Zasněná láska (TV seriál)

• Turecko

Erkenci Kuş

Romantický / Komedie / Drama

Turecko, 2018–2019, 115 h 48 min (Minutáž: 127–148 min)

• jjemi

Mohla to být veselá prosluněná taškařice s love story, ale herci přehrávají, vřískají. Děj je nudný, vlastně se jen mluví a mluví. Hlavní hrdinka má být inteligentní, naivní a nevinná, dívka, ale je spíš hloupá a otravná. Situaci jakžtakž zachraňuje charismatický lumbersexuál Can, ale na sledování celého seriálu to nestačí. Proto nehodnotím.(28.1.2020)

Už od prvního dílu si mě tahle netradiční Turecká ,,telenovela,, získala, pač má své neuvěřitelné kouzlo. X krát jsem se nasmála a zároveň prožívala příběh plný lásky Cana a bláznivé Sanem a zároveň nešlo se neunášet naprosto dokonalou hudbou.... Za mě 100% a to telenovely nesnáším, ale tahle je dokonalá ve všech směrech 😍.(30.1.2020)

Seriál mě celkem okouzlil, povedlo se spousta věcí, které ze seriálu dělá úspěšnou věc. Za prvé obsazení rolí romantických hlavních hrdinů( oba herci odvádějí skvělou práci a zdá se, že mají vliv na utváření scénáře).Za drohé : propojení romantiky s komedií. Postupem času se sice seriál stává trochu příliš poplatný tureckým tradicím a trochu mu to ubírá na uvěřitelnosti a začal mě i nudit. Neustálé eskapády, jak hlavní hrdiny sblížit a zase díky "nepřízni okolností" (rodinných tradic, záporných , nepřejících postav) od sebe odloučit začíná být trochu klišé. Závěr mě zklamal, režie se neodvážila překročit "hranice" a předvedla nám dílo "pro celou rodinu". Potenciál se zdál být větší, než se ukázalo. Celkově ale velmi chytlavé a díky hlavním protagonistům úspěšné.(21.1.2020)

Erkenci Kus = Ranní ptáče. Rozhodně doporučuji koukat na originální znění s titulky (například na youtube). Dabing seriálu celkem ubírá. V originále je to ještě lepší. Opět jako u Dolunay z jednoho dílu uděláno naší televizí 3 díly. Celý seriál jsem shlédla během asi 14 dní. Je to hezky chytlavé a opravdu romantické. S přibývajícími díly je to lepší a lepší - přijde mi tam méně "hysterických" scén typu hulákající JJ, Muza, Derain apod. Takže kdo se ze začátku dívá, protože se mu zalíbil Can Yaman (tady má fakt skvělý vlasy), tak později bude spokojený i s příběhem. Doporučuji i seriál Inadina Ask, ten je taky super. Hlavní hrdinové Can a Sanem jsou příjemní a hrají své role skvěle (do teď se polemizuje, jestli nejsou i pár ve skutečnosti). V seriálu jejich lásku čeká spoustu útrap i když jsou do sebe zamilovaní už od prvního dílu. Nejprve je tu fiktivní snoubenec, pak bývalka Polen, pak seňor Fabri, Polenin bratr a nebo majitelky/ředitelky klientských firem, které mají s Canem společné koníčky - samozřejmě se to neobejde bez žárlivosti. Do toho i nějaké zatajování pravdy a následná nedůvěra, až po 2 leté odloučení, pobyt na psychiatrii a cesta po moři až po návrat, usmíření a aby toho nebylo ještě málo, tak znovu jejich lásku čeká další zkouška a to ztráta paměti... Nakonec ale vše dobře dopadá. A my se díky těmto zápletkám můžeme znovu a znovu dívat na předstírání, jak o sebe nestojí, ale hážou po sobě zamilované pohledy, několik vyznání lásky. Celkový dojem ze seriálu je naprostá spokojenost. Tohle se Turkům moc povedlo. A díky tomu se těším i na nový seriál Demet Doğduğun Ev Kaderindir a jsem moc zvědavá, jak jí půjde hrát v dramatu.(9.12.2019)

Pro turecké telenovely mám celkově slabost (vlastně obecně pro telenovely), ale tahle je obzvláště povedená. Nečekala jsem, že po Dolunay, může přijít ještě něco lepšího. Tahle telenovela je důkazem toho, že telenovela není jen o vzdychání, pláči a zamilovaných pohledech, ale že umí i pobavit. Telenovela je neskutečně barevná a kreativní jako sama její hlavní hrdinka. Pohledný Can je jen bonusem navíc. Nesmím ale zapomenout vyzdvihnout ani komické výkony CeyCeye a Muzaffera, kteří jsou zárukou dobré zábavy. Skvěle využita je i podstata zpomalených záběrů, nejen pro ony zamilované pohledy, ale i vtipné situace. Je mi trochu líto těch hodnocení "odpad". Hodnotící by měli vzít především v úvahu jaký žánr hodnotí. Telenovela nebude nikdy psychologicky zapletený film s překvapujícím vyústěním. Je to stejné, jako kdyby metalista hodnotil dechovku. Navíc jsem přesvědčená, že tito hodnotící neviděli možná pořádně ani jeden celý díl, natož aby si mohli udělat skutečně objektivní názor a nezaujatě jej zhodnotit. I telenovela však může být v rámci svého žánru dobře natočená a Erkenci kus je toho jasným důkazem. Škoda jen toho překladu názvu.(5.2.2020)

• - V epizodě Can (Can Yaman) a Sanem (Demet Özdemir) četli oba stejnou knihu, a to „Dopisy Mileně“ od Franze Kafky. (PandyRosalez)

• - Při plánování kampaně pro leteckou společnost jsou na prezentaci vidět pohlednice šesti měst a jedním z nich je i Praha. (PandyRosalez)

• - Při pohovoru Sanem (Demet Özdemir) je vidět její životopis, ve kterém je i datum narození, a to 17. 10. 1993. Sanem je tedy narozena ve znamení váhy a v ději seriálu jí je 25 let. (PandyRosalez)