Roxette - Joyride

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Švédsko, 1991, 4:28 min

corpsy

Po úspechu na konci 80. rokov, prišli pre Roxette 90tky. Klipovo sa to začalo meniť takisto. Niežeby radikálne, ale mierny odklon od osemdesiatkového popu, trebalo zmiešať s deväťdesiatkovým štýlom Music Television. V tomto prípade, ale nič moc. ()

zeyer

Jedná se o video ke klasickému hitu švédské skupiny Roxette z roku 1991. Mimochodem, první věta písně "Hello, you fool - I love you" vznikla prý zásluhou tehdejší přítelkyně Pera Gessleho, která mu nechala na klavíru vzkaz tohoto znění. "Joyride" měla obrovský úspěch - na MTV měla nejvyšší rotaci, dostala se na první místo hitparád v Německu a USA a samozřejmě i v domovském Švédsku, píseň obdržela dvojí platinovou desku. Z klipu jde nadšení, radost z jízdy inspirativní krajinou. Ač mám kapelu velmi rád, v tomto případě to za pět hvězdiček být nemůže - není to klip, na který bych se potřeboval dívat opakovaně, to si raději pustím samotnou hudbu. Nevím, zda triky mají působit naivně schválně nebo jestli počítačová technika ještě tou dobou nebyla na takové úrovni ... po chvíli to válení se po kapotě, zmítání se na křídle letadla a opírání se o kamión začíná lehce nudit. ()