poster

Bob Lazar: Oblast 51 a létající talíře

 • USA

  Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers

Dokumentární

USA, 2018, 97 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wesker
  **

  Pro konspirátory téma jak bič. Natočeno takovým zvláštním občas nezáživným stylem. Ovšem pokud se člověk zamyslí nad tím,že ten člověk by mohl mluvit pravdu,tak mám husí kůži z toho co je možná veřejnosti a vědecké obci zatajováno. Těžko soudit , bez jediného důkazu,veškerá svědectví stojí a padají na tvrzení jediného člověka.(29.12.2018)

 • gazogazo
  *

  Jsou lháři, kteří lžou kvůli zisku, jako třeba Ron l. Hubbard a také jsou mezi námi lháři tzv. Patologičtí a to je Bob Lazar. Určitě jste všichni někoho takového v životě potkali. Asi se chtějí dělat zajímavějšími, ale při tom nechtějí nic získat, prostě je jen baví si vymýšlet a nemohou si pomoci. Prosím, koukněte se na whistleblowery a leakry, kteří opravdu něco vynesli, jak dopadli (Gary Webb a sebevražda dvěma ranami do hlavy, Snowden atd.) K dokumentu. Chcanka. Příšerný všechno. Kamera, střih .... No prostě to stojí za hovno. Obsahově se stále omílají 3 argumenty: čtečka rukou, prvek 115 a existence oblasti 51. Přijde mi zbytečné je tady rozporovat, jejich pozadí lze lehce dohledat, doporučuji hledat Bob Lazar RacionalWiki.(3.6.2020)

 • fifox
  ***

  Příběh Boba Lazara je bez ohledu na to, jestli mu věříte, nebo ne, fascinující. Důvěryhodněji působícího člověka byste asi těžko hledali - má vzdělání, odbornost, na mnoho svých tvrzení dokonce i důkazy. A přece je zatěžko přijmout jeho příběh jako pravdu. Znamenalo by to totiž úplné přepólování našeho humanocentrického vědomí, kterým si rámujeme základní myšlenky o nás, našich životech jako jedince i celé společnosti. Pro přijmutí takových tvrzení je ale třeba více důkazů, neunáhlovat se, byť vstříc natolik racionálnímu a logicky koherentnímu projevu... Co ale filmu sráží vaz, je prakticky všechno, co není statická kamera na Boba Lazara. Jeremy Corbell z toho udělal trochu psychedelickou frašku plnou konstruovaného napětí, jehož se snaží docílit hovory s novinářem Georgem Knappem, který Lazarův příběh před třiceti lety "objevil", a který to vypráví jak kdyby uváděl epizodu Věřte, nevěřte. Plno zajímavých informací je tam navíc pouze nakousnuto a pak bez jediného komentáře překročeno. Trnovou korunu dokumentu nasazuje narace Mickeyho Rourka, z jehož projevu bylo patrné, že polovinu těch slov vyslovil v životě poprvé. Není divu, byla to výrazová slátanina, která akorát nepříjemně ohýbala gravitaci kolem jádra filmu. Pokud vás zajímá příběh Boba Lazara, koukněte raději na epizodu #1315 podcastu Joe Rogana.(30.6.2019)

 • Morb
  ***

  Souhlasím s tím, že to je opravdu zajímavé téma a jakmile mluví Robert Lazar, tak i neuvěřitelně poutavý. Ten člověk evidentně vědě rozumí a mě si na svojí stranu získal. Je ale taky pravda, že Corbell je příšernej scénárista, hroznej režisér, neschopnej kameraman a ještě k tomu se na něj jako na herce ošklivě kouká. Pokud ale máte spíš zájem o téma než o filmovou tvorbu, tak ten hňup natočil ještě Hunt for the Skinwalker. Edit: Koukám na to po roce a chtěl bych připomenou režisérovi, aby už nikdy nic netočil. To je fakt staršná ostuda, která každýmu "ufologobijcii" dá jen munici do ruky. Fakt strašný. Přitom takovej skvělej námět. Bob je fakt důvěryhodnej člověk.(9.7.2019)

 • oveckaoa
  **

  Jako dokument to není špatný, ale mě osobně vadí, že je to hodně odborné (radši to mohlo být stylem, že mohly třeba hledat ty lidi co s ním dělaly nebo mohl jít do té práce kde údajně byl a oni tvrdí opak a mluvit tam s nějakým šéfem třeba, že by se znaly atd) takže pokud nejste někdo kdo je vědec případně se orientuje v té tématice asi Vás to taky neosloví. Dále se nabízí otázka, že pokud měl ten prvek proč ho nějak neposlal někomu pro posouzení klidně i do zahraničí a bylo by to vyřešené. Jinak komentář Mickeyho Rourka úplně zbytečný přijde mě, že je tam jen kvůli tomu, aby nalákaly na ten dokument více lidí podobně jako u toho dokumentu s Dicapriem. Do hlavního času v tv bych to radši nedával mám obavu, že většina lidí by to taky nepochopila o čem se tam mluví. 40 procent za téma(29.12.2018)