Dave Chappelle: The Bird Revelation

Stan Lathan

Účinkují:

Dave Chappelle

ScarPoul

Oproti predchádzajúcim trom komediálnym výstupom je tento viac zadumanejší. Idúci po jadre veci. Dotýka sa nepríjemných tém a ukazuje stanovisko. Nemusí s ním každý súhlasiť, ale je tam a je povedané a možno práve preto dôležité. Už len kvôli tomu diskurzu. Príbeh o Icebergovi krásne reflektujúci celé dianie okolo Metoo. Príde mi to ako podobná spoveď čo mal Azis Ansari, ten sa ale viac hral s publikom. Každopádne stále dobré. ()

ChArLeNe

Prečo je na metoo taký MÄKKÝ? Buď je posratý povedať, že aj ženy klamú, alebo mu feminizmus vymyl mozog, že ho to ani len nenapadne. A ak na tej páske je ozaj RKelly ako čúra na 15-tku, tak nie je to detská pornografia? Prečo je to v telke? nie je distribúcia detskej pornografie zločin? Think about that shit. Najviac zo stand-upu ma zaujali príbehy z knihy Pimp. ()

OG_Swifty

Nejslabsi z jeho Netflix specialu, rekl bych tak z jedne tretiny humor a ze dvou zbylych tretin moralni kazani. A nemuze chybet neco o gayich a o tom, jak jsou cernosi pres 400 let utlacovany chudaci. Ne, jak ho mam rad, tak tohle se mi do vkusu netrefilo... ()

boogieman

Podľa môjho názoru najlepší zo 4 špeciálov čo Dave vydal v roku 2017. Možno nie najvtipnejší, ale svojím spôsobom intimita vystúpenia umožňuje hovoriť veci, ktoré by možno neboli vhodné na veľké pódium. V dôsledku toho mi príde, že celý standup je trochu viac osobnejší, a dá človeku možnosť nazrieť trochu viac do tvorcovej hlavy. Téma je pre mňa takisto zaujímavá a príhoda o pasákovi na konci síce nie je vtipná, ale je fantasticky odrozprávaná a ukazuje, že Dave spravil dobre keď odišiel do Afriky uprostred natáčania Chappelle Show. Nie je to bombastické, je to skôr osobné a intímne, a to sa mi na tom páči. 4.5*. ()

P1tr

Méně formální vystoupení skvělého komika, kterého bohužel kamery tentokrát nezachytily ve špičkové formě, jak je u něho jinak zvykem. Zvolená témata a jejich komentáře jsou občas mimo a humor nefunguje zdaleka tolik, jak by se čekalo, neboť často je zaděláno na vtipné zakočnení historky, které nakonec nepřijde. Pro fanoušky Chappella povinnost, ostatním radím pustit si raději jeho jiné speciály. ()