Epizody(23)

Návratem skrz jinou časovou linku jsme svědky neúspěšných pokusů excentrického a šíleného vědce Rintarou Okabeho, aby zachránil Makise Kurisu. Zdrcen bezmocí změnit nepříznivý osud se vzdá svého vědeckého alter ega a rozhodne se pokračovat v běžném životě, smířen s tím, že Makise už nikdy neuvidí. Když už to vypadá, že se Okabemu podařilo na svou bolestivou minulost zapomenout, potká se se známou Makise, která mu poví o jejich novém přístroji. Ten je schopen ukládat paměti a vzpomínky lidské bytosti, aby následně dokázal nasimulovat onu osobu se všemi charakteristikami. Plný naděje se Okabe pouští do testování simulací Makise, které mu přináší jen další muka a nečekaná utrpení. (Scalpelexis)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Steins;Gate 0 (2018)

Otevřete Depress Gate a zábava bude opravdu po většinu času rovna 0. Příběh o tom, co se všechno muselo stát, aby se vše mohlo zase vrátit do starých známých kolejí je plný naříkání, smíření se s osudem a negativismu, který u původních Steins Gate prostě neznám a nemůžu říct, že by se mi tohle ladění nějak extrémně líbilo. Největším problém Okabeho je samotný Okabe a trvá neskutečně dlouho, než se to změní. No a když se konečně objeví Houoin Kyoma v asi nejsilnější a nejlepší scéně z celého anime tak už je příliš pozdě, je ho příliš málo a je jen stínem toho, na co jsem byl zvyklý. Do té doby se jen hrabeme z deprese do deprese, hledáme další cesty kudy a proč to nejde, zjišťujeme věci, které pozorný divák již dávno čeká a volný čas, kdy nevíme kam dál, vyplňujeme podružnými hloupostmi a občas i fanservisem. Myšlenka tam pořád je, zakončení se taky docela povedlo (zkrátka poslední cca 3-4 episody byly zase i záživné) a tak nemám v plánu tvrdit, jak jsem zklamaný a v depresi z toho co jsem viděl a dávat podprůměrná hodnocení, protože i když je to duchem někde jinde (nebo možná právě bez ducha) oproti originálu, stejně nedokážu říct, že by se jednalo o podprůměrné anime. Podprůměrný zážitek v určitých částech možná, ale jako celek to díky pár záživnějším pasážím pořád ještě drží a díky myšlence tomu těch 5,5/10 i nechám. ()