Tumbbad

• Indie तुम्बाड

Accuphose

Vlastně to mám taky na 70%, jde o to, že jakkoliv to šlo udělat děsivější, násilnější... tak převážila originalita a tu prostě Indové umí - Pari, Temná strana dveří. Vlastně za negativum považuju úplný konec, kde zvítezil moralismus nad charakterem postavy... Jinak to byla taková jednohubka, kdyby byla složitější dramaturge, bylo by to na 4 hvězdičky. ()

jojo33

Poriadne uleteny indicky horor takmer bez bollywoodskych gycovitych taneckov a spevov (az do 40. minuty, kedy sa to zase raz "pekne" rozospieva). Vizual pritazlivo temny, herci opat otravni. Jedine nezabudnutelne sceny su tie v podzemnej kobke s krvilacnym demonom (demonmi), ktory "serie" zlate dukaty. Ostatne aspekty su typicky "bollywood average". ()

Pythonator

Tohle český divák nedocení. Narozdíl od amerických hororových sranců to má hloubku, jakou tomu mohou dodat jedině východní národy. Bohužel je to příliš zdlouhavé a místy to může nudit. Natočené je to ovšem perfektně a ten děs by se dal krájet. ()

BigbyWolf

Nenasytná Tiffany v indickém hávu. Vizuálně nabušený s parádní atmosférou, která se vymyká tomu, na co jsme zvyklí u západních kousků, ale vlastně i u těch z jiných koutů Asie. Zkrátka Indie je dostatečně svá a vyplatí se více zajímat o tamní žánrovky. Herecké výkony jsou trochu specifické a příběh slabší, ale nic co by ničilo skvělej dojem. ()

Miroslav.Zac

Pořád jsem čekal, kdy se vedle hlavní postavy objeví parta tanečníků a dojde na klasický bollywoodský cajdák. Dokonce jsem se nedočkal ani klasického teatrálního hraní, postavy se chovají klidně a nemají tendence narušovat temný průběh filmu rozpačitým indickým přehráváním. Spíš než strašidelný, je film v některých chvílích nechutný, hlavně ve scénám s hrdinovou babičkou. Ucházející počin, kterých Indie zatím moc neukázala... já jim ale věřím. ()

goauld

Celkem zajímavé vyprávění o jedné hodné babičce a dobrotivém bohu, který rozdával zlatáky na potkání všem, co mu dali trochu jídla ;-) Občas tam proběhla nějaká ta "hudební vložka", která nevadila (pro absensi tanečního doplnku) a co se týče děje - celkem tam nebyl prostor (na rozdíl od obdobných filmů západní provenience) na návštěvu obětní mísy. Na indii velmi zdařilé, masky výtečné, děj nenudil takže krásné tři si zaslouží. ()

__:krux:__

Moc hezký, exotický (= jiný), ale i pro běžnýho diváka stravitelný. Příjemná stopáž a NEtančí se tu! K závěrečné změně motivaci postavy mám trochu výhrady, ale fakt jenom trochu a chápu proč k tomu došlo.   Radost shlídnout.  Pro milovníky deště povinnost :-). Radši jdu spát, než si mě Hastar vezme. ()