Reklama

Reklama

Gaga: Five Foot Two

Dokumentární / Životopisný / Hudební
USA, 2017, 100 min

Obsahy(1)

Dokument Gaga: Five Foot Two ukazuje zákulisí života americké zpěvačky, producentky a herečky – Lady Gaga. Mapuje období před vydáním jejího doposud nejintimnějšího alba Joanne. Snímek hvězdu poodhaluje z různých úhlů a představuje ji divákům ve zcela novém světle. (Napp)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

TominoLa 

všechny recenze uživatele

Lady Gaga si pamatuji z pár starších písniček, které mě nějak nechytli za srdce. Uběhl, ale nějaký čas a objevil se nádherný trailer "Zrodila se hvězda". Jsem tak okouzlen tím trailerem, že jsem projížděl internet a sbíral informace až se mi tu objevil tenhle dokument. Můj pohled na Lady Gaga dost změnil. Ta baba zatraceně vyzrála, dospěla a její hudba se dost posunula a moc jsem si to užil. Tak teď už jen, aby už bylo 4.10. :-) 8/10 ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Probudil jsem v sobě voyeura a zajímalo mě asi jako každého poznal lidi ukryté za tímto oslnivým soustrojím. Mourkarbel mě tento pohled důkladně odkryl rýčem. Zajímal mě také její životní styl, její duše a vlastně všechno. Její tvrdá práce směřuje k vrcholu snímku performanci před 100 miliony lidí na finále Amerického fotbalu. Zpěvačka se v dokumentu snažila vystupovat přírozeně a má moje sympatie. Nežádá si potlesk, ale porozumění. Nedozvěděl jsem se ale třeba kdo jí skládá úspěšné písně. Ale dokument udržel moji pozornost po celých sto minut. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Mám Lady Gaga docela rád, její hudba, hlavně ty už trochu starší písně, jsou prostě dobré, i když mám pocit, že těmi posledními neoslnila. Aspoň mě nedokázala tak chytnout. Tenhle poměrně intimní dokument ji ale ukazuje jako normálního člověka, který je oddaný rodině, ale i umění, a to se mi na ní líbí, stejně jako na filmu to, že ji sleduje prostě furt. ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Skvělý dokument. Naprosto ideálně se zde kříží osobní život Gagy, kde kolikrát ukazuje i to, co by se jiný "superstar" báli dát v rámci metafor do písničky, s nahráváním alba Joanne a všema problémama, radostma a inspiracema. Na dýlku je tak akorát dlouhej a děje se toho v něm poměrně hodně, takže rozhodně nenudí. Všem haterům Gagy bych povinně kopii tohohle filmu nacpal do prdele a v rámci morálního a hudebního vzdělání párkrát otočil, aby získali nějakej ten rozum. Jasný, vkus je vkus, ale urážet tvorbu či osobu někoho jen proto, že jde mimo vás, to už je debilita. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Dělá mi radost, když vidím dokument, který má za cíl ukázat opravdovou tvář člověka. Celebrity a umělci můžou na povrchu (ve svých dílech, v případě zpěváků třeba ve videoklipech či na koncertech) ukazovat nějaké to pozlátko nebo jen to, co chtějí dávat na odiv, ale od toho jsou právě takové dokumenty formou osobní zpovědi, které nám odhalují, co se odehrává na pozadí - s čím se člověk potýká a jaký je v soukromém životě. Tenhle dokument se povedl právě proto, že z něj čiší velká upřímnost. Téměř mě šokovalo, co vše byla ochotná Lady Gaga ze svého života (a zdravotních problémů) ukázat. Odhalovat svou slabou stránku určitě není jednoduché. Na druhou stranu je ale dokument dobře vyvážený v tom, že se nesoustředí pouze na osobní problémy Lady Gaga, ale věnuje se samozřejmě i její tvorbě a ukazuje její pracovní nasazení. Zkrátka máme možnost nahlédnout do toho dobrého i špatného, do hezkého i bolestného, co s sebou nese život a kariéra téhle talentované dámy. Jsem ráda, že jsem ji mohla skrze tento dokument o něco blíže poznat. ~(4,3)~ ()

Zajímavosti (2)

  • Lady Gaga videla celý dokument po prvýkrát až na jeho celosvetovej premiére v Toronte. (Astonko)

Reklama

Reklama