A Mata Negra

Chudobné dievča dostane od svojho otca k narodeninám jeho úspory. Jeho snom je, aby sa z lesa, v ktorom žijú, dcéra dostala čo najďalej a začala žiť civilizovaný život. Ešte predtým, než sa ten sen začne plniť, ju o peniaze okradnú. Pri návrate domov narazí na tajomného muža, ktorý jej ponúkne obrovské bohatstvo, keď mu pred jeho smrťou splní posledné želanie. Naivné dievča sa nechtiac zapletie do hry s démonickými silami, z ktorej nevedie žiadna cesta von. (Marceloo)

Marceloo

Chudobné dievča dostane od svojho otca k narodeninám jeho úspory. Jeho snom je, aby sa z lesa, v ktorom žijú, dcéra dostala čo najďalej a začala žiť civilizovaný život, ale ešte predtým, než sa sen začne plniť, ju o peniaze okradnú. Pri návrate domov narazí na tajomného muža, ktorý jej ponúkne obrovské bohatstvo, keď mu pred jeho smrťou splní posledné želanie. Naivné dievča sa nechtiac zapletie do hry s démonickými silami a z tejto hry nevedia žiadna cesta von. - Obrovská škoda, že sa to celé nenieslo v duchu posledných dvadsiatich minút, pretože inak by išlo o najlepší tohtoročný Gorefest. Takto je ale potrebné prečkať tiahnucu sa hodinu a štvrť, aby si divák konečne užil poriadny masaker, v ktorom tečú potoky krvi a rozsekáva sa všetko, čo sa hýbe a dýcha. Ona ani tá časť predtým nie je úplne zlá, ale režisér používa duchárske motívy, ktoré sú nehorázne ohrané, a aj keď pár lakačiek mierne zafunguje, celkovo jeho snaha vyzerá dosť úsmevne. Našťastie sa to vďaka neopozeranej kultúre, sympatickej a uveritelne zahranej hlavnej postave a nádhernej portugalčine dá bez problémov pozerať, ale mám v tomto prípade strašne silný pocit premárnenej príležitosti poriadne potešiť hororových nadšencov. ()