Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 40 min

Účinkují:

Jaromír Soukup
  • Mejdzula

No hele, asi takhle. Sdělte někdo prosím mojí babičce, že to, že nějaký muž vystupuje v televizi a sděluje jejím prostřednictvím velké množství informací (pochybného charakteru), ještě nemusí nutně znamenat, že se tímto procesem stává jediným uznávaným zdrojem pravdy a že i on sám si nemůže přetvářet pravdu k obrazu svému. Vysvětlení ve stylu "Věřte mi, říkám vám pravdu, protože vám říkám pravdu" mi nepřipadá dostatečné. A někdo jí prosím taky vysvětlete, že kultivovaný jazykový přednes vhodný pro prezentaci v médiích vypadá poněkud jinak. Já jsem tyto záležitosti zkoušel s babičkou vykomunikovat, bohužel jsem v tomto snažení nebyl úspěšný. Ale rád ji samozřejmě mám, o tom žádná.(8.3.2018)

• Garson

Jaromír Soukup,největší televizní narcis jaký se mohl objevit na obrazovce a ještě k tomu v nejhorší televizní stanici.Připadá mi že Tv Barrandov vysílá z vesmíru jak je tam taková omezenost pořadů a jeden člověk tedy tento egoistický generální ředitel je natolik vytížený že ani neví že vysílá jen úplný televizní odpad jako Soudkyně Barbara,Nebezpečné vztahy a hlavně Kauzy Jaromíra Soukupa,ve kterých je policistou,žurnalistou i soudcem v jedné osobě.Svým jednáním si znepřátelil mnoho vlivných lidí v čele s Bakalou,který i když utekl s Maláčovou do Švýcarska tak má pořád velké mocenské páky a jednou Soukupa za to televizní "chlapáctví" někdo odpráskne.(5.9.2018)

• P1tr

Stejně jako u ostatních projektů tohoto moderátorského "génia" jde pouze o levný a neúspěšný pokus o televizní pořad, který má za úkol ušetřit peníze a rychle zaplácnout prázdná místa v televizním rozvrhu televizní stanice, jejímž generálním ředitelem je "shodou náhod" právě tato hlavní hvězda těchto bizarních výstupů.(6.3.2018)

• filmmovier

Ze všech Soukupových pořadů je tenhle asi nejzajímavější. Jára Soukup je opravdu jedinečný člověk. Ke všem svým nespočetným schopnostem a zájmovým aktivitám si přidal další. V tomto pořadu se snaží napravovat nepravosti i samotnou společnost. A je to určitě záslužná činnost a pravděpodobně jí časem nejspíš i někdo ocení. Velmi pravděpodobně to bude jeho modla, díky které nejspíš brzy založí nové náboženství - Miloš Zeman. Toho totiž určitě muselo více než potěšit Soukupovo nesmyslné hlodání do České televize, které bylo teda opravdu neskutečné! Tímhle mně teda Jaromír opravdu nasral! Jenže pozor, to nebylo to nejhorší. Celé téhle kauze předcházel patnáctiminutový monolog o nějaké směšné věci. Alespoň na začátku. Pak se do toho Jaromír jako vždy zamotal a vylézaly z něj příšerné kydy, bláboly a nesmyslná slova i celé věty, jež měly mít společný obsah, ale ani náznakem spolu nijak nesouvisely. A Jára poté byl za své snahy odměněn bouřlivám potleskem svých fanoušků, zaplacených diváků TV Barrandov. Pozorovat jeho rozmáchlá gesta, boj proti hmyzu i boj proti přetěžkým slovním jazykolamům pak také stojí za to. Ostatně úplně stejně jako jeho chabé pokusy o vtip, ironii a glosátorství, kterému by se smála možná tak parta Němců, se kterou by byl na dovolené. Tak jo, a teď trochu vážněji: víte, my se tomu možná smějeme a ačkoliv dny v týdnu Jaromíru Soukupovi na jeho pořady docházejí, celý den má 24 hodin. Celý týden má pak dokonce 168 hodin. A skupina Barrandov má dost kanálů, na které se dá odklidit Honza Musil i se svými vztahy, soudkyní Barbarou a romantickými příběhy všelijakých béčkových německých autorek. A Věřte nevěřte se koneckonců dá kdykoliv stáhnout z programu... Tohle je to jediné, co se dá na snahách Jaromíra Soukupa ocenit. Tenhle pokus o ovládnutí 100% vysílacího času totiž začal úspěšně a úspěšně také skončí. Však uvidíte. A až se třeba náhodou bude chtít Soukup prospat, nebo si pohrát se svou dárkovou sadou Malého nástěnkáře, pošle za sebe adekvátní náhradu v podobě Tomia Okamury, Jiřího Ovčačka nebo Fíkusu. A možná, že mu bude stačit jen ten Okamura.(13.7.2018)

• Necrotongue

Jaromír Soukup se vypracoval v génia sebestřednosti a TV Barrandov představuje jeden pořad za druhým jen proto, aby se její neomezený vládce z obrazovky už téměř nehnul. Takhle zahleděný do sebe není ani Kim Čong Un a bájný Narcis se stává trapnou postavičkou druhé kategorie. V nejbližší době očekávám vyštípání barrandovského čísla 2 Honzy Musila z jeho pozic, a pak již panu majiteli/ řediteli/ moderátorovi nic nezabrání v přejmenování stanice na Soukup TV. Uznale tleskám!(1.3.2018)

• - Některé texty, které obsahuje úvodní znělka, jsou zkopírované z Wikipedie. Text totiž obsahuje šablony, které využívá právě Wikipedie, jako např. [zdroj?] či [2]. (David7)