Srpnová madona (festivalový název)

• Španělsko

La virgen de agosto

The August Virgin

Španělsko, 2019, 125 min

Jonás Trueba

Santiago Racaj

Javier Lafuente
  • jefff

Řemeslně dobře odvedená práce. Hezká kamera, exteriéry, dobrá práce s atmosférou i herci. Jenže délka filmu strašně uškodila. Takto s podstaty hodně poklidný film s minimem divácky atraktivních záběrů chtě nechtě ke konci ukolébá do flegmatického transu. Škoda, Evino hledání sebe a cesty kam dál jinak má dobré rámování a smysl.(1.7.2019)

• papuchalk

Viděno na MFFKV 2019. Na to že je tenhle snímek zařazený do hlavní soutěže, to byla velká slabota po všech stránkách. Vypadalo to jako absolventský film nějakého studenta, a to ještě některým nadaným studentům hodně křivdím. Velice nenápaditý film po stránce kamery, scénáře, dialogů, lokací natáčení, ale i samotného herectví !! Nechápu s jakou pompou tenhle film uvedli ve světové premiéře ve Varech, jakoby to bylo nějaký veledílo. Vysíláno v sobotu v hlavním vysílacím čase od 20:00 ve Velkém sále pro 1200 lidí.. za účasti režiséra, hlavní herečky, designérky kostýmů a pár dalších lidí.. a musel jsem vystát 90 minutovou frontu, abych se tam vůbec dostal na festival pass. WTF! Očekával jsem minimálně něco ve stylu Sorentina, Woodyho Allena a Jimmiho Jarmushe dohromady.. ale byl to jednoznačně nejslabší film co jsem v KV viděl.(1.7.2019)

Druhá polovina filmu je bohužel výrazně slabší. Slibný začátek tak nakonec vyšumí do prázdna.(1.7.2019)

Skvele se na to koukalo, technicky paradni po vsech strankach. Bohuzel velmi malo napadu na takovou stopaz. Skoda nevyuziteho potencialu. Filmu by sluselo -30 min(30.6.2019)

• JenYu

MFF KV 2019: Snímek s krásnou hlavní představitelkou, prázdninovou atmosférou a španělskou upovídaností. Bohužel pro mě zkamání. Film bezbřehý (bohužel však v nepozitivním smyslu slova), bloudící v madriských ulicích (které zůstávájí nepoznány) a předlouhý (zkrátila bych ho alespoň o půl hodiny). Našly se i skvělé momenty - pohled na Dámu z Elche v muzeu, koupání se s šátkem, světlo v bytě - bylo jich ale zoufale málo.(2.7.2019)