Já jsem vrah - Série 1 (2018) (série)

Prostředek k dosažení cíle (S01E01)

(epizoda)
Velká Británie, 2018, 51 min

James Robertson tvrdí, že po letech strávených na samotce ho vražda nového spoluvězně měla konečně dovést za lepším – k trestu smrti. (Netflix)

Cappuccino

Skvelý náhľad na trestanca, ktorý sa dostal do väzenia už ako tínedžer a nikdy sa nevrátil naspäť na slobodu. Páčilo sa mi Jamesove vyobrazenie cez prvé video, na ktorom pôsobil ako skutočný šialenec nerešpektujúci akékoľvek pravidlá a jeho následný menší prerod potom, ako ho kontaktoval bratranec s rodinou. Činy Jamesa Robertsona sa nedajú v žiadnom prípade ospravedlniť, ale záverom epizódy sa vynára otázka, čo by z neho bolo za človeka, keby sa narodil do harmonickej rodiny. Ale takých prípadov je, samozrejme, skutočne veľa. ()

Vyrida

Otevírací epizoda se snaží diváka seznámit s trestem smrti a pokouší se s vybraným příběhem navodit atmosféru toho, že tento nejvyšší trest je něco speciálního. Z mého úhlu pohledu mi přijde spíše James Robertson jako někdo kdo touží hlavně po veřejné pozornosti. Existuje trilión případů kdy si raději vězeň vezme život v cele sám než, aby dlouhá léta čekal na svůj vynesený ortel. Robertson na to neměl nikdy koule a na kameru okatě hraje divadélko jak moc se na svou poslední cestu mezi životem a smrtí těší. Doopravdy je podělaný až za ušima a natáčení toho to pilotu si náramně užil... Zahřeje u srdíčka i fakt, že to všechno na úkor jednoho úchylného prevíta ( Frank Hart ). ()

Remivsremi

Podrobný vhled do života člověka, který takřka nepoznal nic jiného než zdi vězeňského komplexu. Kvituji zapojení více pohledů na vězně od různých osob, které se s nim dostali do styku během jeho pobytu. Není tady nic inovativního, pouze nepřikrášlený pohled na jeden život. Svou intimností, strukturou a zpracováním vám však nabídne zajímavé téma, které stojí za prozkoumání, i kdyby to byl pouze jeden díl. ()