Dangal

• Indie দঙ্গল (více)

Mahavir Singh Phogat (Aamir Khan) býval vynikající zápasník, ale musel nechat sportu, aby si našel práci, která ho uživí. Doufá, že jednou aspoň jeho syn vyhraje pro Indii medaili. Jenomže se mu narodí samé dcery, a tak zklamaný Mahavir na svůj sen pomalu zapomíná. Pak si ale přijdou rodiče dvou chlapců stěžovat, že Mahavirovy dcery zbily jejich syny. Dívky se k tomu přiznají a Mahavir si uvědomí, že i když má dcery, ještě to neznamená, že z nich nemůže vychovat zápasníky. K překvapení a nelibosti celé vesnice je začne trénovat k zápasení. Film je inspirován skutečností. (rikitiki)

Vajnlich

Jen velmi důležitá poznámka nejedná se o wrestling, ale o řecko římský zápas. Jinak velmi pěkný film nejen o zápase, ale i o tom jak tvrdá dřina vede na vrchol a co vše musí člověk pro to obětovat. ()

Soupalka

Filmy se sportovní tématikou  nevyhledavam. Tento je výjimkou - první polovina je skvělá a plná jemného humoru a přípravy na tu druhou ryze sportovni polovinu, která je snad ještě lepší. Není to jen o věrohodnosti zápasů.... Je to podobné, jako když John Irving ve většině svých knih více či méně používá wrestling jako reálie které dobře zná a přitom tyto knihy nijak nenudí ani se neopakují... ()

quido_zidle

Kýč? Ano. Klišé? Ano. Přibarvené? Ano, ano. Idealizované? Maximálně. Předvídatelné? Naprosto. Ale toto vše tomuto filmu odpustíte! Příběh podává s neskutečnou lehkostí a humorem, řemeslně téměř dokonalé, herecky výborně zvládnuté a naprosto mě dostaly záběry ze všech (!) zápasů! Připadáte si jako při opravdových závodech- fakt super! Jedna hvězda dolů za věci viz začátek recenze, za rozhovor s AUS zápasnicí a zamčení otce ve skladu. Jinak moc příjemný zážitek - 2,5 hodiny uteklo jak nic:-) ()

TOPmoovie

urcite 4 hviezdy za posolstvo filmu ohladne zien, v oblasti aj diskriminacie zien, ale vseobecne vela takych pribehov nieje. plus bezchybne technicke spracovanie a vyprava, realna india na vidieku aj ked v perfektnej kvalite filmu sa zda znesitelnejsia. par hereckych naivnych chyb sa strati v silnom pribehu. ()

tulrika

Koukat na indický - disney film o wrestlingu a rodinných vztazích?! Jsem ráda, že jsem se nedala odradit a zkusila to, protože to byla paráda. Jen kdyby byly přeloženy písničky. Ty mám na bollywoodu nejradši. ()

kodwin

Pohádkový kýč pro dospělé. Hezké obrázky v klasickém schématu. Zajímavý hlavní představil a indické reálie Dangalovi dodávají na zajímavosti, ale nadšené ohlasy nesdílím ... ()

Roman_Raida

Naprosto nádherný film plný emocí od začátku do konce, který kazí úplně zbytečná odbočka v úklidové místnosti. I tak dávám za 5 hvězdiček, kdy toto "intermezzo" vytěsňuji z hlavy... ()

hujerita

Super film. Indické filmy neobľubujem, ale toto my sadlo ako riť na šerbeľ :-) Zasmial som sa, držal som palce a aj dojímavé to bolo. Samozrejme, že niečo podobné tu bolo už viackrát, ale toto nejak tak krásne a rýchlo uchodilo a bolo to fajn. ()

StandikK

Tento film mě fakt dostal. Při pohledu na délku filmu jsem se docela lekl, ale od první minuty mě děj pohltil. Ještě jsem neviděl takto natočený film, který seznamuji s bojovým umění v takové hloubce - rady, technika a vše, co je se sportem spojené. ()

Actias

Jímavý film o tom, že stojí za to bojovat, stojí za to přinášet oběti a hlavně se naučit věřit sami sobě. Příběh podle skutečných událostí působí přesvědčivě jak v rodinných, tak zápasnických scénách a scénář mu nedovolí sklouznout do patosu. Stejně jako na Tatami i v životě jste v rohodujícím okamžiku sami. Kdo tohle pochopí, má šanci vyhrát. ()

splaty

Víc než dva roky jsem film odkládala. Přišel ke mě v pravý čas... Typická cesta k úspěchu někoho, kdo v sobě objeví hrdinu. Jak moc jednodušší je, když jej ve vás objeví někdo nejbližší - rodič. Jak mocné je, když víte, že ve vás věří, když věří, že na to máte. Jak úžasné je vůbec najít jakéhokoliv hrdinu v sobě. Máme na to celý život, tak nám všem přeji, ať ho najdeme co nejdříve, abychom došli naplnění. ()

iggy_pop

Jednoznačne plná päťbodová paľba. Viem, že Bollywood produkuje dobré filmy, ale táto rodinná freska o láske k športu, rodine a o tom, čo všetko sme schpní obetovať na ceste za svojim snom je priam návodom, ako natočiť kvalitný (nielen) životopisný film. Pre tých čo film nevideli malá rada - nedajte sa odradiť stopážou, stojí to za to! ()

Andrew88cz

Docela lituji toho, že jsem si film Dangal nechal tak dlouho na listině filmů, který chci shlídnout. Původně jsem moc nevěřil, že by mě indický film z bojového prostředí mohl takhle zaujmout. Ač má film dvě a půl hodiny, tak stopáž plynula rychle, film je hezky zpracovanej především z pohledu otce vůči dětem, ač někdy člověk přemýšlí, co všechno je člověk schopen udělat někdy až za hranicí etiky a na úkor vlastních dětí si třeba nutně vydobít to, co sám otec, rodič neměl možnost dokázat. (9/10) ()