Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Dokumentární cyklus zachycuje v šesti dílech šest různých cest, na nichž se setkávají rodiče s opuštěnými a zraněnými dětmi, které k nim přicházejí z kojeneckých ústavů, z dětských domovů anebo od pěstounů na přechodnou dobu. Během náročných situací je každodenně testována schopnost dospělých poskytnout přijatým dětem opravdovou lásku a skutečný domov. Heroické úsilí rodičů se mnohdy neobejde bez pochybností a pocitů bezvýchodnosti. Ale život šesti rodin je určován hlavně hlubokou vzájemnou láskou. Rodiče, vlastní i nevlastní sourozenci jsou si vzájemně spolehlivou oporou a jistotou. Téma náhradní rodičovské péče je v rámci cyklu nahlíženo z mnoha úhlů. Diváci tak například uvidí, jaké to je, když adoptované dítě spolu vychovávají dva muži, seznámí se s rodinou s dětmi vlastními i osvojenými, která poskytla domov i biologické mamince jedné z přijatých dcer. Rodinu, která se kromě svých dětí stará v pěstounské péči i o dvě další, těžce zdravotně postižené děti. Rodinu, která si po několika přijatých dětech romských i neromských přibrala ještě autistickou dceru. Pěstounku na přechodnou dobu, která neváhá navštěvovat a psychicky podporovat maminku své malé svěřenkyně ve vězení. A babičku, která přijala svou osiřelou vnučku do příbuzenské pěstounské péče. Autorka cyklu Olga Špátová si vytvořila se všemi protagonisty dokumentu důvěrné pouto, díky kterému je její pohled přesvědčivě autentický. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument typu natočit poutavě obyčejné rodinné štěstí. Podobně jako třeba ve filmu Paterson se nic převratného nestane. Viděl jsem díl Striovi a trochu chybí vysvětlení, jak tolik dětí ekonomicky utáhnou. Děti, zvláště postižené vezmou poslední zbytky sil. Také děti, které nedostali v prvních 3 kritických letech normální vývoj. Můj obdiv mají náhradní rodiče Striovi zvláště u autistické Peťušky. Třeba prof. Matoušek dělal výzkum rituálu společné večeře. Rozdíl mezi rodinou s autistickým dítětem a bez je nápadný. Harmonii hladkého chodu stále ruší různými podněty (něco mu spadne apod.). Autistické dítě tak v rodině funguje jako taková rušička, která váže hodně pozornosti. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Trochu jsem se tohoto dokumentu obaval z duvodu nejakeho citoveho vydirani, ale celkem zbytecne. Serial nabidne sest pohledu do pestounske pece, kdy kazdy je trochu jiny. Velky respekt ke vsem dospelym ze vsech epizod, ja bych do toho nesel. Slusna rezie. ()

Reklama

Reklama