Errementari

• Španělsko El herrero y el Diablo (neoficiální název) (více)

Errementari vypráví příběh kováře Patxiho (Kandido Uranga), který uzavřel smlouvu s ďáblem, aby se vrátil v bezpečí z války za svou milovanou ženou. Když nadejde den, kdy si má ďábel vybrat svůj dluh, skočí na lest vychytralému kováři a stane se jeho zajatcem. Situace se změní, když zatoulaná dívka jménem Usue (Uma Bracaglia) ďábla nevědomky propustí. Proti kováři teď stojí nejen rozběsněný dav vesničanů, kteří si myslí, že Patxi dívku unesl, ale především celé peklo. (Hernycztek)

C.A.T.

Hezky natočené, první polovina pěkná atmosféra, pak to nějak zamrzlo.... Dala bych 2*, ale za ty úžasné masky ještě jednu navíc, protože ty byly opravdu super. ()

Gabe

O statečném kováři který po návštěvě Faunova labyrintu zjistil, že S čerty nejsou žerty. Pro našince dosti nezvyklá fantasy pohádka (označení horor je absurdní), nejen v tom směru, že jedním z hlavních hrdinů je několikanásobný vrah a tou druhou jeho přeživší dětská oběť. Nejzajímavější postavou je démon Sartael, který zastane úlohu jak průvodce příběhem, tak průvodce hlavních hrdinů peklem. Škoda jen, že po povedeném "intru" tvůrcům trvá drahnou dobu než pořádně zatopí pod příběhovým pekelným kotlem. Samotný závěr, kdy kovář táhne proti všem démonům pekla se zlatým zvonem přes rameno je lahůdkový. Určitě by mu držela palce i Dorota Máchalová ! ()

Vlad

Vyborny film na halloweensky vecer s rodinou a detmi. Nejedna sa totiz o horor a ani o fantasy-film (jedine fantasticke na tomto filme je peklo/certi) - svojho casu sa takymto filmom hovorilo rozpravka... Samozrejme nie je prihlupla rozpravocka so spievajucim Gottom ale rozpravka v style povodnych pribehov Pavla Dobsinskeho resp. bratov Grimmovcov. Jeden velky palec hore! ()

PORTER44

Hororová pohádka,kovář působí děsivě ale jen co se objeví jaký si démon s pekla uvězněný u kováře v kleci připadá to trochu humornější,závěrečná scéna z pekla docela povedená. ()

MichalZL

Pecka. Dostal som presne to, v čo som dúfal: Temné fantasy s rozprávkovými prvkami nie nepodobné Faunovmu labyrintu ktoré mi sadlo proste nádherne. Začnem rozplývaním nad vizuálnou stránkou. Film naozaj nestál veľa a nebojím sa povedať, že to mohla byť výhoda. Efekty a kostýmy sú vďaka tomu jedinečné s retro nádychom ale ani náhodou nevyzerajú amatérsky alebo odfláknuto. Film v pôsobí zvláštne až nadpozemsky, atmosféricky ma dostal. Pochváliť musím aj príbeh, nebol komplikovaný ale fungoval pekne a pôvod vo folklóre v ňom bolo cítiť. Žiaľ však mám aj čo kritizovať a to viac ako by som chcel. Detskí herci nesympatickí a rozhodne som dúfal vo viac emócií. No a scenár miestami pôsobil dosť amatérsky hlavne pri predávaní informácií divákovi. To prebiehalo formou nie práve prirodzených dialógov podaných tak polopatisticky, že som sa cítil ako idiot. Piatu hviezdičku som zvážil a zatiaľ zavrhol, spätne ju však nevylučujem. 8,5/10 ()