Ekostory

Dokumentární

Česko, 2018, 43 min

Voľné pokračovanie dokumentu Ekohistorie, ktorý rovnakou formou približuje vývoj environmentálneho hnutia a rôznych skupín. Opäť nahliadneme až do 50-tych rokov, spoznáme prvé povojnové spolky na ochranu prírody, napr Sbor ochrany přírody SNM (TIS). Ďalej sa spomína ČSOP, Greenpeace, Brontosaurus, Děti Země, Pražské matky, Hnutí DUHA prostredníctvom archívnych záberov z demonštrácií a rozhovorov so zúčastnenými aktivistami/aktivistkami. Klincuje to reportáž z jednej z akcií hnutia Limity jsme my! Zvlášť ma potešila zmienka o knihe Meze růstu. Z dokumentu tiež vyplýva jasný antikomunistický postoj, a ja si myslím, že je nekonštruktívne zaťahovať politiku do environmentálneho diania, lebo si nemyslím, že príroda je teraz ničená menej ako za komunistov. Slúži to ale ako porovnanie vtedajšej a súčasnej situácie. Dokument by sa mal vysielať v televízii.(2.12.2018)