Michael Flatley's Feet of Flames

(divadelní záznam)
  • Velká Británie Michael Flatley's Feet of Flames (více)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 1998, 113 min

"Kdybych nikdy nedělal žádnou show, nezemřel bych jako šťastný muž." - Michael Flatley. 25. Červenec 1998 - Soumrak zahalil slavnou cestu králů v Londýnském Hyde Parku a noc vešla do dějin. Dvacet pět tisíc diváků se sešlo, aby shlédlo fascinující taneční představení - Feet of Flames. Více než sto umělců se tancem vepsalo do historie - pod vedením nejlepšího z nich - Michaela Flatleye. Nová hudba, taneční čísla, kostýmy a dekorace - Feet of Flames díky Michaelu Flatleyovi překonává hranice - a vás zavede na jedinečnou cestu světlem i tmou, dobrem i zlem, vášní i zoufalstvím do úžasného finále, které Vás zanechá bez dechu. (Universal)

Trustme

Doporučuji všem kdo ještě neměli tu čest s tímhle fenoménem. Flatley zde ještě v mladším, štíhlejším vydání v obrovské show, která vás usadí! Stejně jako diváci na představení budete čekat až se objeví On a nebudete věřit tomu že tohle jsou schopny lidské nohy bez toho aby nebyli něčím (Duracell?) napájeny. Fantastická choreografie, hudba a světelné efekty. Vynikající je i práce se zvukem a vysledná mixáž (DD5.1) je ohromující. Dusot, klepot stepu tanečníků a hlavně ovace diváků jsou skvěle prostorově smíchány. ()

Prekarkar

Tak to jsem si "pošmáknul" :-) Skvělé představení plné emocí, jiskření, smyslnosti, vášně. Skvělé střídání "monochromatických" pasáží s "barevnými". Skvělý výběr hudby a střídání pomalých a rychlých částí, veselých i dramatických a to vše kolosální, ohromné, s příběhem. Skvělé obsazení, krásné ženy a... tanec. Skvělá kombinace! Skvělá kamera, skvělý střih. O zvuku ani nemluvím. Prostě o tomto skvělém díle budu vždy mluvit a psát v superlativech! ()

davidek

CO TO BYLO? Kruci já se to snad naučím. . .. Nádhera. Irský tance, balet dohromady a k tomu nádherná hudba se skvělými světelnými efekty. No to se prostě musí vidět!!!!! PS: nikdy jsem netušil jak hezké můžou být zelené housle :-). ()

Musak

Zajímavá choreografie, ale tím to tak nějak končí. Po cca půl hodině jsme se začínal nudit neb scénky byly velmi podobné. Napadá mě srovnání se STOMP, které mohu vidět znovu a znovu, protože je to prostě dobrý. Ale Feet of Flames už určitě vidět nechci. ()

BuryGol

Stejně vydatný jako Lord of the Dance, plus několik věcí navíc, včetně mnohem většího ansámblu tanečníků. ()

dakarin

dokonalé, nádherné, kouzelné... nikdy předtím, ani nikdy potom se Michaelovi nepodařilo toto stejné představení takto famózně (jako v Londýně 1998 ve Wembley), natožpak podobná představení těžící z tohoto základu později.... 113 minut neskutečné nádhery ... první DVD z Londýna mi sehnal kamarád ve výprodeji na netu kolem 100 Kč :) ()

HawkeyP

Základ vystoupení tvoří čísla z Lord of the Dance, většina je však pozměněna (vylepšené kostýmy, mírné úpravy v hudbě) a také přibylo několik nových kreací. Největší rozdíl oproti Lord of the Dance je v tom, že Feet of Flames se nekonalo v koncertní hale, ale pod širým v londýnském Hyde Parku. Je to asi o 20 až 25 minut delší a především dokonalejší. Celkový dojem trochu kazí záběry z "lanovkové kamery" z výšky, jsou oproti ostatním záběrům neostré. To je ale vada DVD, samotné představení je prakticky dokonalé! ()

Fajt

Bomba, bomba je to bomba běhá mi krásný mráz po zádech při sledování této fantastické produkce. Tento zážitek je velice umocněn a dovoluji si říci, že je to přímo podmínkou, poslech s pořádnou aparaturou a mocnou repeosoustavou, o větší úhlopříčce nemluvě. ()

Toustovač

Nemám rád irské tance, nemám rád irské tance, nemám rád irské tance:). ALE show, kterou Michael Flatley dokázal stvořit a udržet pohromadě, je skvělá. Jinak všechna (až na sbor "mnichů") netaneční čísla mi hodně vadila. ()

Asdas

Hudba v hudbe!Strhujúci tanec,step a kostými v komplexe vytvárajú nezabudnuteľnú show,ktorú treba vidieť naživo a zomrieť. Michael Flatley je v mojích očiach určite najlepším tanečníkom.....miestami som mal pocit ako keby pozbierali tie najkrajšie a najlepšie tanečnice z celého sveta.Bernadette Flynn= hotový anjel. ()

xxlch

Další vynikající věc.Ty perfektní houslistky si musí každý vychutnat a několikrát zvopáknout.Jsou dokonalé.Flatley má super konkurenta a chvílema mám pocit že je lepší než Michael. ()

padysak

Podľa mňa najlepšie sfilmované predstavenie Flatleyho, jeho step má dostane vždy. Jediným problémom je, technická kvalita niektorých záberov, točených tak, že to vyzerá na QVGA webkameru. Má to všetko, čo správna show má mať: sebavedomého sólistu (už veľmi), perfektne nacvičenú a zohratú choreografia, magickú hudbu, zmenu rytmu pesničkami a megalomanskú scénu. ()

VlaP

Krásna hudobná a tenečná šou, ktorá doteraz nemala a ani nemá vo svete obdoby. Jednoduchý príbeh dobra a zla nás zavedie až úplne k podstate zmyslu ľudského života a nenecha nikoho chladným. Neuveriteľné výkony tanečníkov a virtuozita Michaela Flatleyho urobí z tejto šou nezabudnuteľné dielo. Za zmienku stojí aj krásna hudba, či spev, ktoré sa dajú počúvať aj bez obrazu. Mne máličko vadil prílišný exhibicionizmus Michaela Flatleyho, ale do jeho postavy hrdinu celkom zapadal. Na konci je človek štastný, že všetko dobre dopadlo a v srdci má pocit určitého naplnenia. Úrčite doporučujem každému. ()

pavont

Pre fanusikov povinnost a pre nas ostatnych pekna podivana. Co mi vadilo bolo to ze sceny si boli podobne a jednotlive vystupy mali stale rovnaky hudobny motiv. Takze ak by to bolo roznorodejsie tak za 5*. Momentalne len 4* ()

tmx

Dlouho jsem uvažoval, jestli to je lepší, než Lord of the Dance, a musím říct, že možná tak o 1 procento ano. Takže dávám 101%! :) ()