Sloní královna

Velká Británie / Keňa, 2018, 96 min

Mark Deeble

Alex Heffes

Chiwetel Ejiofor (vyp.)

Skvěle udělaný dokument! S příběhem, humorem i citem.(12.11.2019)

Absolutně báječný dokument, který má obrovské srdce. Krásný pohled na úžasné jemné obry. Pro všechny milovníky zvířat, určitě povinnost.(9.11.2019)

Vizuál tohto dokumentu je rozhodne úžasný! Za tú hodinu a pol si snáď každý k týmto sloníkom vypracoval osobitý vzťah a ich strastiplné putovanie vyprahnutou divočinou prežíval spolu s nimi. Majstrovsky natočené zábery by sa občas dali prirovnať až k virtuálnej realite. Páčilo sa mi aj to, že hoci boli v hlavnej úlohe slony, tak sa tvorcovia okrajovo zamerali aj na iné zvieratá, ktoré so slonmi zdieľajú spoločné prostredie. Keď prišiel ten kŕdeľ snovačov a za pár sekúnd zmizlo napájadlo, ktoré využívali všetky zvieratá z celého okolia, to bola sila! Pri tom nekonečnom putovaní vyschnutou savanou mi až slzy do očí vháňalo (hlavne v jednom momente - kto videl dokument, určite vie, ktorý moment mám na mysli). Každopádne, výborná dokumentaristická práca!(4.11.2019)

WOW! Snad ještě nikdy jsem v podobně laděném dokumentárním snímku neviděl tak úžasné záběry, jenž posouvají možnosti využití tohoto žánru o notný kus dále. Pokud stejně jako já budete tento počin sledovat ve 4K, doslova Vás ohromí všechny ty spektakulární detaily ze života slonů a jejich malých sousedů. Jestli jste tedy milovníky těchto úžasných zvířat, ostatní africké fauny a nádherné, ničím nedotčené přírody, The Elephant Queen je přesně tím pravým po čem Vaše srdce touží. Smekám před tvůrci! (Apple TV+)(2.11.2019)