poster

Pět prstů pro Marseilles

 • Jihoafrická republika

  Menoana e Mehlano ea Marseilles

 • anglický

  Five Fingers for Marseilles

Drama / Thriller / Western

Jihoafrická republika, 2017, 120 min

Scénář:

Sean Drummond

Hudba:

James Matthes

Scénografie:

Franz Lewis

Kostýmy:

Pierre Vienings
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Jasně, že to čerpá ze zajímavého nápadu, který aktuálně filmařsky libivý svět v JARu kombinuje s westernem a ještě to podkresluje kvalitní kamerou. Jen kdyby ale postavy nebyly tak strašně mimo evropskou realitu a dali se trošku pochopit a kdyby film nebyl ve většině tak strašně nudná záležitost. To tam radši točte sci-fi. To Vám jde líp. Lidsky je to stejně šílený, ale aspoň se na to dobře kouká.(13.8.2018)

 • frantababaf
  *****

  Na první pohled pomalu se rozbíhající kopie všemožných amerických westernů nabízí daleko víc než jen skvělou hutnou atmosféru a atraktivní neokoukané prostředí. Na rozdíl od amíků se totiž jihoafrická čest nevztahuje jen ke statečnosti a zvedání si vlastního ega, ale hlavně k oddanosti svému rodišti a přírodě a ochotě obětovat jejich ochraně úplně vše. Tento ve westernovém žánru nezvyklý náhled na lidské hodnoty působí v Pěti prstech pro Marseilles svěže a vůbec přitom nevadí, kolik si půjčuje z jiných žánrových filmů. Naopak. Známým prvkům to dodává nový rozměr. Již zmíněnou parádní atmosféru pak trefně doplňuje tíživý hudební motiv od neznámého Jamese Matthese. Obrovské překvapení. 90%(23.3.2018)

 • hansel97
  **

  Nekonečně nudné s nezajímavými postavami. Jediné z čeho film je těží je jeho zasazení do zajímavé lokality, samo o sobě, i co se týče žánru, ale jinak je to scenaristická a filmařská slabota s pár světlými momenty napětí.(22.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace