Reklama

Reklama

Vlčí putování

(TV film)
  • Česko Vlčí odysea (více)
Dokumentární
Francie, 2019, 90 min (Alternativní 52 min, Televizní verze: 2x45 min)

Obsahy(1)

Mladý vlk Slava se v Rumunsku odděluje od své smečky a sám vyráží na dlouhou a strastiplnou cestu, která skončí až ve Španělsku. Postupně stane mistrem v lovení a najde si i družku... Mladý vlk byl vyštván ze své smečky a teď musí čelit osudu úplně sám. Podaří se mu přežít ve světě ovládaném člověkem? Sledujte neuvěřitelný příběh putování osamělého vlka Slavy, kterého smečka odmítla, když prohrál souboj s dominantním samcem. Slava opouští Rumunsko a urazí 3600 kilometrů napříč jedenácti zeměmi. Hledá poklidné místo, kde by mohl založit vlastní smečku. Přitom se dostane přes půl Evropy, pronásledován hladem, zimou i strachem z člověka. Jeho putování vede překrásnou krajinou plnou hojnosti, jenže osídlenou lidmi. Potýká se s úbytkem lesů i nebezpečnou sítí železnic, silnic, vesnic a přehrad. Často je tak hustá, že jí nedokáže proniknout. Slava je naštěstí mazaný a odhodlaný vlk. Cestou potkává vlčici – svou vlčici. Ale jejich společný život bude mít smysl jedině, když se jim podaří najít teritorium, kde by se mohli usadit a udržet svůj druh, žít v souladu s místním ekosystémem i sousedy, včetně všudypřítomného člověka. (TV Prima)

(více)

Recenze (15)

Narciska 

všechny recenze uživatele

Je to rekonstrukce příběhu, který nám odhaluje jinak utajený svět. Je tak výtvorem autorovy svobodné ruky, která je ale vedena znalostí vlčího chování a představuje nám jeden z možných scénářů opírajících se o skutečnost, že v 21. století je schopen vlk putovat z Rumunska do Španělska. Představeno v podobě, která je tak krásnou a precizní prací, že věříte, že bylo celé putování natáčeno doopravdy. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Krásna podívaná. Akurát so žánrom dokumentárny by som tu váhal, pretože ide o rekonštrukciu skutočného príbehu vlka. Vhodnejší by bol žáner životopisný, dobrodružný a romantický, pričom v hlavných hraných rolách sú vlci, psi, krkavec, medvede a diviaky. Vo vedľajších úlohách ovce a pár bezmenných ľudí. Ako sa to všetko podarilo natočiť, mi zostáva záhadou, a vysvetliť by to dokázal iba film o filme, to by ale mohlo pokaziť čaro videného. ()

Reklama

supg 

všechny recenze uživatele

Kdyby to byl opravdu dokument, s kterým to nemá nic spolecneho, tak by to mělo tak max 2 ⭐. Jako pohádka pro trošku větší děti, které upřednostňují přírodu před kreslenými cipovinama (scifi) to jsou už 4⭐. Pokud jste viděli FR film Medvěd, což je vyprávění v podobném stylu (kde se však téměř vůbec nemluví, což není na škodu), tak tento film je jen slabý odvar. Jediné co si zaslouží absolutorium jsou samotné záběry přírody, které jistě nebylo lehké pořídit. Ale na to tu jsou přece opravdové dokumenty. S odřenýma ušima ⭐⭐⭐. A to jsem milovník přírody.. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Rozhodně se nejedná o klasický přírodopisný dokument. Vincent Steiger se odvážně pustil do rekonstrukce skutečného příběhu mladého vlka se zlatožlutýma očima jménem Slava, který byl kvůli své neposlušnosti vyštván alfa samcem ze smečky. Osamocený vlk následně započne neuvěřitelnou cestu napříč Evropou dlouhou 3600 km z rumunských lesů až do Kantaberského pohoří na severu Španělska, aby zde našel vhodné místo, kde bude moci spokojeně žít s vlastní smečkou, jež dokázal během svého strastiplného putování založit. Obrazově působivý snímek poukazuje na houževnatost a nezdolnost divokých zvířat, nad nimiž naštěstí stále ještě nemá lidské plémě plnou moc. Díky zdatnému Slavovi pevně věřím a doufám, že se člověku nikdy nepodaří vlky zotročit, nebo úplně vyhubit. (95%) ()

nonick1 

všechny recenze uživatele

Poněkud zvláštní „dokument“(?), ve kterém za celou tu dlouhou dobu vlčího putování, měřícího přes tři a půl tisíce kilometrů, nejsme svědky žádného ulovení jakékoliv kořisti - onoho pohozeného polomrtvého pstruha, se kterým si vlčice nedokázala poradit, nepočítám, zrovna tak jako toho ušáka, na kterém si pochutnává vlk (aniž by bylo vidět, že by ho snad předtím ulovil). Ale třeba se mýlím... Dvě hvězdy za záběry přírody, být to bez toho otravného komentáře, tak bych možná ještě jednu hvězdu přihodil. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama