Šéf drogového kartelu je propuštěn z vězení. Netuší, že se dostal do rukou pomstychtivého pečovatele, kterému tragicky zasáhl do života. (Netflix)

Svatopluk.Vi

Příběh, který se ve filmu prezentuje, je silný. Není černobílý. Má tolik rovin, kolik si vymyslíte. V tuto chvíli jsem s Luisem Tosarem viděl 3 filmy a všechny mne nějakým způsobem donutily přemýšlet, jako nikdy jindy. Všechny mají velmi otevřený konec, ale druhý díl vidět nechcete. Oko za oko je leckdy řádně naturalistický, ale takový je život. Když se oprostíte od hlavní linky, objevují se detaily, kterých si všimnete a přijdou vám poněkud chaotické a nelogické a nedotažené. Myslím si, že si scénář s některými věcmi mohl dát trochu více práce.  Konec prostě neodhadnete, ale v podvědomí jej máte už na začátku, když se Mario rozhodne, co udělá. Je trochu smůla, když některé jeho kroky pochopíte až poté, co je slovně popíše a ne ve chvíli, kdy je vidíte je provádět. Abyste měli nad čím přemýšlet, zkuste další titul s Luisem Tosarem nazvaný Zatímco spíš, je to dobrý parťák k Oko za oko. ()

Sjoduk

Nezvyčajné spracovanie filmu s drogovou tématikou - nosnou témou nie je boj polície s priekupníkmi, ani boj narkomanov so závislosťou. To sa mi na tom páčilo a hodnotím to ako zaujímavý námet. Zdravotník dostal šancu pomstiť sa šéfovi drogového kartelu, kvôlli ktorému kedysi umrel jeho brat. Neskôr však zistil, že sa pustil do priveľkého sústa a na konci filmu to aj trpko oľutuje. Za mňa dobrý film, s nečakaným koncom, hoci na thriller trochu pomalý. Film v istých scénach trochu odbočuje od hlavnej línie, keď ukazujú aj ostatných členov drogového biznisu a ich život za mrežami a pod. Pôrod, kde ukážu úplne všetko bez cenzúry a bez toho, aby kamera snímala niečo iné (napr. iba tváre) je niečo, čo som zatiaľ v žiadnom filme nevidel; a hoci to sedí do autentickej atmosféry filmu, z hľadiska deja je to zbytočné a z môjho pohľadu si to mohli odpustiť. Celkovo asi 3.5*, škoda, že tu nie je hodnotenie od 1-10, niekedy je ťažké rozhodnúť sa, keď je človek na pomedzí. ()

34. Premios Goya – výsledky

34. Premios Goya – výsledky

26.01.2020

Výroční španělské filmové ceny Goya byly předány v sobotu 25. ledna 2020. Slavnostní ceremoniál, jenž se konal v jihošpanělské Malaze, uváděli stejně jako loni komik a moderátor Andreu Buenafuente a… (více)