Mia a bílý lev

Brendan Barnes

Armand Amar

Jacques Perrin

Julien Rey

"Mia And The White Lion" podľa mňa ako dobrý rodinný film funguje. Pokojne na to zoberte deti, Myslím si, že sa budú radi pozeraťn a film s bielym levom a jeho najlepšou kamarátkou v podobe mladej Mii. Možno som od filmu ale čakal o niečo viac. Mám pocit, že sa tu objaví veľké množstvo klišé. Jednoznačný zloduch, ktorý tu slúži len na to, aby bol jednoznačný zloduch. Ukazuje to síce, že pytliactvo na levov je stále aktuálnou témou a je to pre niekoho veľmi veľký biznis. Priateľstvo medzi Miou a Charliem je veľmi autentické a niekedy sú to väčší priatelia na celý život než ľudia. V závere je podľa mňa niekoľko vynikajúcich momentiek. Moja najobúľbenejšia je asi tá, keď je vidno, že Mia je z toho všetkého frustrovaná a až sama sebe nadáva, aká je hlúpa, že si myslela, že to zvládne a nebráni sa povedať "blbý lev". A viem ju pochopiť. Vizuálne je pravda, že film vyzerá vynikajúco. Pôsobí to maximálne skutočne, ako by som aj chcel. Žiadne lacné triky, žiadne pomôcky. Skutočný život jednej rodiny medzi levmi. Funguje to dobre. Možno keby bol príbeh zaujímavejší, tak by som to ohodnotil lepšie. Osobne by som asi viac odporúčal film "Brothers Of The Wind". Aj po vizuálnej stránke aj po príbehovej stránke. Rozhodne menej klišé a scénok, ktoré sme videli miliónkrát. Ale na jedno pozretie to pohodlne stačí a nenudí to. Hodnotenie: B(29.4.2019)

• Aljak

Tie prírodné scenérie a zvieratá boli naozaj krásne. Vlastne, to bolo to najlepšie z celého filmu. Inak to bola absolútne priamočiara záležitosť, o ktorej snáď nikto nepochyboval, ako to napokon celé skončí. Posolstvo príbehu je síce pekné, ale tá neskonalá tvrdohlavosť pubertálnej Mie mi prišla ako totálna nepríčetnosť. By ma zaujímalo, čo by robila keby jej levík roztrhá nejakého z okoloidúcich alebo z rodinných príslušníkov. Tá jej bezhraničná láska k Charliemu mi pripadala skôr ako chorobná posadnutosť, ktorú by som určite nedával za príklad - aj keď áno, v konečnom dôsledku to dobre skončilo (ale stačila malá náhoda či zhoda okolností, a mohlo to skončiť absolútnou tragédiou).(10.7.2019)

Film o “lvích farmách”, jejich chovu a lovu zabalený do rodinného drama kabátku. Mělo to emoce (vztah Mia-lev), hezky se na to dívalo (zebry, lvi, hyeny, krásné prostředí Afriky) a nenudilo to. Na závěr pointa celého filmu proti lovu lvů, se kterým by se mělo něco asi opravdu začít dělat. Hezký film, co chytne za srdce. Některé záběry jsou neskutečně krásné a filmaři si s tímhle pěkně vyhráli.(5.8.2019)

Mia a bílý lev mi hodně přípomínalo německý film Vichr z roku 2013, v němž stálo v popředí rovněž přátelství mezi dívkou a nespoutaným zvířetem. Lví dobrodružství mě ve výsledku dostalo o něco více než to koňské, jelikož mi přišlo uvěřitelnější. Musím ocenit úžasnou práci se zvířaty a množství nádherných záběrů s divokou africkou krajinou. Skutečnost, jak krutě je v jižní Africe zacházeno se lvy - pro potěšení prachatých nelidských zrůd - mě velmi šokovala. Hodnotím pozitivně, že se film vedle rodinně-vztahové problematiky snaží poukázat i na tyto nemilé skutečnosti.(20.5.2019)

Film, který je natočen podobným způsobem jako obdivované Chlapectví, ale narozdíl od něj má hlavu, patu a děj.. Moc hezké záběry africké přírody, střídá dojemný příměh Mii a jejího kamaráda Charlieho - vzácného bílého lva. Je tu jedno velké plus a proč tomu dám za plnou, protože je tu opravu skutečný rostoucí bílý lev, žádné CGI, takže tento film je opravdu mimořádný, a moc hezky se povedl...90%(8.4.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 21. října 2018 na festivalu Cinéfilous. (Stoka)

• - Film se natáčel od května 2015 do prosince 2017 (Stoka)

• - Rezervace Timbavati, do kté se Mia (Daniah De Villiers) snaží dostat bílého lva, leží na západní hranicích Krugerova národního parku v Jihoafrické republice. Název rezervace Timbavati znamená „místo, kde něco posvátného přišlo na Zemi z nebes,“ a odkazuje právě na vzácné bílé lvy z této lokality. (Posheidon)