The Sin of Nora Moran

Krimi / Drama

USA, 1933, 65 min

Alternativní název - Voice From The Grave, ale moc hororových prvků tady nenajdete. Jde o nízkorozpočtový snímek, na němž ale omezený rozpočet není téměř znát. Největším překvapením pro mě byl zajímavě vystavěný a komplexní příběh. Je vyprávěn tzv. narratage technikou: nechronologicky s množstvím flashbacků, rozdělených do několika rovin, mezi kterými film přeskakuje, přičemž do děje vstupuje vypravěč "z přítomnosti" (podobně jako v "The Power and the Glory" Williama K. Howarda podle scénáře Prestona Sturgese - inspirační zdroj pro Občana Kanea). Právě tento způsob narace, kdy je na omezeném prostoru 65 minut napěchováno až neuvěřitelné množství informací a detailů, je na celém filmu nejzajímavější. Samotný příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Na to, že se týká trestu smrti a osudové lásky, je vyprávěn (zdánlivě) neemocionálně a většinu času působí odtažitým dojmem. Škoda, že tvůrci nedokázali vymyslet originálnější zápletku. Ke zhlédnutí na archive.org.(17.1.2013)