Vlkodlak

(festivalový název)
  • Polsko Wilkołak (více)

Léto 1945. Po osvobození z koncentračního tábora Gross-Rosen Rudou armádou se osm židovských dětí uchýlí do opuštěného statkářského domu, provizorního sirotčince v lese. Chybí zde jídlo i voda a kolem domu nebezpečně krouží hlídací psi, kteří byli z tábora rovněž vypuštěni na svobodu a hledají potravu. Když je v lese záhadně zavražděna dozorkyně, jsou děti odkázány samy na sebe. Strhující kombinace hororového thrilleru, dramatu typu coming-on-age a válečného filmu s náznaky „Pána much“ Williama Goldinga. (Nisa Film Festival)

Zaks

Celý film sa niesol v takom zvláštnom štýle. Hoci sa občas aj niečo dialo, stále som mal pocit, akoby jednotlivé časti príbehu na seba nenadväzovali. Detskí herci sa snažili aj napriek divnému scenáru. Dej bol popretkávaný spústou hlúpostí a nelogičností, atmosféra žiadna. Malo to občas aj svoje svetlé chvíľky, ale veľa ich nebolo. ()

goauld

Tohle ani nemuselo dát tolik práce a přitom je to taková blbost... Sorry jako, ale tohle snad nemáme (jako fandové válečných filmů) zapotřebí. OK - nechal jsem se "namlsat" tématikou KL (začátek vypadal velmi slibně), jenže paxe to -zvrtlo- do sraček... V podstatě 90% filmu je o tom, jaxe dostat ze "šlamastiky" a o tom, že proužky rozhodně štěstí nepřináši. (Já teda nevím, ale přecejen už (alespon to starší osazenstvo) mohlo vědět, že pejskové v KL jsou tak nějak "drezůrováni" na proužky a tudíž docela NECHÁPU, proč se to tak dlouho řešilo). Já mám celkem polské firmy s válečnou tématikou rád, ale tohle byl fakt hodně špatný "šláp" vedle...pan Wajda se musí v hrobě otáčet. Shrnuto a podtrženo - viděl jsem velký špatný.... ()

lineker

Dobrý nápad, který ale totálně propadl v realizaci. Konec až moc pohádkový. Nejvíc mne tedy asi brala traumata dětí poznamenaná lágrem. ()