10x10

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Sharon Long

Opět ten druh filmu, který moc nedává smysl a je úplně jedno kdo, co a proč, hlavně, aby se tam něco dělo a divák by u něj měl být překvapován. A to se filmařům povedlo; jen asi trochu jinak, než původně zamýšleli. Ještě se mi asi nikdy nestalo, že bych se těšil, kdy se situace zase otočí. Protože právě o tom je celý film. Obě postavy si, ve své snaze mít navrch, počínají poněkud nedůsledně, oponenta nikdy dostatečně nedorazí, a i když se třeba zdá, že už je konečně je po všem, během následující minuty se dočkáme hned několika dalších zvratů. Nakonec se to rozhodlo tak nějak náhodou, ale dál natahovat už by to nemělo moc smysl a film tak nakonec docela rychle uběhl. It's just one of those days, you know?(28.11.2018)

Solidní thriller, který je dost předvídatelný a postavy se chovaj na výsost debilně, ale má taky solidní atmosféru a divák v napětí očekává vysvětlení na otázku "proč?." Herecky je to snaživé, scénář není zrovna moc objevný a režijně je to spíše rutinní. Takový standardní thriller, který asi moc nenadchne, ale zároveň ani neurazí.(28.9.2018)

• Morholt

Luke Evans po chvilce sledování unese Kelly Reilly, zavře jí do vypolstrované cely a začne výslechem, který má odhalit důvody jeho počínání. Žádná hitparáda. Co se herců týče, tak tam jsem neměl problém, ale jak už to tak bývá, když chybí invence, nastupuje debilní chování postav a tady ho bylo vrchovatě. A přitom je to docela škoda, protože příběh je načrtnut celkem slušně a ta hra na to, kdo je tady vlastně záporák, mohla být zábavná. Ale bohužel. 35%(14.4.2018)

"10x10" asi v jadre nebude výrazne originálnym filmom a rozhodne je to zápletka, ktorú sme už videli, no na druhú stranu má dobré zvraty, pekne odhaľuje svoje postavy a ku koncu skutočne zisťujeme, že nie všetko môže byť také, ako sa na prvý pohľad zdá. Cathy od začiatku pôsobí ako veľmi milá osobnosť. A snaží sa robiť dobré veci pre druhých. A prečo by túto milú dámu niekto chcel uniesť? No vyzerá to tak, že únosca toho o nej vie viac. A hoci som si hovoril, že to všetko čo vie je možno trochu creepy a rozhodne bolo zvláštne, že tak dlho bol ochotný niekoho sledovať a toľko sa o svojej obeti dozvedieť, no keď ho začneme spoznávať, tak som si postupne uvedomoval, že moje sympatie sa presunuli na opačnú stranu. Zrazu nie uväznená obeť mala moje sympatie, ale naopak. Jej únosca. Nebudem zachádzať do spoilerov v prípade, že si chcete tento film pozrieť, no môžem povedať, že mal som v hlave niekoľko konfliktov. Najmä z toho titulu, že je nesprávne niekoho uniesť. Je nesprávne mať akýkoľvek dôvod na to niekoho uniesť. No na druhú stranu som si nevedel predstaviť iný spôsob, ako by sa človek vedel dozvedieť pravdu. No najhoršie je na tom to, že niekedy si môže človek uvedomiť, že asi v skutočnosti tú pravdu ani poznať nechcel, lebo sa mu môžu zrazu jeho myšlienky rozsypať ako domček z karát. Finále toho moc neponúka. To sme všetko už videli a len chceme, aby sme videli záverečné titulky. No atmosféru to má, myšlienku to má, postavy sú v rámci možností okey a Kelly Reilly pôsobila na mňa veľmi uverilteľne. A je zaujímavé, čo sa v nej všetko skrýva. Celkovo som si film užil. Je dostatočne jednoduchý a dostatočne zaujímavý na to, aby som ho dal medzi dobré filmy. Hodnotenie: B(26.12.2018)

Není to nic objevného, ale na tom malém prostoru se rozehrála docela dobrá hra, která mohla skončit možná trochu rychleji, ale i tak mi to soupeření mezi uvězněnou a věznitelem, kdy si nejste jistí, kdo je vlastně hajzl, docela sedělo. Skvěle vybraní herci, kdy oba v sobě mají něco ambivalentního, což bylo pro role potřeba.(4.4.2018)