Bob Lazar: Oblast 51 a létající talíře

• USA Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers
Trailer

Bob Lazar kdysi vynesl informace o Oblasti 51. Teď je zpátky a vypráví, s jakou mimozemskou technologií pracoval a jak se ho vláda snažila umlčet. (Netflix)

Trailer

LuciusWlk

Mám rád tyhle konspirační teorie. Rád nad nimi přemýšlím. O tom, jestli to je pravda, se dá polemizovat donekonečna. Rád bych, aby byla. Ale kdo ví. Dokument je zajímavě postavený a vyprávěný. Na konci to ale je stejně jako na začátku. Buď věříte a uvěříte, nebo ne a mávnete rukou. Žádná přelomová a odkazující odhalení se nekoná, byď jsou zde informace a postupy organizací, které alespoň vyvolají otázky a pozvednou obočí. ()

honajz2

Tak jsem se chtěl podívat po dost dlouhé době na nějaký serióznější dokument o UFO a mimozemšťanech a nakonec jsem dostal něco, co nebylo pořádné ani o jednom. Jako jo, mluví se tam o tom, ale opakuje to ty stejně informace pořád dokola a většinu času je to o osobě Boba Lazara, ohledně kterého to taky opakuje pořád to samé dokola. A do toho všeho je to v takové zvláštní formě, která mi nesedla. Veškeré informace tu navíc nejsou nijak podložené, prostě je jen na nás jestli jim budeme věřit nebo ne - což je celkem vtipné ve srovnání s tím, jak se na začátku filmu mluví o tom, jak několik let usilovně zjišťovali a dle něčeho i potvrdili pravdivost tvrzení Boba Lazara... Nicméně, nehledě na to, jak moc bych mu věřil nebo ne, dobrý dokument to prostě není v žádném případě. A to pseudofilozofování to taky dost pokazilo. Slabé 2* ()

Slasher

Byť jsem nikdy nevěřil ve vděčný ufounský konspi(s)račky, pustil jsem si tady to čistě se zájmem o celý ten nevadský kulturní fenomén kolem mimozemšťanských technologií a Area 51. Vyklubal se z toho přímo portrét známého leakera Boba Lazara, kterého se autor snaží přiblížit, neboť "kdo Boba nezná, je lehký označit ho jen za lháře a sráče..." Forma je místy (nepřekvapivě) prazvláštní, díváme na střihy archivních záběrů a různý tripový animace, celé ve věř-nevěř stylu, korunkou je pseudo-filozofický text čtený od Mickeyho Rourkea. Ale nějak to pořád funguje a baví, jako taková alternativa v dobré tradici CHARIOTS OF THE GODS. P.S. ()

oveckaoa

Jako dokument to není špatný, ale mě osobně vadí, že je to hodně odborné (radši to mohlo být stylem, že mohly třeba hledat ty lidi co s ním dělaly nebo mohl jít do té práce kde údajně byl a oni tvrdí opak a mluvit tam s nějakým šéfem třeba, že by se znaly atd) takže pokud nejste někdo kdo je vědec případně se orientuje v té tématice asi Vás to taky neosloví. Dále se nabízí otázka, že pokud měl ten prvek proč ho nějak neposlal někomu pro posouzení klidně i do zahraničí a bylo by to vyřešené. Jinak komentář Mickeyho Rourka úplně zbytečný přijde mě, že je tam jen kvůli tomu, aby nalákaly na ten dokument více lidí podobně jako u toho dokumentu s Dicapriem. Do hlavního času v tv bych to radši nedával mám obavu, že většina lidí by to taky nepochopila o čem se tam mluví. 40 procent za téma ()

dan4815

Konspi"s"rační teorie nemusím, a tento rádoby dokument mě v tom utvrdil. Hned na úvod bych podotkl, že výplň v podobě recitálu oduševnělých sraček sesbíraných z profilů teenek,je zbytečná. Ten zbytek, kde Lazar mluví, je už o něco lepší. Na druhou stranu neodhaluje nic neznámého. Lazar mě nedokázal přesvědčit, neřekl nic o svém vzdělání, neřekl nic moc konkrétního o tom, co ve své profesi v Area 51 viděl, ani se nevyjadřoval odborně. Pustím-li si přednášku nějakého fyzika nebo inženýra - má nějakou sadu slov a styl vyjadřování. I když vědec chce situaci zlehčit pro posluchače, stejně v tom většinou cítím nějakou odbornost... a co Bob? Kromě toho, že si hraje s ohňostrojem a prohlašuje se za bývalého kamaráda malého Alliena, nepůsobí jako vědec. Umí dobře vystupovat, je přesvědčivý... ale to asi proto, že sám uvěřil svým lžím. Proč by lhal? Aby se zviditelnil? Aby zviditelnil své raketové experimenty na jízdních kolech nebo autech? Kdo ví, dokument vám v tomto tápání příliš nepomůže. ()