poster

Zasněná láska (TV seriál)

 • Turecko

  Erkenci Kuş

Romantický / Komedie / Drama

Turecko, 2018–2019, 115 h 48 min (Minutáž: 127–148 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Soupalka
  ***

  Seriál je poměrně mdlá recyklace moc hezkého a vtipného staršího seriálu Kiralik Ask zaměřená na milovníky fitness a extrémně krátkých sortek na dlouhých nohách. Je až neuvěřitelné v jakém rozsahu se podařilo scénáristům vykrást tento o pár let starší seriál a přitom jaksi potratit humor i laskavé pojetí pohnutek hlavních hrdinů a zároveň krásné až surrealisticke nastavení některých postav nahradit něčím co je většinou spíše jen dosti trapné a schematické. Výjimkou je několik předposledních dílů, které mi přišly poměrně osvěžující. Je to ale telenovela na kterou se dá koukat, pokud máte rádi v hlavní roli Tarzana a vybělené zuby a tak proto za horší š* ok. Na vyšší hodnocení by se seriál mohl i vyšplhat, pokud by si dál více práce s originalitou scénáře a nebo doplnil pár dalších zaporaku na místo hysteriku/ neurotiků/ excentriku. Je to jen další důkaz toho, že pro širší české publikum jsou mnohdy ty lepší turecké seriály spíše nedostupné + to co se dostává do širšího povědomí je často odpad nebo nekonečné ságy o ničem a tak cokoliv, co tento rámec překročí, je hodnoceno superlativy.(3.3.2020)

 • mathha
  *****

  Už od prvního dílu si mě tahle netradiční Turecká ,,telenovela,, získala, pač má své neuvěřitelné kouzlo. X krát jsem se nasmála a zároveň prožívala příběh plný lásky Cana a bláznivé Sanem a zároveň nešlo se neunášet naprosto dokonalou hudbou.... Za mě 100% a to telenovely nesnáším, ale tahle je dokonalá ve všech směrech 😍.(30.1.2020)

 • misa_laska
  ****

  4 z 5 Erkenci Kus = Ranní ptáče. Rozhodně doporučuji koukat na originální znění s titulky (například na youtube, turkish123 atd). Dabing seriálu celkem ubírá. V originále je to ještě lepší. Opět jako u Dolunay z jednoho dílu uděláno naší televizí 3 díly. Celý seriál jsem shlédla během asi 14 dní. Je to hezky chytlavé a opravdu romantické. S přibývajícími díly je to lepší a lepší - přijde mi tam méně "hysterických" scén typu hulákající JJ, Muza, Derain apod. Takže kdo se ze začátku dívá, protože se mu zalíbil Can Yaman (tady má fakt skvělý vlasy), tak později bude spokojený i s příběhem. Doporučuji i seriál Inadina Ask, ten je taky super. Hlavní hrdinové Can a Sanem jsou příjemní a hrají své role skvěle (do teď se polemizuje, jestli nejsou i pár ve skutečnosti). V seriálu jejich lásku čeká spoustu útrap i když jsou do sebe zamilovaní už od prvního dílu. Nejprve je tu fiktivní snoubenec, pak bývalka Polen, pak seňor Fabri, Polenin bratr a nebo majitelky/ředitelky klientských firem, které mají s Canem společné koníčky - samozřejmě se to neobejde bez žárlivosti. Do toho i nějaké zatajování pravdy a následná nedůvěra, až po 2 leté odloučení, pobyt na psychiatrii a cesta po moři až po návrat, usmíření a aby toho nebylo ještě málo, tak znovu jejich lásku čeká další zkouška a to ztráta paměti... Nakonec ale vše dobře dopadá. A my se díky těmto zápletkám můžeme znovu a znovu dívat na předstírání, jak o sebe nestojí, ale hážou po sobě zamilované pohledy, několik vyznání lásky. Celkový dojem ze seriálu je naprostá spokojenost. Tohle se Turkům moc povedlo. A díky tomu se těším i na nový seriál Demet Doğduğun Ev Kaderindir a jsem moc zvědavá, jak jí půjde hrát v dramatu.(9.12.2019)

 • ElisR
  *****

  Jo, jo jo a ještě jednou jo! Přesně takové seriály by se měly točit, aby zaujali mou osobu. Erkenci Kus má vše, co má mít - líbivé herce (pro muže herečky), děj, který má náboj a když už to vypadá, že by měl Can se Sanem klid, přijde něco, co s dějem zase zamíchá. Turecké telenovely jsem nesledovala, první byla Feriha (Vyměněné životy), která byla podařená, ale ke konci zbytečně natažená a konec mě hodně zklamal. U Erkenci Kus jsem lehce za půlkou a jsem nadšena čím dál víc! Člověk se zasměje u humorných scén, rozzlobí se, když někdo kazí lásku mezi těmi dvěma (Yiğit, Polen, Fabri...) a i slza mu ukápne, když vidí tu neskutečně krásnou lásku Cana k Sanem a opačně..A holky, co si budeme povídal, ale Can je prostě kus! Jediné mínus bych dala českému dabingu, ale za to seriál nemůže, proto dávám plný počet hvězdiček!(25.8.2020)

 • Zuzanej
  ****

  Seriál mě celkem okouzlil, povedlo se spousta věcí, které ze seriálu dělá úspěšnou věc. Za prvé obsazení rolí romantických hlavních hrdinů( oba herci odvádějí skvělou práci a zdá se, že mají vliv na utváření scénáře).Za drohé : propojení romantiky s komedií. Postupem času se sice seriál stává trochu příliš poplatný tureckým tradicím a trochu mu to ubírá na uvěřitelnosti a začal mě i nudit. Neustálé eskapády, jak hlavní hrdiny sblížit a zase díky "nepřízni okolností" (rodinných tradic, záporných , nepřejících postav) od sebe odloučit začíná být trochu klišé. Závěr mě zklamal, režie se neodvážila překročit "hranice" a předvedla nám dílo "pro celou rodinu". Potenciál se zdál být větší, než se ukázalo. Celkově ale velmi chytlavé a díky hlavním protagonistům úspěšné.(21.1.2020)

 • - V epizodě Can (Can Yaman) a Sanem (Demet Özdemir) četli oba stejnou knihu, a to „Dopisy Mileně“ od Franze Kafky. (PandyRosalez)

 • - Při plánování kampaně pro leteckou společnost jsou na prezentaci vidět pohlednice šesti měst a jedním z nich je i Praha. (PandyRosalez)

 • - Při pohovoru Sanem (Demet Özdemir) je vidět její životopis, ve kterém je i datum narození, a to 17. 10. 1993. Sanem je tedy narozena ve znamení váhy a v ději seriálu jí je 25 let. (PandyRosalez)