VOD (1)

Šéf drogového kartelu je propuštěn z vězení. Netuší, že se dostal do rukou pomstychtivého pečovatele, kterému tragicky zasáhl do života. (Netflix)

Trailer 1

Lacike

Celkom zaujímavý thriller o pomste ošetrovateľa, ktorý sa stará o šéf drogového kartelu. Ale vyústenie je už klasicky európsky tragické. Kto sa zahráva s ohňom sa aj spáli. Filmu kraľuje skvelý Luis Tosar ako ošetrovateľ a aj predstaviteľ šéfa kartelu perfektne stvárnil chlapíka, ktorého zdravotný stav sa neustále zhoršuje až sa nevie ani poriadne hýbať. Akurát celá tá zápletka nie je podaná až tak napínavo ako som dúfal a tempo filmu sa dosť vlieklo. K tomu synovia šéfa kartelu boli doslova neschopné komické figúrky, čo je trochu zvláštne, keďže starý don nakoniec všetkých prešťal aj posmrtne. Proste film na jedno pozretie. 6/10. ()

Malarkey

Už je to nějaké doba, kdy jsem se setkal se scénářem, který by kladl důraz na náhodné osudové setkání, které může životy dvou lidí totálně změnit. Nevím proč, ale tenhle námět mě obecně hrozně láká a ve filmech neskutečně baví. No a stejným námětem se může pochlubit i tento španělský thriller Oko za oko. Škoda ale, že průběh není úplně na pěti hvězdu, jinak bych neváhal. Pořád se ale jedná o nesmírně zajímavý thriller, který svým herectvím jednoznačně ovládl Luis Tosar. ()

Lukoboss

Pomalu plánovaná msta, kde se postupně divák seznamuje s celkovou problematikou. Je to dobře vystavěný, nemůžu říct, že by tam bylo nějaký hluchý místo. Navíc je výhoda, že stopáž není přepálená, v dnešní době film pod dvě hodiny je skoro vzácnost. Každopádně i casting se povedl, herci ne úplně známí (snad kromě hlavní postavy), ovšem role jim sedly dobře. A jak se může zdát v první polovině, že se film trošku táhne, tak věřte, že od půlky až do (mega)finále je to celkem napínavá jízda. Pravdou je, že Španělé kromě hororů umí i takovýhle krimi thrillery a tenhle snímek to jenom potvrzuje. ()

bourec

Ne,že bych snad ve filmech požadoval vždy nějakej uslintanej happyend,to ani ne.Ale tady mě to slušně nasralo.Po nezáživný(a to fakt)první hodině,kdy do zpomalenýho,vleklýho děje vrže příšerně hovadská hudba,a Pako(a to doslova)do svýho díla narouboval v půlce policejní zásah,kterej byl z úplně jinýho filmu,se hrdina pomalu dostal k samotnýmu aktu pomsty,aby se všechno tak nějak překvapivě zvrátilo,a skončilo debilně,a mě to slušně namíchlo.Odpad dát nemůžu,ale jedna ušmudlaná hvězda je fakt max.Nebavilo,a na konci i nasralo.20%. ()

Ellmariachi

Opět FR a mnou nepříliš probádané thrillerové vody břehů španělských. V paměti mám dva a La cara oculta (2011)  je pro mě stále geniální. Oko za oko mě rozhodně bavilo. Jako někdo kdo si užíval Narcos,i linka s dealery. Ta hlavní ale byla i přes jako obvykle skvělé herecké výkony dost pomalá. A závěr zase možná naopak až příliš rychlý. Ale popořadě. Celé se to opravdu dost táhne. Asi 4x jsem sáhl po telefonu abych se podíval na sportovní web. Na druhou stranu jsem vždy telefon zase položil a neměl chuť ani jednou dát pauzu. Jak se film přesouval k poslední třetině zoufale jsem už chtěl nějaké vzrušení. Když přišlo nebyla to taková pecka jak bych si představoval. Musím tedy přiznat, že pointu jsem trubka přehlédl a byla mi vysvětlena později. Děkuji královno :-) Kolem a kolem fajn podívaná ale ze židle mě nezvedla. 69 procent. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na severozápade Španielska v Galícii. (MikaelSVK)
  • Xan Cejudo (Antonio Padín) zemřel 27. 9. 2018, tedy skoro rok před premiérou. Film je mu věnován. (Svatopluk.Vi)

Související novinky

34. Premios Goya – výsledky

34. Premios Goya – výsledky

26.01.2020

Výroční španělské filmové ceny Goya byly předány v sobotu 25. ledna 2020. Slavnostní ceremoniál, jenž se konal v jihošpanělské Malaze, uváděli stejně jako loni komik a moderátor Andreu Buenafuente a… (více)