Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tento při svatbě nejmladší pár, i poté dál bydlí každý zvlášť u svých rodičů. Zuzana se stará brzy po svatbě o narozené dítě a Standa jde na vojnu. Dostanou nový byt a narodí se jim druhé dítě, chvíle klidu a pak nečekaný rozvod. Standa je velmi aktivní, naučí se perfektně německy, živí se technickými překlady a zabývá se svými koníčky. S novou ženou postaví nízkoenergetický dům. Zuzana propadá pasivitě a sledování seriálů v televizi, hlavně odmítá další natáčení. Syn Honza je aktivní po tátovi, který stále překládá, kutí a vynalézá. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Chrysopras 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Syn Honza to na konci zhodnotil dost trefně, proto asi i nižší hodnocení. A taky hlavně chybí pohled obou Zuzan, což oproti minulému dílu dost ubírá na náboji. Ale paní Třeštíková to replikou o možných cílech dokumentu hezky okomentovala a má určitě pravdu. Jen my diváci asi čím dál obtížněji oceňujeme dokumentární tvorbu, kde se "nic moc" neděje. A to je škoda... ()

Helmutek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle pětatřicetiletá zastávka se týká bohoužel "jen" u Stanislava a rodiny jeho syna; Zuzana i jejich dcera natáčení odmítli, což je obrovská škoda (jakkoliv na to lidsky samozřejmě maj právo) a tenhle díl to prostě zákonitě ovlivnit musí. Pro mě pozitivní je, že Stanislav (navzdory jeho absolutně astrálnímu mimoňství v těch osumdesátkách) i v "současnosti" potvrzuje stav viditelnej už okolo toho roku 2000, a sice, že je z něj (podle mě) nakonec rozumnej a v pohodě chlap. A dost mě potěšily ty jeho wtf pozastavení se nad Babišem. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Návrat po 35. rokoch. Uff, šialené desaťročia, dole klobúk pred Helenou Třeštíkovou. Otázkou je, či je fér vydávať tieto "35-ročné návraty" za Manželské etudy (Marcelin niekdajší manžel nakrúcanie odmietol, Stanova žena nakrúcanie odmietla). Stanislav je stále tak trochu technický mimoň, čo je vlastne milé. Zuzana nakrúcanie odmietla. Ich syn sa fyzicky neuveriteľne podobá na otca a začína si žiť svoj vlastný život. Vyzerá to tak, že deti pôvodných Třeštíkovej hrdinov budú v nasledujúcich dieloch zaberať čoraz viacej miesta. Padne tu pozoruhodná myšlienka - syn pochybuje, že je dobrý nápad nakrúcať dokument o nich, pretože nemajú žiadne konflikty, nič divácky vďačné. Na čo režisérska odpovie, že snom jedného známeho dokumentaristu bolo práve nakrúcanie dokumentu o ľuďoch, ktorým sa nič zlé nestane. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle pár jsem sledovala s velkýn zaujetím. Standa mi byl na začátku natáčení nesypatický, takový nemastný, neslaný, zdálo se mi, že o nic pořádně nemá zájem (včetně rodiny). Postupem času naprostý obrat. Díky tomu, že nás spojují některé společné zájmy (astromonie, němčina, filmy, focení ...), začala jsem ho vnímat jinak. Připadal mi jako roumný, nekonfliktní, dokážu si s takovým člověkem představit rodinné soužití. Zuzanu chápu jako matku, i když její způsob života a celkové nastavení je odlišné, než to moje. Jejich děti vyrostly v sympatické mladé lidi. Mrzí mě, že Zuzana odmítla natáčení, klidně bych od ní brala i jedinou větu. Moc bych jí přála, aby byla s novým partnerem spokojená a byla šťastná babička. Rozhodně bych něchtěla soudit žádný z životních stylů, natož vyhodnocovat nějaký jako lepší nebo kvalitnější. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu v tomto pokračovaní unikajú osudy rodiny a sústreďuje sa na osud jedného nízkoenergetického domu. Základnou otázkou pri stretnutí už nie je „Co je nového?“, ale „Kolik jste letos protopili?“ A samozrejme vynálezy, vynálezy a vynálezy. Na technicky zameraného človeka má ale okolo domu celkom slušný zverinec, pričom sliepkam ráno otvára dvierka časový spínač. Veľká škoda, že druhá strana odmietla natáčanie, a mal som pocit, že natáčanie unavuje aj samotného Stanislava. Že by sa podarilo natočiť dokumentárny film o ľuďoch, ktorým sa nič hrozného nestalo? Z toho pohľadu asi áno. Ale politika tam teda už nemusela byť. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Režisérka Helena Třeštíková prohlásila, že: „Stanislav byl snad první z lidí v mém okolí, který už v polovině osmdesátých letech pracoval s počítačem.“ [Zdroj: iDnes.cz] (DexMASTER094)

Reklama

Reklama