatele

Priamočiare, napínavé a rýchle; no bez výraznejšej originality a štýlu, ktoré som tu očakával trošku viac. Celému tu navyše škodí prílišná predvídateľnosť deja, jemná šablónovitosť charakterov, a jednotvárnosť strednej tretiny. Ústredná bezvýchodná situácia je tu nastolená kvôli dvom protipólom, ktoré hlavného protagonistu ovplyvnia. Podobných filmov s dvojkolesovými mašinami v súčasnosti ale veľa nie je, preto nakoniec aspoň slabšia trojka... 55% ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Něco jako dvoukolově na plný plyn. Akční thriller o vynucené službě v dodávkách drog pro drogovou mafii v zájmu ochrany své rodiny. Svým způsobem plně adrenalinový snímek jízdy na motorce, který sice lecjaké originality nedosahuje, ale co se týče rychlé jízdy a honiček, má co ukázat. Děj příběhu není nijak složitý, neboť přímočarost cíle námětu je jasně daná. Dialogy jsou vedeny na minimu, čímž je v popředí zájmu jen a pouze adrenalinová jízda. Povrchnost všeho je sice do nebe volající, ale když tu máme docela pohledného motocyklového závodníka, rychlou jízdu ulicemi převážně v noci, naklánění se v zatáčkách takřka až k zemi, těsné vyhýbání se překážkám a mnohdy s policií v zádech, co na takovém filmu chtít víc. Milovníci motorek si tak jistojistě užijí své. Jak už je však u Netflixu tradiční, o originalitu skutečně opětovně v žádném případě nejde. Vizuální efekty jsou odvedeny v té nejjednodušší formě, takže mnohé scény bohužel vypadají omšele, což způsobuje časté výpadky té správné atmosféry. Ale i tak se jedná o zajímavý biják s výrazným důrazem na momenty. Ale pravda. Pro náročnějšího diváka motocyklového žánru to být lepší mohlo. ()

Reklama

Filmantomas 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina je takovej trochu ošoust. Jeho ex mu dává při každé příležitosti najevo, že je pro ni odpad a on ji za to bezmezně miluje. Když ji obere o dope její novej nabíječ, tak tenhle ošoust rychle přispěchá a rozesere si celej život a kariéru závodníka, jen aby ji dostal z průseru za 50 litrů euro. Zaplete se s bandou dobrotivých francouzkých romů a začne pro ně převážet mouku. Každej ho pořád fackuje, nadává mu a on se furt tváří vděčně. Skvělá kamera a akce. ()

srolyma 

všechny recenze uživatele

Amatérský motocyklový závodník má šanci na angažmá v profi týmu. Bohužel se jeho tupá araboidní ex-přítelkyně zaplete s cikánskou drogovou mafií a on se jí rozhodne s tímhle problémem pomoci. A tak místo závodění na okruhu závodí s pytlem drog na zádech s poldama v patách jako kurýr. Francouzi tyhle akčňáky pořád umí na výbornou. Taky mají kde brát inspiraci. Už ne kavárničky, šansony a Toulouse-Lautrec, ale Arabové, černoši, cikáni, střílečky, rabování, zapalování aut a všudypřítomné násilí, to je bohužel současná (nejen) francouzská realita. ()

PatrikTM 

všechny recenze uživatele

Jo, jsem milonvík motorek a ano, je to důvod proč jsem tento film chtěl vidět. Ale sám mám odzkoušeno, že i člověka kterého nebaví motorky, tento film může velmi zaujmout. Znáte ten pocit, když si děláte svojí práci, jezdíte na motorkách a najednou se vám dostane informace že vaše ex manžela musela pracovat s drogama ? No.. Já ne, ale ten vášnivý jezdec tohle zažil. Aby ji z toho dostal, tlačilo ho svědomí minulosti ze vztahu a jeho vlastní rozhodnutí bylo se ponořit do brindy aby vyprostil z brindy svou ex a oplatil to, ale tentokrát už to byla jediná možnost jak vše zachránit. A nebojte, nebudete se nudit, bude vám to servírovat další nepokoje a budete si klást otázky: "Co se stale dál" ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel na různých místech v Île-de-France, zejména v Choisy-le-Roi a na okruhu LFG v La Ferté-Gaucher. (bianci)

Reklama

Reklama