Aljak

Výborný telugu film, ktorý mal naozaj zaujímavú zápletku - ako stvorenú na nezastaviteľnú lavínu teatrálno-zábavných situácií, ktoré sa na seba neustále nabalovali viac a viac. A síce, nie som žiadny fanúšik teatrálneho humoru, tak v tomto prípade mi to absolútne neprekážalo. Chudák Vijay, tak veľmi sa snažil, a stále to bolo skôr horšie a horšie :) Zároveň mu to však ani šarmantná Geetha moc neuľahčovala. A v tom tkvel v podstate celý dej filmu. Občas to síce spadalo až do absurdna (čo je jeden z mála nedostatkov tohto filmu), ale pozitívne dojmy jednoznačne prevládali. Záverečná etapa filmu ma miestami až dojímala. Mimochodom, Vijay Deverakonda a Rashmika Mandanna boli naozaj milé a sympatické duo. (Btw. Odkaz pre hejterov indickej kinematografie: Keď to nemáte radi, tak načo to sledujete?) ()

Ramanam

Klasický telugský produkt pod známkou Made In India, i když... Příběh i nápad sám o sobě se určitě povedl a sliboval příjemnou podívanou v záplavě barev a tanců s důrazem na tradice a rodinu. Takovéto atributy mám moc rád a přímo je i vyhledávám. Co se však nestalo..., či bohužel v tomto případě stalo. Už dlouho jsem neměl takový problém přijmout nějakou postavu, natož hlavní a natož ženskou, která nemá přímo určenou zápornou úlohu. Někdo je prostě padouch, chápu. Někdo mi prostě nesedne jako člověk nebo svým podivným chováním, chápu (což ale už problém je). Ale že mě někdo bude prudit a vytáčet (slušně napsáno) takřka po celé dvě hodiny, tak to je už hodně velký problém. Hlavní hrdina (V. Deverakonda) byl až přímo k sežrání. Hrozně hodný, milý a nesmělý dobrák toužící po opravdové lásce, kterému se díky jedné neštastné situaci převrátil život vzhůru nohama a připravil mu nejednu bezesnou noc. Jediné, co bych mu vytkl, byla ta přílišná ustrašenost. Trochu mi v něm chyběla větší přítomnost chlapa, který si umí zjednat pořádek. Já bych jeho nervy tedy neměl, ale zamilovanost je často slepá a dělá z lidí hlupce. Tak a teď k „tomu objektu“ (R. Mandanna) jeho zájmu. Jak jsem již zmínil, při sledování tohoto „skvostu“ jsem po celou dobu cítil tlak u srdce, ale nikoliv vlivem náklonosti. Namachrovaná, povýšená, věčně zpruzená a namyšlená pseudoctnostsama s věčně nafouknutým obličejem. Tfuj! To je povaha... Chtěl bych vidět, jak by řešila skutečné problémy, jenž přináší život. Když poté nedostane co chce, tak se hroutí, ale nic navíc pro svoji lásku neudělá. Je to jen žena, že? Ale chtít zabít člověka jí nevadí. Zmlátit někoho holí bych kvůli takové hlouposti ještě bral, ale to neustálé vyhrožování rozsekáním a zabitím od všech mi už vážně lezlo krkem. Do takové rodiny bych určitě provdat sestru a navíc se i přiženit sám vážně nechtěl. U nich je to možná známka čestnosti, nikoliv však u mě. Sami tak svatí, že? To, že u ní došlo ke změně mě už vážně nezajímalo. Hlavní hrdina si ji i solidně namazal na chleba, ale... Ani ty jejich malé „souboje“ a slovní přestřelky na mě neměly patřičný efekt. Z jedné strany ji mohu chápat, ale to by musela mít v té své makovince i nějaké světlo, aby se podívala, jestli je mozek přítomen doma, nebo se šel projít někam ven. Jedině ten její domluvený ženich si nenechal od té rodiny kálet na hlavu a měl sebeúctu. Hudbu lze shrnout opět pod slovem klasická (čti výborná). Přemýšlel jsem, jestli to kvůli jedné postavě má cenu shodit, protože jinak se mi to vskutku moc líbilo. Rozsudek tedy zní - nemá! Proto přiděluji čtyři hvězdy. Kdybych dal nižší hodnocení, tak bych byl nespravedlivý k celku jako takovému, ale dalo mi to zabrat. ()