Reklama

Reklama

Zasněná láska

(seriál)
TV spot
Turecko, (2018–2019), 115 h 48 min (Minutáž: 127–148 min)

Kamera:

Tarık Erkan

Hudba:

Cem Öget

Hrají:

Can Yaman, Demet Özdemir, Birand Tunca, Zeynep Kızıltan, Öznur Serçeler, Özlem Tokaslan, Sibel Şişman, Berat Yenilmez, Cihan Ercan, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik (více)
(další profese)

Epizody(51)

Obsahy(1)

Když Sanem zjistí, že ji rodiče chtějí provdat za jejího neúnavného nápadníka, rozhodne se osamostatnit a najít si práci. Začne pracovat v reklamní agentuře, a její sestra doufá, že jí zde nešikovná dívka neudělá ostudu. Ani jedna netuší, že zde Sanem potká svou osudovou lásku... Pro ostatní z její rodiny je jenom bláznivým snílkem. Ale půvabná a veselá Sanem, která se nebojí dát všem najevo, co cítí, má osudem předurčen život plný romantiky a zábavy. V istanbulské čtvrti Kuzguncuk si vytvořila svůj vlastní svět protkaný veselými kousky, které nezadržitelně dopadají na všechny kolem. Sanemina dobrodružství začínají v obchodě jejího otce. Po dvou letech strávených výukou chovu slepic Sanem neví, co si má počít. A tak každé ráno vstává s úsvitem, aby pomohla otci. Nešťastný Zebercet miluje Sanem a nevědomky ji motivuje k tomu, aby utekla do světa. Když jí jednoho dne požádá o ruku, rodina rozhodne: „Vdej se, nebo si najdi opravdovou práci!” A Sanem, zděšená noční můrou společného života se Zebercetem, poslechne... Ještěže má úspěšnou, rozumnou, starší sestru Leylu, která pracuje pro jednu z největších reklamních společností v celém Turecku a touží dostat se do jejího vedení. Sanem vyrazí za ní a rychle poznává bouřlivý svět lásky. Setkává se majitelem firmy Azizem a jeho syny Emrem a Canem a zjišťuje, že jeden z nich se chystá převzít rodinný byznys. Aniž by to někdo věděl, Aziz je vážně nemocný a nechce nechat společnost mladšímu Emremu, který na to podle něj nemá. Starší Can, to je jiná! Jablko nepadlo daleko od stromu. Can je pohledný, charismatický, sebevědomý… Jenže Can je také slavným fotografem zvyklým cestovat po světě a vázat se na jedno místo a přebírat rodinnou firmu se mu vůbec nechce. Sanem se naneštěstí nechá přesvědčit, že Can je zlý. Využije Emreho nabídku splatit otcovy dluhy a pomůže mu s pletichami proti Canovi. Přesto jí tenhle „zloduch” padne do oka. Když se jejich životy střetnou, Sanem ukáže Canovi něco, co nikdy nepoznal – pravou lásku. Začíná dobrodružství, které změní nejen jejich životy, ale i životy všech ostatních. (TV Prima)

(více)

Videa (51)

TV spot

Recenze (24)

misa_laska 

všechny recenze uživatele

4 z 5 Erkenci Kus = Ranní ptáče. Rozhodně doporučuji koukat na originální znění s titulky (například na youtube, turkish123 atd). Dabing seriálu celkem ubírá. V originále je to ještě lepší. Opět jako u Dolunay z jednoho dílu uděláno naší televizí 3 díly. Celý seriál jsem shlédla během asi 14 dní. Je to hezky chytlavé a opravdu romantické. S přibývajícími díly je to lepší a lepší - přijde mi tam méně "hysterických" scén typu hulákající JJ, Muza, Derain apod. Takže kdo se ze začátku dívá, protože se mu zalíbil Can Yaman (tady má fakt skvělý vlasy), tak později bude spokojený i s příběhem. Doporučuji i seriál Inadina Ask, ten je taky super. Hlavní hrdinové Can a Sanem jsou příjemní a hrají své role skvěle (do teď se polemizuje, jestli nejsou i pár ve skutečnosti). V seriálu jejich lásku čeká spoustu útrap i když jsou do sebe zamilovaní už od prvního dílu. Nejprve je tu fiktivní snoubenec, pak bývalka Polen, pak seňor Fabri, Polenin bratr a nebo majitelky/ředitelky klientských firem, které mají s Canem společné koníčky - samozřejmě se to neobejde bez žárlivosti. Do toho i nějaké zatajování pravdy a následná nedůvěra, až po 2 leté odloučení, pobyt na psychiatrii a cesta po moři až po návrat, usmíření a aby toho nebylo ještě málo, tak znovu jejich lásku čeká další zkouška a to ztráta paměti... Nakonec ale vše dobře dopadá. A my se díky těmto zápletkám můžeme znovu a znovu dívat na předstírání, jak o sebe nestojí, ale hážou po sobě zamilované pohledy, několik vyznání lásky. Celkový dojem ze seriálu je naprostá spokojenost. Tohle se Turkům moc povedlo. A díky tomu se těším i na nový seriál Demet Doğduğun Ev Kaderindir a jsem moc zvědavá, jak jí půjde hrát v dramatu. ()

