Zasněná láska (TV seriál)

• Turecko

Erkenci Kuş

Romantický / Komedie / Drama

Turecko, 2018–2019, 115 h 48 min (Minutáž: 127–148 min)

Erkenci Kus = Ranní ptáče. Rozhodně doporučuji koukat na originální znění s titulky (například na youtube). Dabing Canu Yamanovi hodně ubírá na sexapelu. V originále je to ještě lepší. Opět jako u Dolunay z jednoho dílu uděláno naší televizí 3 díly, prostředí je o dost jiné, je zde mnohem víc postav, některé hysterické (scény s nimi s radostí urychluji na youtube). Na začátku je Sanem vtažená do intrik a nechá si nakukat o Canovi špatnosti. Jenže i tak se do něj zamiluje, ale chvíli jí trvá než zjistí, že on je i ten její Albatros. Jakmile se to mezi nimi začne milostně rozjíždět je to ihned utnuto částečným odhalením lží. Can prý ale neodpouští lži. No u Sanem mu to dlouho nevydrží a nějakou dobu jsou jen "přátelé" mezi kterými to ale jiskří a tak spolu začnou oficiálně chodit zhruba v půlce seriálu. Bratr Emre je ze začátku padouch, pak se snaží napravit, ale díky vydírání jeho bývalky se mu to moc nedaří. A dál to ještě nemám dokoukané, ale předpokládám, že dojde ke svatbě a pak vylezou na povrch další lži, chvíli spolu nebudou a nakonec šťastný konec, varianta dva je, že zůstanou zasnoubení a lži vylezou na povrch a na konci bude svatba. Určitě se to ještě zamotá příjezdem matky, kterou Can kdysi dávno vyškrtl ze svého života - tam čekám usmíření díky Sanem. Co se mi na turecké telenovele líbí - není tam moc muckání, sem tam pusa, spíš mnohem víc hlazení vlasů a tak - taková trochu romantika. Nespí tam každý s každým (viz české nikdy nekončící seriály). Co se mi nelíbí jsou ty afektované a uječené scény, kterých je zde poměrně dost.(9.12.2019)