Snové léto (TV film)

Scénografie:

Brendan Turrill

Kostýmy:

Brianna Murphy

Mám kamarátku, ktorá pochádza z Fidži: volá sa Etera a je to úžasná, krásna, usmievavá pohoďáčka. Preto som veľmi rada, že nákupcovia tv filmov siahli aj po snímku, ktorý sa odohráva hlavne na tomto ostrove v Pacifiku, a mohla som si vychutnať pekné zábery z jej rodnej krajiny. Pod pozlátkom slaďučkého takmer rozprávkového príbehu, sa skrývajú hlboké ľudské pravdy. O tom, že v živote treba aj odpočívať, nielen sa hnať za výkonmi. Že ambiciózny karierizmus veľa šťastia do života neprinesie – ale zato priateľské, harmonické vzťahy áno – a veľa-veľa. A podobne...Človek časom dospeje do veku, keď tomu aj naozaj začne veriť. A potom si to potrebuje pripomínať každý deň a znova. Človek typu ja do tohto veku práve došiel a tak sa nečudujem, že mi pozeranie padlo strašne fajnovo. Hlavná fešanda je u nás známa z filmov o Hodnej čarodejke – a aj tu je taká sympi ako vždy. Hlavný fešák je príjemný, milý a citlivý chlapík, len mi trochu vadí, že príliš hádže očkom – osobne by ma od začatia si vzťahu dosť odrádzalo, keby niekto tak strááášne intenzívne nadväzoval zrakový kontakt. Nuž ale nie je to príbeh o mne, že? :-D(15.7.2019)

• Arsenal83

Je dobré poznať, že Catherine Bell vyzerá aj v päťdesiatke stále ako v seriáli JAG, a to je pozitívne prekvapenie. Ale čo je toto za film? Toto dávali na JOJ Cinema? Majitelia TV JOJ asi netušia, že cinema znamená kino a že v kinách nehrajú filmy na spôsob Pilcherovej. Keby sa ktorékoľvek kino náhodou pokúsilo toto púšťať v kinách, tak im zhorí plátno. Vrcholom nefilmového zážitku bola dcéra s kukučom vyhúkaného prasaťa.(13.7.2019)