Zuzanej 

všechny recenze uživatele

Seriál mě celkem okouzlil, povedlo se spousta věcí, které ze seriálu dělá úspěšnou věc. Za prvé obsazení rolí romantických hlavních hrdinů( oba herci odvádějí skvělou práci a zdá se, že mají vliv na utváření scénáře).Za drohé : propojení romantiky s komedií. Postupem času se sice seriál stává trochu příliš poplatný tureckým tradicím a trochu mu to ubírá na uvěřitelnosti a začal mě i nudit. Neustálé eskapády, jak hlavní hrdiny sblížit a zase díky "nepřízni okolností" (rodinných tradic, záporných , nepřejících postav) od sebe odloučit začíná být trochu klišé. Závěr mě zklamal, režie se neodvážila překročit "hranice" a předvedla nám dílo "pro celou rodinu". Potenciál se zdál být větší, než se ukázalo. Celkově ale velmi chytlavé a díky hlavním protagonistům úspěšné. ()

Reklama

ElisR 

všechny recenze uživatele

Jo, jo jo a ještě jednou jo! Přesně takové seriály by se měly točit, aby zaujali mou osobu. Erkenci Kus má vše, co má mít - líbivé herce (pro muže herečky), děj, který má náboj a když už to vypadá, že by měl Can se Sanem klid, přijde něco, co s dějem zase zamíchá. Turecké telenovely jsem nesledovala, první byla Feriha (Vyměněné životy), která byla podařená, ale ke konci zbytečně natažená a konec mě hodně zklamal. U Erkenci Kus jsem lehce za půlkou a jsem nadšena čím dál víc! Člověk se zasměje u humorných scén, rozzlobí se, když někdo kazí lásku mezi těmi dvěma (Yiğit, Polen, Fabri...) a i slza mu ukápne, když vidí tu neskutečně krásnou lásku Cana k Sanem a opačně..A holky, co si budeme povídal, ale Can je prostě kus! Jediné mínus bych dala českému dabingu, ale za to seriál nemůže, proto dávám plný počet hvězdiček! ()

Soupalka 

všechny recenze uživatele

Seriál je poměrně mdlá recyklace moc hezkého a vtipného staršího seriálu Kiralik Ask zaměřená na milovníky fitness a extrémně krátkých sortek na dlouhých nohách. Je až neuvěřitelné v jakém rozsahu se podařilo scénáristům vykrást tento o pár let starší seriál a přitom jaksi potratit humor i laskavé pojetí pohnutek hlavních hrdinů a zároveň krásné až surrealisticke nastavení některých postav nahradit něčím co je většinou spíše jen dosti trapné a schematické. Výjimkou je několik předposledních dílů, které mi přišly poměrně osvěžující. Je to ale telenovela na kterou se dá koukat, pokud máte rádi v hlavní roli Tarzana a vybělené zuby a tak proto za horší 3* ok. Na vyšší hodnocení by se seriál mohl i vyšplhat, pokud by si dál více práce s originalitou scénáře a nebo doplnil pár dalších zaporáku na místo hysteriku/ neurotiků/ excentriku. Je to jen další důkaz toho, že pro širší české publikum jsou mnohdy ty lepší turecké seriály spíše nedostupné + to co se dostává do širšího povědomí je často odpad nebo nekonečné ságy o ničem a tak cokoliv, co tento rámec překročí, je hodnoceno superlativy. ()

Danikaa 

všechny recenze uživatele

Začiatok bol rozpačitý, no zhruba po 10-tej epizóde sa to rozbehlo. Príjemná optimistická hudba a iskrenie medzi Sanem a Canom, ich láska aj nezhody ma udržali pri seriáli celých 50 častí. Mne sa sa páčilo hlavne posledných 10 epizód, ktorým síce nechýbal humor, ale občas ma dohnali k slzám. Pozerám to druhýkrát, ale páči sa mi rovnako ako po prvom zhliadnutí. ()

Galerie (216)

Zajímavosti (4)

  • Při pohovoru Sanem (Demet Özdemir) je vidět její životopis, ve kterém je i datum narození, a to 17. 10. 1993. Sanem je tedy narozena ve znamení váhy a v ději seriálu jí je 25 let. (B.Wilde)
  • Při plánování kampaně pro leteckou společnost jsou na prezentaci vidět pohlednice šesti měst a jedním z nich je i Praha. (B.Wilde)

Reklama

Reklama