Šéf drogového kartelu je propuštěn z vězení. Netuší, že se dostal do rukou pomstychtivého pečovatele, kterému tragicky zasáhl do života. (Netflix)

Trailer 1

Davies182

Je s podivem, že druhá půle filmu v podání kriminální zápletky vlastně nevhodně nabourává a dost ruší jinak celkem dobré psycho-drama z prostředí léčebny pro seniory. Přerod hlavní postavy v chladnokrevného zlouna jsem tomu moc nevěřil, ale víc mě štvaly ochotnické výkony dvojky mladých mafiánů a zbytečně přepálený konec. Na Španěly dost průměr teda. ()

Malarkey

Už je to nějaké doba, kdy jsem se setkal se scénářem, který by kladl důraz na náhodné osudové setkání, které může životy dvou lidí totálně změnit. Nevím proč, ale tenhle námět mě obecně hrozně láká a ve filmech neskutečně baví. No a stejným námětem se může pochlubit i tento španělský thriller Oko za oko. Škoda ale, že průběh není úplně na pěti hvězdu, jinak bych neváhal. Pořád se ale jedná o nesmírně zajímavý thriller, který svým herectvím jednoznačně ovládl Luis Tosar. ()

EvilPhoEniX

Paco Plaza, který stojí například za trilogii Rec natočil Španělský Thriller s oblíbeným Luisem Tosarem. Příběh se zaměřuje na šéfa drogového kartelu, který je propuštěn z vězení a je vydán do péče ošetřovatele, který se mu bude pomalu mstít ( V tomhle směru jsem však čekal větší a vypiplanější naschvály) a byť film buduje pomalejší tempo, tak samotný závěr je vyloženě šokující a má i fajn nečekaný zvrat. Není to sice taková šleha jak jsem od Španělů zvyklý, ale jsem rád za každý jejích snaživý počin a film si rozhodně zaslouží pozornost.6.5/10. ()

Vančura

Průměrný film průměrného režiséra, za vidění to moc nestojí. Dlouhé roky jsem měl za to, že herecký výskyt Luise Tosara v jakémkoli filmu je automatickou zárukou kvalitní podívané, ale už to asi taky neplatí. Ten film je dějově strašně předvídatelný, většinu věcí jsem tam odtušil dávno dopředu - aniž bych o tom filmu cokoli věděl předem - a vůbec mě to nebavilo. Záporáci jsou zde absolutně nezajímaví, vůbec to není napínavé a celé je to dost rychle zapomenutelné. Jak zde již psali jiní přede mnou, měl jsem od toho větší očekávání, a zůstala veskrze nenaplněna, škoda. ()

Ellmariachi

Opět FR a mnou nepříliš probádané thrillerové vody břehů španělských. V paměti mám dva a La cara oculta (2011)  je pro mě stále geniální. Oko za oko mě rozhodně bavilo. Jako někdo kdo si užíval Narcos,i linka s dealery. Ta hlavní ale byla i přes jako obvykle skvělé herecké výkony dost pomalá. A závěr zase možná naopak až příliš rychlý. Ale popořadě. Celé se to opravdu dost táhne. Asi 4x jsem sáhl po telefonu abych se podíval na sportovní web. Na druhou stranu jsem vždy telefon zase položil a neměl chuť ani jednou dát pauzu. Jak se film přesouval k poslední třetině zoufale jsem už chtěl nějaké vzrušení. Když přišlo nebyla to taková pecka jak bych si představoval. Musím tedy přiznat, že pointu jsem trubka přehlédl a byla mi vysvětlena později. Děkuji královno :-) Kolem a kolem fajn podívaná ale ze židle mě nezvedla. 69 procent. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na severozápade Španielska v Galícii. (MikaelSVK)