Génius (TV seriál)

Scénografie:

Carlos Osorio

Kostýmy:

Ciera Wells

Štandardný dokument o vybraných vynálezcoch, na americké pomery nadpriemerný..(8.5.2016)

Silenstvi.(12.10.2016)

• Arccos

Po dvou zhlédnutých epizodách (atomová bomba, závod o vesmír) jsem seriál přestal sledovat. I přes atraktivní a zajímavé podání byly ty dvě epizody plné věcných chyb a zjednodušení. Něco může jít na vrub překladu, něco bylo zcela očividně špatně už v originále. Že si herečtí představitelé nejsou podobní s historickými postavami, které hrají, už byla vedle toho přehlédnutelná maličkost.(17.11.2016)

Ucházející seriál ale jsou tam dost velké nepřesnosti a je to zpracováno tendenčně v 7-mém díle zřejmě režisér nikdy neviděl ani fotografii Sergeje Koroljova protože ten herec byl spíš jak Otto Skorceny!?!?!?(10.4.2017)

• - Na začiatku 7. epizódy americký vojaci, na sklonku 2. svetovej vojny, postupujú Nemeckom s puškami M16A1. Tento typ zbrane bol vynájdený a prvýkrát používaný až vo vojne vo Vietname (1964), teda o takmer dvadsať rokov neskôr. (DJW)

• - V 1. epizodě 1. série s názvem Jobs vs. Gates jsou v závěru kanceláře Microsoftu vyobrazeny záběrem na Pražskou pobočku firmy - jedná se o kancelář v Praze "Na Brumlovce" (Vyskočilova 1461/2a). (IceFox)

• - V siedmej epizóde má Sergej Pavlovič Koroľov (Daniel Olson), otec sovietskeho raketového programu, zbierať informácie o nacistických raketách v Nemecku. V tom čase ale pracoval, čoby politický väzeň, pre leteckého konštruktéra Andreja Tupoleva. (DJW)