Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (7 170)

plakát

Výkřik bez ozvěny (2020) (seriál)

Vůbec mě nepřekvapuje, že podobné téma otevřela zrovna Skandinávie, v tomto případě Dánsko. Jejich vztah rodič versus dítě je všeobecně známý a zrovna ve Střední Evropě výrazně diskutovaný. Téma je tak na místě a bylo hodně zajímavé sledovat, jakým směrem ho autoři posunou. Je pravda, že nastavovali kaši na doraz. Emotivně skákali jak na houpačce. V rámci toho odebírání dětí se chovali přesně jako by se Skandinávci chovali. Nakonec si ale nehodili klacek pod nohy, byť mohli, a stočili to tím směrem, aby z toho vyšli nejlíp, jak to jenom šlo. V kontextu nápadu ale dobře otevřené téma a určitě jeden z dalších zajímavých projektů od filmových mistrů ze severu.

plakát

Peče celá země (2020) (pořad)

Příjemná soutěž z režie České televize. Krásné prostředí zámečku Bon Repos, skvělí a milí soutěžící, profesionální moderátoři, ale i hodnotící v čele s panem Maršálkem. Snad není ani moc co vytknout. Každou sobotu jsme se s přítelkyní těšili na další díl. Nejenom, že jsme viděli příjemné lidi, ale i fajn nápady, které jsme si mohli zkusit sami upéct. Takový druh soutěže má smysl. Nejen, že něco ukáže, pobaví, ale i třeba pozitivním směrem změní životy lidí, kteří si to zaslouží.

plakát

Spolu & Hladoví (2022) (seriál)

Musíte si na tu vlnu Lukáše Hejlíka a jeho dcery rychle najet, protože když si na Lukáše, kterej své dceři neustále všechno vnucuje a jeho dceru, která pro změnu umí být ultra protivná, nezvyknete, tak nemá smysl, abyste dál na tento seriál koukali. Mně se to třeba líbilo. Sice to na mě působilo lehce ledabylým dojmem s atmosférou home videa, kde jsem nevěděl, co je nahrané a co nahrané není. Hlavně u těch osobních výpovědí. Ale v kontextu celého seriálu mě bavilo s nimi jezdit po krajích a koukat, co kde ochutnávají, jak zajímavé lidi v daném prostředí poznávají nebo do jak, pro mě neznámých míst, se podívají. Odpočinkový food road trip.

plakát

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Na ComicConu se objevil herec z tohoto seriálu a já usoudil, že tohle je možná ten moment tento seriál konečně vyzkoušet. Kór, když má zde takové hodnocení a docela se o něm mluví. Po první sérii mě to ale vůbec nenadchlo. Zpěvák z My Chemical Romance si udělal svůj vlastní projekt se „superhrdiny“, kterých tady už bylo tolik, že je těžké něčím navíc zaujmout. A i když tu evidentně filmařské řemeslo našlo svojí kvalitu, stejně jsem se nedokázal do chování těch všech postav vpravit tak, aby mě to bavilo. Temnější young adult seriál, který svým cool zjevem pobaví hlavně mladší publikum. Mě už to asi po sérii shlédnutých podobných seriálů a filmů úplně neoslní…

Čtyřicátníci (2022)

Ničím výrazná mexická komedie, která mě nalákala na žrádlo a nakonec to nebylo ani moc o žrádle a ani moc vtipný.

plakát

Deníček moderního fotra (2021)

Projekt Deníčku je komerčně hodně známý a úspěšný. Bylo jasné, že na zfilmovanou verzi se nenechá dlouho čekat. Výsledek jsem pak slýchával, že není zlý, dokud jsem ho sám neviděl. Z cynického originálu udělali naivní průměrnou komedii, ve které mě právě ta naivita hrozně nebaví. Jirka Mádla a Terezka Voříšková jsou super ve všech ohledech kdykoliv je vidím, ale tady mi to prostě nesedlo. Bohužel.

Maturitní ročník (2022)

Rebel Wilson poslední dobou moc netočila, ale vydala se na cestu zdravého životního stylu. Zhubla půl člověka a ukázala se po nějaké době v této komedii. V komedii, která asi i záměrně ukazuje na to, jak teď vypadá. Ten film má ale štěstí, že je navíc docela vtipný, takže za mě fajn odpočinková záležitost.

Někde mezi (2022)

Divná, přeslazená romantika, která sice nabádá na fantasy námět, ale přitom vypráví příběh vztahu retrospektivně. Těšil jsem se na Joey King a nakonec to bylo takové nicneříkající naivní nic.

V džungli (2019)

Celý film jsem si říkal, že už jsem tu podobná témata viděl tisíckrát a tisíckrát byla lepší, jak v tomto filmu. Jediný, největší plus, jsou herecké výkony Charlieho, Jacka a Jessicy. I to byl vlastně největší důvod, proč jsem to dokoukal. Jinak totální průměr.

Líbánky s mámou (2022)

Hodně milé komediální překvapení. Jak blbě to na papíře vypadá, tak dobře to ve skutečnosti funguje. Odpočinul jsem si, zasmál jsem se a k tomu všemu mi to přidalo na náladě. Poctivá čtyřhvězdičková komedie.