Mia a bílý lev

• Francie Mia et le lion blanc (více)
Rodinný / Dobrodružný
Francie / Německo / Jihoafrická republika, 2018, 98 min (Alternativní 94 min)

Král přírody, majestátný lev jako ten nejlepší kamarád a domácí mazlíček? Proč ne? Jedenáctiletá dívka Mia se s rodinou přestěhuje na farmu v jižní Africe, kde se jí ve lví rezervaci splní dávný sen snad všech dětí světa. Dostane malého lvíčka, mládě vzácného bílého lva. Charlieho. Během pár dalších let se z nich stanou nerozluční přátelé, parťáci na celý život, jejichž pouto a láska stírá rozdíl mezi světem lidí a zvířat. Z mláděte ale vyroste opravdové zvíře, z roztomilého lvíčka se stane skutečný úžasný silný lev. A Mia zjistí, že rodinné farmě se zase tak dobře nedaří a táta musí obětovat jejího jedinečného bílého lva jako trofej pro lov turistů. Mia a bílý lev nemají jinou možnost, než utéct, a vydat se spolu na úžasnou cestu do africké savany, aby v divočině daleko od pušek lovců našli pro Charlieho bezpečné místo a lví království. Přátelství totiž není jenom slovo, ale závazek a opravdové dobrodružství. (Bontonfilm)

Pythonator

Nestačím se divit, že dnes někdo spáchá takové dílo. Nechal jsem se okouzlit naivním dětským příběhem se sympatickou dětskou hrdinkou, překrásným lvem a poctivou filmařinou bez jediného digitálního efektu. Herečka vyrůstala po dobu tří let skutečně vedle živého lva a to se prostě žádnými efekty nahradit nedá. Další přidanou hodnotou je, že film upozorní nic netušící stáda ovcí na skutečně smutné dění v Africe, které vypovídá něco o tom, že opravdové zvíře je opět člověk. ()

lineker

Škoda té všude přítomné naivity, která jinak silný příběh strhává ke kýčovité pohádce. Silné memento o placeném, trofejovém střílení bezbranných zvířat nevyznívá proto příliš hlasitě. ()

somme

Snímek o dalšim nechutnym zvěrstvu co lidstvo na týhle planetě páchá. Upřímně mě tohle téma hodně dráždí a o to víc si vážím lidí, kteří se snaží to změnit a to, že si tvůrci dali takovej čas, práci a trpělivosti s tim vytvořit tohle poselství ve formě rodiného filmu, aby se lidi zase jednou trochu zamysleli je úctyhodný. Filmově tu řešit nic nebudu, za tohle maj prostě plnej počet hvězd i podpory. Díky. ()

jethrotull

Totalna sprostost a hlupost.Dospeli lev poslucha ako ochoceny ratlik? A zerie ryzove tycinky. Jedina hviezda za prirodu.inak je to tupost. ()

supg

Evropský film s USA happyendem. Herecké výkony i scénář jsou podprůměrné, ale oceňuji snahu a vytrvalost, kdy film vznikal po několik let, kdy herci i štáb museli dát tomuto filmu hodně dlouhou dobu ze svého života. Krásná pohádka pro děti. ()