The Woods

Krátkometrážní / Horor

USA, 2017, 23 min

John Redlinger

Galen Howard

Partia kamarátov si prenajme chatu vo vidieckej oblasti Pleasant Oaks. V hustých lesoch na nich ale číha monštrum, ktoré má chuť na krv. - Nečakal som, že by ma krátkometrážny horor od akýchsi YouTuberov dokázal zaujať, ale ukázalo sa, že ide o špičkovo spracovaný Monster Horror, ktorý s lahkosťou prekonáva aj celovečerné horory s vyšším rozpočtom. Plné hodnotenie nedávam len kvôli rozťahanému začiatku, ale keď sa na scéne objaví príšera na štýl The Descent, je sa na čo pozerať. Tvorcom vychádza atmosféra, surová gore scéna s podrezaním krku, čo je pre mňa v hororoch najnepríjemnejším úmrtím, má excelentne spracované gore, a aj keď tu je plno opozeraných hororových zvratov, tvorcovia to uhrali do takej roviny, že to diváka prekvapí a celú tú jazdu si užije. Technicky je to tiež zvládnuté bravúrne a v podstate ma to bavilo viac, než ktorýkolvek horor, čo som zatial v roku 2018 videl. Zaujímalo by ma, či by si títo tvorcovia trúfli vytvoriť to aj v celovečernej verzii, pretože talent a potenciál nepochybne majú.(1.7.2018)