poster

Srpnová madona (festivalový název)

 • Španělsko

  La virgen de agosto

 • anglický

  The August Virgin

Drama

Španělsko, 2019, 125 min

Režie:

Jonás Trueba

Kamera:

Santiago Racaj

Producenti:

Javier Lafuente
(další profese)
 • jefff
  **

  Řemeslně dobře odvedená práce. Hezká kamera, exteriéry, dobrá práce s atmosférou i herci. Jenže délka filmu strašně uškodila. Takto s podstaty hodně poklidný film s minimem divácky atraktivních záběrů chtě nechtě ke konci ukolébá do flegmatického transu. Škoda, Evino hledání sebe a cesty kam dál jinak má dobré rámování a smysl.(1.7.2019)

 • papuchalk
  **

  Viděno na MFFKV 2019. Na to že je tenhle snímek zařazený do hlavní soutěže, to byla velká slabota po všech stránkách. Vypadalo to jako absolventský film nějakého studenta, a to ještě některým nadaným studentům hodně křivdím. Velice nenápaditý film po stránce kamery, scénáře, dialogů, lokací natáčení, ale i samotného herectví !! Nechápu s jakou pompou tenhle film uvedli ve světové premiéře ve Varech, jakoby to bylo nějaký veledílo. Vysíláno v sobotu v hlavním vysílacím čase od 20:00 ve Velkém sále pro 1200 lidí.. za účasti režiséra, hlavní herečky, designérky kostýmů a pár dalších lidí.. a musel jsem vystát 90 minutovou frontu, abych se tam vůbec dostal na festival pass. WTF! Očekával jsem minimálně něco ve stylu Sorentina, Woodyho Allena a Jimmiho Jarmushe dohromady.. ale byl to jednoznačně nejslabší film co jsem v KV viděl.(1.7.2019)

 • Fan
  ***

  Druhá polovina filmu je bohužel výrazně slabší. Slibný začátek tak nakonec vyšumí do prázdna.(1.7.2019)

 • emjey
  ***

  Skvele se na to koukalo, technicky paradni po vsech strankach. Bohuzel velmi malo napadu na takovou stopaz. Skoda nevyuziteho potencialu. Filmu by sluselo -30 min(30.6.2019)

 • JenYu
  **

  MFF KV 2019: Snímek s krásnou hlavní představitelkou, prázdninovou atmosférou a španělskou upovídaností. Bohužel pro mě zkamání. Film bezbřehý (bohužel však v nepozitivním smyslu slova), bloudící v madriských ulicích (které zůstávájí nepoznány) a předlouhý (zkrátila bych ho alespoň o půl hodiny). Našly se i skvělé momenty - pohled na Dámu z Elche v muzeu, koupání se s šátkem, světlo v bytě - bylo jich ale zoufale málo.(2.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace