Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tento při svatbě nejmladší pár, i poté dál bydlí každý zvlášť u svých rodičů. Zuzana se stará brzy po svatbě o narozené dítě a Standa jde na vojnu. Dostanou nový byt a narodí se jim druhé dítě, chvíle klidu a pak nečekaný rozvod. Standa je velmi aktivní, naučí se perfektně německy, živí se technickými překlady a zabývá se svými koníčky. S novou ženou postaví nízkoenergetický dům. Zuzana propadá pasivitě a sledování seriálů v televizi, hlavně odmítá další natáčení. Syn Honza je aktivní po tátovi, který stále překládá, kutí a vynalézá. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu v tomto pokračovaní unikajú osudy rodiny a sústreďuje sa na osud jedného nízkoenergetického domu. Základnou otázkou pri stretnutí už nie je „Co je nového?“, ale „Kolik jste letos protopili?“ A samozrejme vynálezy, vynálezy a vynálezy. Na technicky zameraného človeka má ale okolo domu celkom slušný zverinec, pričom sliepkam ráno otvára dvierka časový spínač. Veľká škoda, že druhá strana odmietla natáčanie, a mal som pocit, že natáčanie unavuje aj samotného Stanislava. Že by sa podarilo natočiť dokumentárny film o ľuďoch, ktorým sa nič hrozného nestalo? Z toho pohľadu asi áno. Ale politika tam teda už nemusela byť. ()

Chrysopras 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Syn Honza to na konci zhodnotil dost trefně, proto asi i nižší hodnocení. A taky hlavně chybí pohled obou Zuzan, což oproti minulému dílu dost ubírá na náboji. Ale paní Třeštíková to replikou o možných cílech dokumentu hezky okomentovala a má určitě pravdu. Jen my diváci asi čím dál obtížněji oceňujeme dokumentární tvorbu, kde se "nic moc" neděje. A to je škoda... ()

Reklama

Helmutek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle pětatřicetiletá zastávka se týká bohoužel "jen" u Stanislava a rodiny jeho syna; Zuzana i jejich dcera natáčení odmítli, což je obrovská škoda (jakkoliv na to lidsky samozřejmě maj právo) a tenhle díl to prostě zákonitě ovlivnit musí. Pro mě pozitivní je, že Stanislav (navzdory jeho absolutně astrálnímu mimoňství v těch osumdesátkách) i v "současnosti" potvrzuje stav viditelnej už okolo toho roku 2000, a sice, že je z něj (podle mě) nakonec rozumnej a v pohodě chlap. A dost mě potěšily ty jeho wtf pozastavení se nad Babišem. ()

anitae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na začátku mi přišel mladý Stanislav jako pro život naprosto nepoužitelný, ve finále je sice sluníčkář, ale dokázal na sobě hodně pracovat, naučil se jazky a stále ho zajímá technika. Zuzana se věnovala dětem a po jejich vylétnutí z hnízda neví co se životem a dál o ní nic nevíme - škoda. A na konec jen otázky na úsporný dům - kolikpak jsme zas letos protopili, zda fungují dvířka pro slepice a politika. Nuda! ()

Hexa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda, že dcerka odmítla dál natáčet, zrovna u ní mě nejvíc zajímalo, jak se vyvinula. Jestli se dala na cestu gaučinku nebo skočila do víru velkoměsta. Nicméně i bez ní to bylo zajímavý a u Standy nelze jinak než čubrnět, čemu všemu se jeden člk může věnovat. Zuzka se Standou jsou prostě krásný případ toho, jak je důležitý nesedět furt doma na zadku a něco dělat. Cokoliv. Jako motivační dokument skvělý! ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Režisérka Helena Třeštíková prohlásila, že: „Stanislav byl snad první z lidí v mém okolí, který už v polovině osmdesátých letech pracoval s počítačem.“ [Zdroj: iDnes.cz] (DexMASTER094)

Reklama

Reklama