Oko za oko

Quien a hierro mata

Eye for an Eye

Drama / Thriller

Španělsko, 2019, 107 min

Je s podivem, že druhá půle filmu v podání kriminální zápletky vlastně nevhodně nabourává a dost ruší jinak celkem dobré psycho-drama z prostředí léčebny pro seniory. Přerod hlavní postavy v chladnokrevného zlouna jsem tomu moc nevěřil, ale víc mě štvaly ochotnické výkony dvojky mladých mafiánů a zbytečně přepálený konec. Na Španěly dost průměr teda.(3.2.2020)

Španělská depresárna, od tvůrce trilogie Rec s Luisem Tosarem v hlavní roli. Pokud se chcete cítit opravdu sklíčeně a podpořit svou tezi v tom, že život stojí opravdu za h****o, tak je tento thriller přesně pro vás. Strhující film o jedné odplatě a velmi kruté hře, která ovlivní životy všech zúčastněných i těch nezúčastněných. Když jsem dokoukal tento počin, od našich jižních sousedů, musím upřímně říci, že nechci zažít poměry místního zdravotnictví.(28.1.2020)

• bourec

Ne,že bych snad ve filmech požadoval vždy nějakej uslintanej happyend,to ani ne.Ale tady mě to slušně nasralo.Po nezáživný(a to fakt)první hodině,kdy do zpomalenýho,vleklýho děje vrže příšerně hovadská hudba,a Pako(a to doslova)do svýho díla narouboval v půlce policejní zásah,kterej byl z úplně jinýho filmu,se hrdina pomalu dostal k samotnýmu aktu pomsty,aby se všechno tak nějak překvapivě zvrátilo,a skončilo debilně,a mě to slušně namíchlo.Odpad dát nemůžu,ale jedna ušmudlaná hvězda je fakt max.Nebavilo,a na konci i nasralo.20%.(14.2.2020)

Celkom zaujímavý thriller o pomste ošetrovateľa, ktorý sa stará o šéf drogového kartelu. Ale vyústenie je už klasicky európsky tragické. Kto sa zahráva s ohňom sa aj spáli. Filmu kraľuje skvelý Luis Tosar ako ošetrovateľ a aj predstaviteľ šéfa kartelu perfektne stvárnil chlapíka, ktorého zdravotný stav sa neustále zhoršuje až sa nevie ani poriadne hýbať. Akurát celá tá zápletka nie je podaná až tak napínavo ako som dúfal a tempo filmu sa dosť vlieklo. K tomu synovia šéfa kartelu boli doslova neschopné komické figúrky, čo je trochu zvláštne, keďže starý don nakoniec všetkých prešťal aj posmrtne. Proste film na jedno pozretie. 6/10.(19.1.2020)

Paco Plaza, který stojí například za trilogii Rec natočil Španělský Thriller s oblíbeným Luisem Tosarem. Příběh se zaměřuje na šéfa drogového kartelu, který je propuštěn z vězení a je vydán do péče ošetřovatele, který se mu bude pomalu mstít ( V tomhle směru jsem však čekal větší a vypiplanější naschvály) a byť film buduje pomalejší tempo, tak samotný závěr je vyloženě šokující a má i fajn nečekaný zvrat. Není to sice taková šleha jak jsem od Španělů zvyklý, ale jsem rád za každý jejích snaživý počin a film si rozhodně zaslouží pozornost.6.5/10.(21.1.2020)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na severozápade Španielska v Galícii. (MikaelSVK)