Reklama

Reklama

Dva muži v roce jedna

(TV film)
Dokumentární / Historický
Česko, 2018, 52 min

Obsahy(1)

Dokument o tom, jak Karel Kramář a Edvard Beneš svorně i nesvorně hájili Československo na pařížské mírové konferenci v roce 1919... Když skončila první světová válka a na troskách starých říší vznikly nástupnické státy, svolaly mocnosti do Paříže velkou mírovou konferenci. Do města nad Seinou se tenkrát samozřejmě vypravila také československá delegace, kterou vedli premiér Karel Kramář a ministr zahraničí Edvard Beneš. Mladé Československo bylo sebevědomým státem, který pro sebe vehementně požadoval neskromný díl z válečné kořisti. Ale mocnosti daly velmi důrazně najevo, že ČSR musí mírnit své ambice. Navíc to začalo povážlivě skřípat i v tandemu Kramář–Beneš… (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Dokument, který není jen výčtem historických událostí, ale snaží se poskládat jednotlivé věci do souvislostí. Trochu zbytečné mi přišly ty pseudohistorické záběry a ani pohled zvenčí (francouzský odborník) mi nepřišel extra přínosný. Ale pokud tyhle dva faktory divák ignoruje, tak jde o velmi zdařilý snímek. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Vnímám tu trochu problém jako u dokument zpracovávající rodinu Rašínů, ty rádoby historické záběry prostě nemám rád. Jinak srovnání Kramáře a Beneše na konferenci v Paříži je dobrý nápad na dokument. ()

Reklama

Galerie (43)

Reklama

Reklama